USD
3,6426
EURO
3,9283
ALTIN
150,4388

Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Milli Eğitim Bakanının önümüzdeki dönemlerde sözleşmeli öğretmen alımlarına başlayacağız ifadesi öğretmenler arasında şok etkisi yarattı. Özlük haklarının neredeyse sıfıra indirildiği sözleşmeli öğretmenlik konusunda öğretmen adayları tam bir kafa karışıklığı yaşıyor. Bu yazımızda sözleşmeli öğretmenlik hakkında merak ettiğiniz her şeyin cevabını bulabileceksiniz.

Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Milli Eğitim Bakanının önümüzdeki dönemlerde sözleşmeli öğretmen alımlarına başlayacağız ifadesi öğretmenler arasında şok etkisi yarattı. Özlük haklarının neredeyse sıfıra indirildiği sözleşmeli öğretmenlik konusunda öğretmen adayları tam bir kafa karışıklığı yaşıyor. Özellikle tarafımıza sözleşmeli öğretmenlik alım şartı nedir, formasyonsuz başvurabilir miyim, KPSS’iz atanma şansım var mı gibisinden birçok soru yöneltilmektedir. Bu yazımızda sözleşmeli öğretmenlik hakkında merak ettiğiniz her şeyin cevabını bulabileceksiniz.

Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Sözleşmeli Öğretmenlik Alımları Nasıl Yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik için de aynen kadrolu öğretmenlik gibi bir atanma süreci yaşanır. Yine aynı şekilde KPSS puan üstünlüğüne göre, MEB’in belirlediği kontenjanlara atamalar yapılır. Ancak TBMM Milli Eğitim Komisyonunda geçen ilgili maddeye göre, KPSS puanının yanı sıra sözleşmeli öğretmen atamalarında sözlü mülakatta yapılacak. Sözlü mülakatla ilgili bilgi için lütfen 18. soruya bakınız.

2. Sözleşmeli Öğretmenlikte Maaşlar Ne Kadar?

Sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenlerin maaşları aynı olmaktadır. 2017 yılı için sözleşmeli öğretmen maaşları ortalama olarak 2800 civarıdır.

3. Sözleşmeli Öğretmenler Yazın Maaş Alır mı?

Sözleşmeli öğretmenler kadrolu öğretmenler gibi yaz aylarında da maaş alabilirler.

4. Sözleşmeli Öğretmenler Ek Ders Alabilir mi?

Sözleşmeli öğretmenler de kadrolu öğretmenler gibi haftalık maaş karşılığı 15 saat çalışırlar. Bunun üzerindeki çalışmalarda ek ders alınabilir.

5. Sözleşmeli Öğretmenlikte Tayin Hakkı Var mıdır?

Sözleşmeli öğretmenlikte özlük hakların diplerde bulunduğunu söylemiştir. Bunların başında hiçbir şekilde tayin hakkınızın olmamasıdır.

6. Sözleşmeli Öğretmenler Eş Durumu, Sağlık Gibi Özür Grubu Atamalarından Yararlanabilir mi?

Sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmesi devam ettiği sürece hiçbir şekilde eş durumu ve sağlık özrü gibi durumlarla tayin olması mümkün değildir.

7. Sözleşmeli Öğretmenin Memur/İşçi Eşlerinin Tayin Durumu Nedir?

Sözleşmeli öğretmenin eşi eğer memursa, öğretmenin eşi öğretmenin bulunduğu ile eş durumu tayini isteyebilecek. Eğer eş özel sektörde ise eş durumun gerçekleşmesi mümkün görünmüyor.

8. Sözleşmeli Öğretmenin Sözleşme Süresi Ne Kadar Olacak?

Sözleşmeli öğretmenler atandıkları okulda en az 4 yıl sözleşmeli çalışmak durumunda. Eğer 4 yıl boyunca çalışmaya devam edilir ve olumlu bir performans puanı alınırsa sözleşmeli öğretmenler kadroya geçebileceklerdir. Kanun Hükmünde Kararnamede yer alan maddeye göre sözleşmeli öğretmenlikte 4 yılını dolduranlar istedikleri takdirde bulundukları okulda kadroya geçebilecekler. Ancak önceki senelerde sözleşmeli öğretmenlerde uygulanan bir durumu da hatırlatmakta fayda var: Sözleşmeli öğretmenler çalıştıkları İl/İlçe MEM’lerde her sene başı sözleşmelerini uzattırmaları gerekmektedir.

9. Sözleşmeli Öğretmenler Ne Zaman Tayin İsteyebilecek?

Sözleşmeli öğretmenler 4 yıl sözleşmeye bağlı çalıştıktan sonra kadroya alınabilecekler. Kadroya alındıktan 1 yıl sonra eş durumu, 2 yıl sonra ise il içi ve il dışı tayinleri yapılabilecektir.

10. Sözleşmeli Öğretmenlik İçin KPSS ve Formasyon Şart mıdır?

Evet. Sözleşmeli öğretmenler de kadrolu öğretmenlerin atanma şartlarına tabidirler. Bu nedenle formasyon ve KPSS puanı şarttır. Sözleşmeli öğretmenlik için alım yapılacak kontenjanların belirlenmesinden sonra kontenjanın 3 katı kadar aday sözlü mülakata alınacak. Sözlü mülakat sonrasında oluşacak puan sıralamasına göre sözleşmeli öğretmenlik ataması yapılacak.

11. Sözleşmeli Öğretmenlikte İş Güvencesi Var mıdır?

Özlük haklarının sözleşmeli öğretmenlikte maalesef dip yaptığını söylemiştik. Bu özlük haklarının en başında ise iş güvencesi gelmektedir. Sözleşmeli öğretmen olarak atandığınızda kesinlikle iş güvencesine sahip olmayacaksınız. Her an bir soruşturma ya da bir sıkıntıda işinize son verilebilecek.

