USD
3,6034
EURO
3,8940
ALTIN
142,7830

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları 8 Ağustos’ta Başlıyor

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 8 Ağustos 2016 tarihi itibariyle sözleşmeli öğretmenlik başvurularını alacaklarını belirtti. Sözlü mülakat için de ülke genelinde 18 sınav merkezi oluşturduklarını belirten Tekin, atanacak 15 bin sözleşmeli öğretmen yeni eğitim döneminde derslere başlayacaktır dedi. Sözleşmeli öğretmenlik kılavuzu ise yarın yayınlanacaktır. Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında Bilmeniz Gerekenler İçin TIKLAYINIZ Gelişmeler için web sitemizi takip […]

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları 8 Ağustos’ta Başlıyor

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 8 Ağustos 2016 tarihi itibariyle sözleşmeli öğretmenlik başvurularını alacaklarını belirtti. Sözlü mülakat için de ülke genelinde 18 sınav merkezi oluşturduklarını belirten Tekin, atanacak 15 bin sözleşmeli öğretmen yeni eğitim döneminde derslere başlayacaktır dedi.

Sözleşmeli öğretmenlik kılavuzu ise yarın yayınlanacaktır.

Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında Bilmeniz Gerekenler İçin TIKLAYINIZ

Gelişmeler için web sitemizi takip ediniz. Kılavuz açıklandığında anlık olarak sizlerle paylaşacağız.

 

YORUMLAR


  4 YORUM

  • Fatma sevilmiş Ağustos 4, 2016

   Eğitim mezunu olmayıp 5 yıl çalışanlar Nd olacak?ben 5 yıl çalıştım fakat bu yıl formasyon alıcam maddiyat nedeniyle almamıştım.

   Cevapla

  • zehra Ağustos 5, 2016

   2016 şubat atamasında bölümümüz 80 nolu çizelgeden çıkarıldı (sağlık yönetimi). bu durumda başvuru yapabilir miyiz ki.

   Cevapla

  • Fatma Ağustos 7, 2016

   Ben lisans sosyoloji mezunuyum. Öğretmenlik yapmak için formasyon almam lazım ve aldığım takdirde sözleşmeli öğretmenlik yapabilirmiyşm ? Hanği ders olur lisede sosyoloji dersi var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

   Cevapla

   • admin Ağustos 7, 2016

    Formasyonu alırsanız ve diğer şartları da taşıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

    Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.