12. Sözleşmeli Öğretmenler Sadece Doğu ve Güneydoğu’ya mı Atanacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın konuşmalarında sözleşmeli öğretmenlerin bu bölgelere atanacağı sonucu çıkmaktadır. Ancak önceki yıllarda da olduğu gibi sözleşmeli öğretmenlerin büyük bir ağırlığının bu bölgelere atanmaları beklenmekle birlikte başka bölge ve illere de atamaların yapılacağı öngörülmektedir. Sonradan Milli Eğitim Komisyonunda geçen maddeye göre kalkınmada öncelikli illere sözleşmeli öğretmenlik ataması yapılacak.

13. Bundan Sonra Sadece Sözleşmeli Öğretmen Ataması mı Yapılacak?

Hayır. Muhtemelen bakanlık öğretmen açığına göre bir atama kontenjanı belirleyecek. Faraza: Bakanlık 25 bin atama kontenjanı belirledi ve bunların 10 bininin kadrolu atama olacağı belirtildi. İlk önce kadrolu öğretmenlik alımları yapılır ve isteyenler başvurularını tamamlar. Kadrolu öğretmenlik alımlarından sonra geriye kalan 15 bin sözleşmeli öğretmen kontenjanı başvuruları başlar. Tekrar başvurular alınır ve KPSS puan üstünlüğüne göre atamalar yapılır. (Bu soruya biz önceki sözleşmeli öğretmenlik sitemini baz alıp cevaplamıştık. Ancak gündeme gelen haberlere Milli Eğitim Bakanı bundan sonra tüm atamaların sözleşmeli olarak yapılacağını söylemiş.)

14. Sözleşmeli Öğretmenlikte Çalışılan Süre Zorunlu Çalışma Süresi (Doğu) Görevinden Sayılır mı?

Bu konuda bakanlık henüz bir açıklama yapmadı fakat, kadronuzun olmaması çalışılan sürelerin doğu görevine sayılmasını zorlaştırmaktadır. Muhtemelen doğu görevinden sayılmayacaktır.

15. Sözleşmeli Atandım, Sonraki Kadrolu Öğretmen Alımlarına Başvurabilir miyim?

(Önceki sözleşmeli öğretmenlikte bu durum böyleydi. Şimdiki sözleşmeli öğretmenlikte bu durumla ilgili henüz bir açıklama yok. Bu nedenle bu maddeyle ilgili yorumumuza dikkate almayın lütfen.) Sözleşmeli atansanız dahi sonraki kadrolu atamalarına aynı KPSS puanıyla ya da sonraki KPSS puanlarıyla başvurabilir ve atanacağınız okulda kadroya geçebilirsiniz.

16. Sözleşmeli Öğretmenlik Atamaları her ile yapılacak mı?

Hayır. Sözleşmeli öğretmenlik atamaları sadece kalkınmada öncelikli illere yapılacaktır. Bu iller TBMM Milli Eğitim Komisyonunda belirlenmiştir. Bu konudaki ilgili haberimize ve bu illere ulaşmak için TIKLAYINIZ

17. Sözleşmeli Öğretmenlikte hizmet süresi, derece ve kıdem ilerlemesi sayılacak mı?

Evet. KHK’da yer alan maddeye göre sözleşmeli öğretmenler görev yaptıkları sürelerin hizmet puanını, derecesini alabilecekler.

18. Sözleşmeli Öğretmenlik atamalarında mülakat süreci nasıl işleyecek?

Sözlü sınav için ilgili branşta alım yapılacak kontenjanın 3 katı kadar aday mülakata çağrılır. Daha önce bakanlık tarafından oluşturulan sözlü sınav merkezine adaylar tercihleri sonucunda sözlü sınava alınacaklar.

Sözlü sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek ve sözlü mülakatta 60 puan üstü alan adaylar başarılı sayılıp tercih yapabilecekler. Sözlü sınav puanının sıralamasına göre yerleştirmeler yapılabilecek.

19. Sözlü mülakat sonrasında tercih yapacak mıyız? Atama yerleştirmeleri sözlü puana göre mi yapılacak?

Evet, sözlü mülakat sonrasında adayların aldıkları puanlar tercih için kullanabilecekleri puanlar olacak. Bu durumda KPSS puanının bir işlevi kalmayacak.

Sözlü sınavda başarılı olmuş adaylar 20 İl/İlçe tercihinde bulunacaklar. 21. tercih ise bu tercihler dışında bir yere atanıp atanamayacağınızı belirleyen bir kura tercihi olacaktır.

20. Atamam gerçekleştikten sonra göreve nasıl başlayacağım?

Sözleşmeli öğretmenlik atamanız gerçekleşirse 15 gün içerisinde; atandığınız İl/İlçe MEM’e gidip sözleşme yapacaksınız. Bu sözleşmede Milli Eğitim Müdürlüğü sizi ihtiyaç bulunan bir okula yönlendirecek.

21. Sözleşmeli öğretmenlik atamasından sonra bir alım daha yapılacak mı?

Sözleşmeli öğretmenlik alımlarından sonra 6 ay içerisinde görevine başlamayan ya da istifa eden öğretmenlerin yerine yine sözlü mülakat puan sıralamasına göre yerleştirmeler yapılacaktır. Ancak bu süre 6 ay ile sınırlıdır.

22. Sözleşmeli öğretmen olarak atandım, hangi durumlarda görevime son verilebilir?

Sözleşmeli öğretmenlerin her yıl sözleşme yenilemesi yapması şarttır. Bu sözleşmeler yenilenirken sözleşmeli öğretmenin aşağıdaki durumlardan dolayı görevine son verilebilir:

 • Her yıl sonunda yapılacak olan öğretmen performans değerlendirmesine göre başarısız olanlar,
 • Sonradan öğretmenlik şartlarını taşımadığı anlaşılan,
 • Sözleşmeli öğretmenin 65 yaşını doldurması halinde görevlerine son verilir.

23. Sözleşmeli öğretmen olarak atandım, istifa edebilir miyim?

Evet, sözleşmeli öğretmenler bir ay önceden yazılı olarak başvurmaları halinde sözleşmelerini feshedebilecekler.

24. Sözleşmeli öğretmen olarak atandım, doğum-askerlik izni kullanabilir miyim?

Bu izinleri kullanmak istediğinizde sözleşmenizi bu nedenlerden dolayı feshetmeniz gerekmektedir. Daha sonra görevinize dönebilmeniz için;

 • Sözleşme feshinden dolayı tazminat almamanız,
 • Doğumdan sonra en geç 1 yıl içerisinde,
 • Askerlik görevinden sonra en geç 30 gün içerisinde sözleşmeli öğretmenliğe tekrar başvurmanız gerekiyor.

Bu durumda olup tekrar sözleşmeli öğretmenliğe başvuranlar 30 gün içerisinde sözleşmeli öğretmenlik görevine başlatılır.

25. Sözlü mülakat soruları hangi konulardan çıkacak?

Sözlü sınav konuları ve ağırlıkları şunlardır:

a) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü: %25,

b) İletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti: %25,

c) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı: %25,

ç) Topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri: %25.

26. Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında puan sınırı var mı?

Evet, sözleşmeli öğretmenlik başvurusu yapmak isteyen adayların (KPSSP10 ve KPSSP121) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olması şarttır.

27. Sözleşmeli Öğretmenlikten istifa ettim, bir sonraki sözleşmeli öğretmen alımına başvurabilir miyim?

MEB’in yaptığı açıklamaya göre, başka devlet kadrolarında sözleşmeli bir pozisyonda çalışırken istifa edilip sözleşmeli öğretmenliğe başvuru yapılabilecek. Ancak sözleşmeli öğretmen pozisyonundayken çalışıp sözleşmeli öğretmenliğe başvuru için 1 (bir) yıl beklenmesi gerekmektedir.

Sözleşmeli öğretmenlik hakkında merak ettiğiniz soruları aşağıda yorum olarak ekleyebilir ya da aşağıdaki Facebook hesaplarımıza dahil olup sorabilirsiniz…

Sosyal Medyadan Öğretmen Haberlerini Takip İçin Aşağıdaki Sayfa-Grubumuzu Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      

YORUMLAR


  275 YORUM

  • ela Temmuz 5, 2016

   Ben bu yıl kpss'ye girmedim. 2015'deki kpssye girmiştim. Yine de sözleşmeli öğretmenlik için başvuru yapabilir miyim?

   Cevapla

   • admin Temmuz 9, 2016

    Hayır, başvuru yapamazsınız.

    Cevapla

  • gamze Temmuz 10, 2016

   Sözleşmeli olarak atandim çalışmaya başladım diyelim sözleşmeli calisirken sınava girdim ve kadrolu olarak atandim sözleşmeli çalıştığım yeri bırakıp atandigim yere herhangi bir cezası olmadan gidebiliyormuyum hani sozlesmelide belli bir yil calisma sarti var ya o yuzden soruyorum yardımcı olursanız sevinirim

   Cevapla

  • gamze Temmuz 10, 2016

   Sözleşmeli olarak atandim diyelim çalışmaya başladım ve çalışırken ayni zamanda sınava hazırlanıp sınava girdim kadrolu atandim çalıştım yeri bırakıp kadrolu atamdigim yere gidebiliyormuyum sözleşmeli atamalarda bellk bir sene çalışma şartı olduğu için soruyorum yardımcı olursanız sevinirim

   Cevapla

   • zeyno Temmuz 25, 2016

    Bırakınca 1 yıl başka yere atanamıyorsunuZ .yüksek puanlilarin puanı yanacak önce sözleşmeli alıyor daha sonra kadrolu

    Cevapla

    • ali Ağustos 4, 2016

     ama hocam 13. maddede once kadrolu alimi sonrasinda sozlesmeli alim yapilacagi soyleniyor ??

     Cevapla

     • Edebiyat Ağustos 6, 2016

      Hocam sözleşmeli atanan kişi bırakırsa bir yıl hiçbir yere başvuramıyor diye bi durum yok. Sadece sözleşmeli öğretmenliğe başvuramıyor. Aynen bu cümle geçiyor klavuzda. Yani sözleşmeli ekimde atanıp şubatta kadrolu tercih yapablirsnz. Sorun da orda başlıyor zaten çünkü muhtemelen yüksek puanlılar sözleşmeli olacak ve aynı kişler yine kadroluya başvuracak. 15 bin öğretmen aldık diyecekler ama ortada alım olmayacak Tabii şubat da kadrolu alım olursa.. Tamamen saçmalık ve altı boş bir uygulama. Umarım eğitim sen in davası işe yarar ve bu saçmalık ortadan kalkar. Önce kadrolu sonra sözleşmeli olmalı çünkü dediğiniz gibi.

      Cevapla

  • Pasa Efe Temmuz 11, 2016

   Ikisi de sozlesmeli olarak atanan eşlerin tayin durumu ne olacak ? 5 yil ayri mi yasayacaklar ?

   Cevapla

  • ali Temmuz 12, 2016

   öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. Ben şuan kadrolu olarak devlette çalışıyorum. Öğretmen alımlarında sözleşmeli öğretmenliğe başvurabilir miyim,yol yönten nasıl olacak....birde eşim de kadrolu bir işte çalışmakta yalnız eşimin kurumu türkiyenin her yerinde yok, sözleşmeliğe atanmam durumumda bu nasıl olacak

   Cevapla

   • admin Temmuz 12, 2016

    Merhaba, siz kadrolu işinizden istifa edip sözleşmeliye başvurabilirsiniz. Sözleşmeli öğretmenlikte mecburen eşiniz sizin yanınıza gelecek, eğer sizin bulunduğunuz yerde kurumu yoksa sanırım yapacak bir şey de kalmıyor.

    Cevapla

  • Esra Temmuz 12, 2016

   Sözleşmeli öğretmenlik için 2016 kpss eğitim bilimleri sınavına girmek şartmı yoksa sadece genel yetenek kültür yeterli mi

   Cevapla

   • admin Temmuz 12, 2016

    Bu konuda kesinlik yok ancak muhtemelen normal atama gibi bu puanların da şartı olacaktır.

    Cevapla

  • öyle Temmuz 13, 2016

   sözleşmeli öğretmenlik için belirlenen iller arasında aday öğretmen normalde yapıldığı gibi tercihte bulunabilecek mi yoksa bu MEB'in dilediği bir yer mi olacak?

   Cevapla

  • öyle Temmuz 13, 2016

   önemli bir başka nokta: ikiside sözleşmeli öğretmen olan eşler eş durumu atamasını 3 ya da 5 yıl sonra mı isteyebilecek? yani kadrolu olan sözleşmelinin yanına gidecek deniliyor ama ikisi de sözleşmeli ise halimiz ne olacak acaba?

   Cevapla

  • fizikçi Temmuz 13, 2016

   Sözleşmeli öğretmenler belli süre eş durumuyla tayin isteyemiyor.Farklı kurumda çalışan devlet memuru (uzman çavuş)eşinin sözleşmeli öğretmenlik yaptığı yeri eş durumundn tayin isteyebilirmi ?

   Cevapla

  • ela Temmuz 13, 2016

   sözleşmeli öğretmenlik için formasyona sahip olmak ve kpss sınavına girmiş olmak kesinlikle gerekli mi ? yoksa talep yoğunluğuna göre bu şartlar değişebiliyor mu ?

   Cevapla

   • Klein Ağustos 2, 2016

    Sen bu soruyu soruyorsan, Bırak Öğretmenliği git çoban ol formasyonsuz öğretmen mi olur, sizin gibilere de bir umut doğdu belki bizde atanırız diye..

    Cevapla

    • Çoban Ağustos 12, 2016

     Sende bu tavırla çocuklara eğitim vereceksin değil mi? Ücretli öğretmenlikle karıştırmış olabilir. İnsan gibi cevap veremez misin? Senin gibilere çocuk emanet etmek Allah korusun kabus gibi.

     Cevapla

    • merve Ağustos 25, 2016

     Fen edebiyat mezunuyum formasyon almadim gerek de gormedim ozel bir kurumda 7 yildir ogretmenlik yapiyorum. Formasyonun olmasa da 2 yil sonunda meb de ozel ogretici olarak ataman da yapilir ozel kurumlarda. Formasyona bakmiyor o isler. Bugun kurum degistirmeye kalksam cocuklarin yarisi pesimden gelir... sen kimin ogretmenlik yapip yapamayacagini dusunecegine uslubunu duzelt. Sen formasyonlu olsan nolur, tavra bak... iletisimden kaldin evladim...

     Cevapla

  • Begül Temmuz 13, 2016

   Arkadaşlar siZce söLeşmeli öğretmenliklerin atama puanları kadrolu öğretmenlerinkine göre biraz düşer mi? Bu konudaki fikirlerinizi paylaşır mısınız lütfen.

   Cevapla

   • atauni besyo Temmuz 29, 2016

    Bence duser 1_2 puan

    Cevapla

  • Gizem Temmuz 14, 2016

   KPSSden 50 puan barajı falan var diyorlar doğrumu yoksa herhangi bir baraj yok mu?

   Cevapla

   • admin Temmuz 19, 2016

    Barajı MEB alım yaparken belirleyecek, bölümlere göre...

    Cevapla

    • kpss mağduru atanamamış öğretmen Ağustos 5, 2016

     Hocam inşallah 50 puan barajı yoktur ben 49 küsür aldım anlamadım nasıl bu puan geldi 2010 da girdim iptal oldu bune benim şanssızlığım ya anlamadım sayın başbakanım ne olur taban puanı olmasın 6 senedir bekliyorum artık beni atayın

     Cevapla

  • kdryzn Temmuz 14, 2016

   Merhabalar, sözleşmeli öğretmenlikten istifa etmenin hükmü nedir? Bir de bu süreçte akademik kadroya geçiş yapılırsa herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Bu konuda bir bilginiz var mı?

   Cevapla

  • Elif Temmuz 15, 2016

   Merhaba Ben bu sene mezun oldum . Sözleşmeli öğretmenliğe başvurabiliyor muyum. Yoksa daha önceki senelerde mezun olanlar için mi geçerli.

   Cevapla

  • Muhammet Temmuz 15, 2016

   Ben ağustoa eylül atanmasında sözleşmeli olarak atandım diyelim. Kasım ayında askerlik görevim için idari izin almam mümkün mü işim ne olur.

   Cevapla

  • sevil Temmuz 17, 2016

   iyi günler. ben KPSS gk gy ve eğitim bilimlerine girdim ama alan sınavına giremeye bilirim bazı sorunlarımdan dolayı :( sadece eğitim - gk gy ile sözleşmeli başvurabilir miyim?

   Cevapla

  • ubbt Temmuz 19, 2016

   Mrb.ben rahatsizliklarimdan dolayi kpss calisamadim.plastik sanatlar ogretmenligi bolum.mezunum formasyonum var . p10 :45 puanim var .sozlesmeli ogretmenlige basvurabilirmiyim bu puanla .sansimi denemek istyrm en azindan

   Cevapla

  • Zehra Temmuz 20, 2016

   Merhaba ben iktisat mezunuyum formasyon aldigimızda muhasebe ve finan ogretmenligi yapabiliyoruz sözleşmeli ögretmenlige bizlerde basvuru yapabilirmiyiz

   Cevapla

   • sinem Temmuz 23, 2016

    Merhaba, sorunuza cevap bulabildinizmi bir de formasyonunuz varmı alacakmısınız tşk

    Cevapla

  • Naz Temmuz 20, 2016

   2016 sözleşmeli öğretmenlik yasasına göre 5 yıl sözleşmeli artı 3 yıl da kadrolu deniyor.peki bu artı üç yıl kadrolu görevimi aynı yerde yapmak yerine yine doğuda başka yerde yapma imkanı var mı?bilen mi arkadaş var mı?

   Cevapla

   • sezer Ekim 13, 2016

    hayır 4 sene sözleşmeli 2 sene kadrolu hayır okulunda devam edecejsin sadece kadrolu iken 1 yıl geçtiğin de eş durumu 2 yıl sonra tayini. sadece atandığın okul da görev yapabiliyorsun ama yine de personel durumuna göre de başka okula verilebilirsin

    Cevapla

  • Ayse Temmuz 21, 2016

   Merhaba arkadaşlar kpss p10 dan 45 aldım ne kadar etkiler alan sinavini atamalar icin başvuru yapabilirmiyim atanmak icin yeterli bir puan mi cok üzülüyorum puan icin alan icin sınava çalışsam mi calismasam mi tereddud ediyorum yardımcı olunuz

   Cevapla

  • Tuğba Temmuz 21, 2016

   Sözleşmeli öğretmen olarak atandıktan sonra her yıl sözleşmenin yenilenmesi gerektiğini okudum. Sözleşmeli öğretmen olarak bir kac yıl çalıştıktan sonra diger yıl için sözleşmeyi yenilemesem bir sorun olur mu? Herhangi bir tazminat falan ödemem gerekir mi? 5 yıl dolmadan da sözleşmeyi iptal etmek gibi bir imkanım var mı? Yoksa bu sözleşmeyi imzalayınca 5 yıl çalışmak zorunda mıyım?

   Cevapla

  • ihsan Temmuz 22, 2016

   kpss puanına göre sıralama yapılıyorsa hangi puan türüne göre yapıcaklar en yüksek olana mı p10 puan türüne göre mi

   Cevapla

  • BESYO Temmuz 23, 2016

   Bu sene 64 küsür aldım sıkıntılarım vardı nisanlandim sözleşmeli öğretmenliğe başvurma hakim var mı

   Cevapla

  • Emre Temmuz 23, 2016

   Merhaba. Sözleşmeli öğretmen atamalarında Meb'in belirttiği iller çerçevesinde tercih hakkımız bulunuyor mu ?Yoksa re'sen Meb'in atadığı noktaya mı gidilecek. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

   Cevapla

  • zeynep Temmuz 24, 2016

   Merhaba iyi günler ben yedi aylık hamileyim okullar açılınca doğumum gerçekleşecek sözleşmeli ogretmenlikte hamileler için düzenleme var mı acaba hanı hamileligim atamama engel midir bunu öğrenmek istiyorum . teşekkürler...

   Cevapla

  • zeynep Temmuz 24, 2016

   Hamileler için sözleşmeli öğretmenlik nasıl işleyecek. Benim dogumuma denk geliyor atamalar mesela.

   Cevapla

  • eda Temmuz 24, 2016

   Bence sözleşmeli öğretmenlik süresi uzatılmali. Yani bir kişi bir yerde 8 sene boyunca çakıli kalmalı. Yoksa doğudaki bu öğretmen sorunu asla çözülemez. Herkes yine tayin isteyecek ve doğuda yine öğretmen kalmicak

   Cevapla

   • Esra Temmuz 24, 2016

    Edacım böyle bir hapis gibi çakılı kadro yerine doğudaki öğretmene biraz fazla maaş verseler bak bakalım kimse tayin istiyor mu? Sonuçta izmirdeki imkan siirtte yok ve bence maaş farkı olmalı ki Doğunun her turlu istihdam sorunu çözülsün. Eminim ki 500 tl lik bir maaş farmi olursa batidaki bile doguya gitmek isteyecektir evlenene kadar ya da cocuklar kucukken biraz para biriktireyim diye.

    Cevapla

    • Teknik ogretmen Temmuz 30, 2016

     Sözleşmeli öğretmenleri 8 yıl doğuya caktin beki katrolu ogretmenler ne yapacak katrolu öğretmenin hiç mi doğu görevi olmayacak

     Cevapla

  • Beyza Temmuz 24, 2016

   Sözleşmeli öğretmenlik te p10 64 puanla tercih yapabilirmiyim

   Cevapla

  • Zahide Temmuz 24, 2016

   Sözleşmeli öğretmenlik atamasinda puan siniri varmi en düşük puan atanabilir mi bide formasyon daki 2.öncelik kalkarmi tskler...

   Cevapla

  • Rsm Temmuz 24, 2016

   Mrb iibf li başvuru yapabilir mu formasyon yeni almaya başladım şubatta bitecek yine de başvuru yapabilir miyim

   Cevapla

  • Rsm Temmuz 24, 2016

   Mrb iibf li başvuru yapabilir mu formasyon yeni almaya başladım şubatta bitecek yine de başvuru yapabilir miyim acaba

   Cevapla

  • Merve Temmuz 24, 2016

   Ben iktisat mezunuyum sadece alan ve gk gy girdim formasyon alıyorum eğitim bilimşerine girmedin başvurabilirmiyim

   Cevapla

   • samed Ağustos 3, 2016

    merhaba ! ben ııbf mezunuyum gk gy puanımdan alım yapıla bılır mı ? buna gore formasyona basvurucagım lutfen bılen bırı cvp verebılır mı ?

    Cevapla

  • Tülay Temmuz 24, 2016

   mülakatta hangi sorular sorulacak acaba cevap verirseniz sevinirim

   Cevapla

  • Salim Temmuz 24, 2016

   Şimdi yukarıda ifade edilmiş aslında da benim kafam hala karışık. Ben bu yıl sözleşmeli olarak atandim diyelim. Aynı puanla Türkiye nin herhangi bir yerine tekrar kadro için başvuru yapabiliyor muyum yoksa o yıl sözleşmeli yapmak mecburiyetinde miyim ?

   Cevapla

  • Inci Temmuz 24, 2016

   Merhaba ikiside sozlesmeli olarak atanmis eslerin durumu ne olacak yonetmeliktw bununla aalkali hic bisey yok arti meb ilk olarak sozlesmeli atama yaparsa subatta muhtemel olacak kadroluya basvurma hakkimiz var mi ?

   Cevapla

  • ismail Temmuz 24, 2016

   Ben iktisat mezunuyum.ilkoğretim oğretmenliği sertikikası ve formasyon belgem var.fakat kpss girmedim.mulakat la başvurum alınır mı?

   Cevapla

  • Ebruu Temmuz 24, 2016

   Merhabalar... Eylüldeki atamanın sözleşmeli olacağı kesin mi? Eğer eylülde tercih yaparsam şubatta kadrolu yaprlarsa kadroluya tercih yapabilir miyim? Teşekkürler p10:84 puanım var hemşirelik/sağlık hizmetleri öğretmenliği

   Cevapla

   • admin Temmuz 25, 2016

    Merhaba, Eylül'deki atamalar sözleşmeli olacak gibi. Şubatta atama yapılırsa tekrar siz de başvuru yapabilirsiniz.

    Cevapla

  • Ayşe Temmuz 25, 2016

   Merhaba. Eşimiz polisse eş durumundan gidebilecek miyiz? onlarda eş durumu tayini çok zor. Bu durumda bizim gidebilmemiz gerekmiyor mu?

   Cevapla

   • admin Temmuz 25, 2016

    Merhaba, hocam yapılan açıklamalarda sözleşmeli çalışan öğretmenin eş durumundan bir yere gitmesine izin verilmeyeceği belirtilmişti. O yüzden sözleşmeli alıp özlük hakları kısıtlanacak.

    Cevapla

  • merve Temmuz 25, 2016

   ben işletme mezunuyum formasyon aldım kpss a ve b ye girdim. sözleşmeli öğretmenliğe başvurabirmiyim ?

   Cevapla

  • Mesut Temmuz 25, 2016

   Mülakat sistemi nasıl olacak son puan hesaplanırken mülakat+kpss puanı mi olacak yoksa sadece mülakat puanı mi?

   Cevapla

  • aysin Temmuz 26, 2016

   Sayın Yetkili, Isletme mezunuyum.formasyonumu aldim.turizm/konaklama isletmeciligi yuksek lisans yapiyorum.sozlesmeli ogretmenlikte turizm öğretmenliğini secebilir miyim?

   Cevapla

  • özge Temmuz 26, 2016

   ben muhasebe finansmandan formasyon aldım meslek lisesi için kontenjan açılır mı ki ? sözleşmeli öğretmen olarak başvuru yapabilirmiyim birde alanımız dışında seçemiyoruz dimi?

   Cevapla

  • fizikcii Temmuz 26, 2016

   Merhaba. 3 yıldır KPSS ye giriyorum. Bu yıl düğünüm dolayısıyla sadece gk-gy ye girdim . Sadece p3 puanim var. Ancak geçen yıldan Öğrt lik p 10 puanim var. Acaba onu kullanıp sözleşmeli öğretmenlige başvurabilir miyim? Teşekkürler.

   Cevapla

   • admin Temmuz 26, 2016

    Geçen yılki puanınızın bir geçerliliği yok şu anda hocam. maalesef başvuramazsınız çünkü sözleşmeli öğretmenlik süreci de aynen kadrolu atama süreci gibi olacak. Yine de açıklamaları takip ediniz lütfen.

    Cevapla

    • mert Ağustos 3, 2016

     hocam kpss puan turlerii diyor. p3te puan turu gy gk puanlarida alnabilir diye dusunuyorum

     Cevapla

     • kpss mağduru atanamamış öğretmen Ağustos 5, 2016

      kpss p3 puan türünden inşallah alırlar resim bölümü 58 puanım var Allahım senin izninle p3 inşallah alırlar

      Cevapla

  • Yasin Temmuz 26, 2016

   Peki bu sözleşmeli öğretmenler sadece 4 yillik lar için mi geçerli

   Cevapla

  • ayse Temmuz 26, 2016

   Sözleşmeli öğretmenliğe atanirsak her yıl sonunda sözleşme yenilenecek. Peki kendi isteğimizle yenilemesek bir sorun yaratır mi

   Cevapla

   • admin Temmuz 28, 2016

    İstediğiniz zaman bırakabilirsiniz, bir sıkıntı olmayacaktır.

    Cevapla

  • Seval Temmuz 26, 2016

   Mrb ben önlisans çocuk gelişimi mezunuyum 2005 yıllarında sözleşmeli olarak atamalarımız vardı durduruldu bu sözleşmeli atamalarda başvuru yapabiliyormuyuz acaba

   Cevapla

  • busra Temmuz 27, 2016

   Merhaba, ben eylulde sozlesmelu atandım diyelim subat atamalarina basvurabiliyor muyum, basvurunca ve kazaninca kadroluya gecebiliyormuyim? Eger bu sekilde gecis yaparsak ayni kpss puani ile bir bedel odememiz gerekiyormu surec nasil olacak?

   Cevapla

   • admin Temmuz 28, 2016

    Yazımızda da belirttiğimiz gibi geçebiliyorsunuz. Yani en azından eskiden bu şekilde uygulanıyordu.

    Cevapla

  • Aslı Temmuz 27, 2016

   2015 kpss puanlarımızında sözleşmeli öğretmenlikte geçerli olabilmesini talep etmek için nereye mesajlar yazabiliriz

   Cevapla

   • admin Temmuz 28, 2016

    Bunun için kanun maddeleri var. Mesaj atmanız hiçbir şeyi değiştirmez.

    Cevapla

    • Çiçek Ağustos 4, 2016

     Admin 2015 puan süresi2016 puanlarının açıklanmasına kadar geçerli.şimdi bunlar alansız nasıl alacak? Öyle olacaksa 2015 puanları da dahil olmaz mı?? P10 la öğretmen mi alacaklar ?

     Cevapla

     • admin Ağustos 4, 2016

      Normalde KPSS'nin açıklandığı gün (GK-GY ve Eğitim Bilimleri) 2015 KPSS'nin geçersiz olması gerektiğini düşünüyoruz. Ancak bu bizim düşüncemiz; 2015 puanı geçerli olacak mı, alansız nasıl alım yapılacak gibi soruları biz de merakla bekliyoruz :)

      Cevapla

  • merve Temmuz 27, 2016

   Hocam sözleşmelide tercih hakkımız olacak mı acaba?

   Cevapla

   • admin Temmuz 28, 2016

    Tabii ki puana göre tercih yapacaksınız.

    Cevapla

  • aysin Temmuz 27, 2016

   Sozlesmeli de alan disi secebiliyot muyuz

   Cevapla

  • Beray Temmuz 27, 2016

   Mrb 2012 senesinde kpss ye girdim a grubu olarak düşük bir puan almıştım ama şansımı denemek isterim tabi puanim silinmediyse. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

   Cevapla

   • admin Temmuz 28, 2016

    Öğretmenlikte KPSS puanının geçerliliği 1 yıldır.

    Cevapla

  • Esma Temmuz 27, 2016

   Milli sporcuyum atamam var, sözleşmeli öğretmenliğe başvurabiliyor muyum?

   Cevapla

  • Tuğba Temmuz 27, 2016

   Diyelim sözleşmeli olarak atandım eşim özel sektörde çalışıyor ben 4 yıl atandigim ilden donemeyecek mıyım nasıl olacak bu iş . Eş durumun dan dolayı başvuruda bulunamiyormuyum. En az 1 yıl çalışma ve eşinin 3 yıl sigortali olma şartı okudum bu sözleşmeliler icinde geçerli mi .

   Cevapla

   • admin Temmuz 28, 2016

    Yazıda da belirttiğimiz gibi siz sözleşmeli öğretmenlik boyunca hiçbir şarttan hiçbir yere gidemiyorsunuz. Zaten bunun için sözleşmeliyi getirdiler.

    Cevapla

  • iibfli Temmuz 28, 2016

   mrb sağlik yönetimi bölümünden formasyon aldim sözlesmeli ögretmenliğe başvurma hakkimiz var mi? Lütfen cevap verir misiniz?

   Cevapla

   • admin Temmuz 28, 2016

    Branşınızda sözleşmeli öğretmenlik kontenjanı verilirse tabii ki başvurabilirsiniz.

    Cevapla

    • sağlıkçı Ağustos 5, 2016

     fakat 2016 şubat atamasında bölümümüz 80 nolu çizelgeden çıkarıldı (sağlık yönetimi). bu durumda başvuru yapabilir miyiz ki.

     Cevapla

    • sağlıkçı Ağustos 5, 2016

     2016 şubat atamasında bölümümüz 80 nolu çizelgeden çıkarıldı (sağlık yönetimi). bu durumda başvuru yapabilir miyiz ki.

     Cevapla

  • Edebiyatçı Temmuz 28, 2016

   Iyi günler benim merak ettiğim konu sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ve mülakat sınavı il milli eğitim müdürlüklerinde mi yapılacak yoksa Ankara'da olma ihtimali var mı?

   Cevapla

  • Sevgi Temmuz 28, 2016

   Formasyon alınmadığı halde sadece kpss puanı ile sözleşmeli öğretmen olunabilir mi?

   Cevapla

  • Sevgi Temmuz 28, 2016

   Merhaba. Formasyon alınmadığı halde sadece kpss puanı ile sozlesmeli öğretmen olunabilir mi?

   Cevapla

   • admin Temmuz 29, 2016

    Merhabalar, yazımızda da belirttiğimiz gibi mümkün değil böyle bir şey.

    Cevapla

  • Hilal Temmuz 29, 2016

   Merhabalar, ben ortaöğretim matematik öğretmeniyim sözleşmeli öğretmenlikte ilköğretim matematik öğretmenliğine başvurabiliyor muyum?

   Cevapla

  • Didem Temmuz 29, 2016

   Merhaba, formasyon eğitimim devam ediyor, başvurumu kabul ederler mi? tşk

   Cevapla

   • admin Temmuz 29, 2016

    MAalesef hocam, formasyon diplomasının atamalarda elinizde olması şart.

    Cevapla

    • serenay Ağustos 7, 2016

     Yine hak yeniyor o zaman.Bu alım bir anda oldu ve formasyon eğitimimiz devam ediyor.Yine hak yeniyor.Herşeyimiz tam ama formasyonda hala sınavlar var.Bunun bi çaresi olmalı

     Cevapla

  • arslan Temmuz 29, 2016

   askerde iken sözleşemeli atansam. dondurup askerlik bitince başlarmıyım

   Cevapla

  • atauni besyo Temmuz 29, 2016

   Merhaba besyo öğretmenlik mezunuyum p10 puanim 71.8 sozlesmeli gidebilir miyim.? Şubatta kadro acilsa ona basvursam sözleşmeli yerim boş kalacak başka kişinin hakkına girmiş olurum. Bunun önünü kesmezler mi? Hem sozlesme hem kadroya başvurmak adil olmayacak başkasının gaspina giricez

   Cevapla

  • cigdem Temmuz 29, 2016

   Sozlesmeli ogretmenlik icin daha once aciklanan illerin listesinin yenilenme ihtimali var mi? yine onceligi ayni illere vererek baska illere de alim yapilabilir mi mesela (esim ozel sektorde maalesef o benim yanima gelemez ben onun yanina atanmaliyim ve o listede o il yok:-(

   Cevapla

   • admin Temmuz 30, 2016

    Maalesef hocam illerde bir değişiklik olmaz bu saatten sonra.

    Cevapla

    • cigdem Temmuz 31, 2016

     Daha once liste aciklandiginda bu kadar cok sozlesmeli ogretmenlik alinmayacakti yirmi bin gibi bir sayi dusunuluyordu ya suan durum farkli olunca belki demistim bir ümit liste yenilenir :-( tesekkur edrim cevap verdginiz icin.

     Cevapla

  • BM Temmuz 30, 2016

   İkiside sözleşmeli olacak eşlerin durumunu kimse bilmiyor mu Allah rızası için bir bilen varsa yazsın eşimde bende sözleşmeliye başvurucaz yani ikimizi aynı yere atamazlar mı. Tamam gerekirse 10 yıl kalalim ama ayni yerde olalim sorun degil... İkimizde matematikciyiz lütfen bilen biri cevap versin... Teşekkürler ..

   Cevapla

   • admin Temmuz 30, 2016

    Hocam bu durum sizin puanınız ve tercihlerinizle ilgili bir durum..

    Cevapla

  • Mağdur muyum Temmuz 30, 2016

   Eşim subay , sözleşmeli atanirsam onun bana taabi olması mümkün mü? TSK için geçerli mi yani eşe taabi olma durumu, bu konuda detayli bilgiyi nerden alabilirim.?

   Cevapla

   • admin Temmuz 30, 2016

    Bununla ilgili bir açıklama yok ancak sözleşmeli öğretmenlikte eşiniz subay da olsa gidemezsiniz diye yorumluyoruz. Hiçbir haktan yararlanılamıyor sözleşmeli öğretmenlikte.

    Cevapla

   • ozlem Ekim 1, 2016

    Sizinle ayni durumdayim esim deniz subayi Izmir /foçaya bu yil tayini cikti ve ben da sozlesmeli olarak atama gorecegim . Esim denizci oldugu icin benim yanima her bolgeye gelemez iki cocugumuz var nasil olacak kara jara dusunmekteyim :( Nasil bir cozum olacak ? Esim ben sana tabi olamam atamam olmaz diyor sasirdim kaldim

    Cevapla

  • sema Biri Temmuz 30, 2016

   Slm hocam işletme mezunuyum formasyonum yok kpss puanımla sözleşmeli öğretmenliğe başvurabilirmiyim bence bizide alsınlar hem çalışıp hemde ilerde formasyonumuzu alırız bence bunu değerlendirin ihtiyacı olanı alın bir sene sonra işi bırakıp gideni değil

   Cevapla

   • admin Temmuz 30, 2016

    Merhaba, formasyonsuz atanma şansınız yok ancak siz yine de takip ediniz...

    Cevapla

   • serenay Ağustos 11, 2016

    0 (312) 413 26 80/81 işletme mezunları bu noyu arayın.ısrar edin

    Cevapla

  • sinan Temmuz 30, 2016

   mrblar ben 10 gün sonra askere gideceğim kpss puanım çok iyi normalde olsa atanırım askerde iken mülakatlara katılabilir miyim mulakatta katılma sartları neler birde subattaki kadrolu atamada sözleşmeliye mi döndü

   Cevapla

  • gamze1234 Temmuz 30, 2016

   Mrb hocam . Benim p3 puanim iyi. Dhmi memurlugu istiyorum. Ama tabiki alimlar olurmu olmazmi puanlar ne olur bilemiyoruz. Riske atmak istemiyorum. Diyelimki ben sizlesmeli ogretmen olarak atandim. Daha sonra dhmi kadrolari acildi ve basvurdum kazandim. Istedigim an ogretmenlik sizleameainj fes edip ona dhmi ye baslayabilir miyim?

   Cevapla

  • sena Temmuz 30, 2016

   Kendi bransim disinda sinif ogretmenligi icin basvuru yapabilirmiyor muyum? Bu konu hakkinda bilginiz var mi ?

   Cevapla

  • Aysun Temmuz 31, 2016

   Bu yıl kpss ye girmedim ucretli ogretmenlik yapabilirmi yim?

   Cevapla

  • Furkan Temmuz 31, 2016

   Kolay gelsin hocam ben astsubay olarak görev yapıyorum. Eşim sözleşmeli öğretmenlik düşünüyor. Açıklanan listeye baktığımız da benim çalışabileçeğim illerden 7 tanesi uyuyor. Sadece bu iller için şeçme hakkı varmı.Eğer o illerden biri tutarsa ben eşime mi tabi olacagım astsubay olarak.Yani onun atandığı yere benim de atamamın yapılma durumu varmı.Bir de 6 yıl sonunda kadroluya geçtikten sonra eşim tekrar bana mı tabii olaçak tain konusunda?

   Cevapla

  • Melek Temmuz 31, 2016

   Mrb ben okulöncesi öğretmeniyim KPSS'ye girdim fakat alan bilgisi testine girmem gerektiğini bilmiyordum. Başvuru yapmadım. Sözleşmeli atanabilirmiyim.

   Cevapla

  • Alis Temmuz 31, 2016

   Merhaba. Ben BESYO mezunuyum. P10 puanım 81.234. Sözleşmeli olarak atanırken bu puanım mülakattan dolayı düşer mi ve açıkta kalır mıyım? Mülakat'ın anlamı nedir? Cevaplarsanız çok sevinirim Herkese selamlar ve bol şans.

   Cevapla

   • arif Ağustos 10, 2016

    Geçen sene 71 ile kadrolu atandı.ben 81 puanla sözleşmeliye hayatta basvurmam. Direk atanirim zaten...

    Cevapla

  • muhammed deniz Ağustos 1, 2016

   2 yıllık larda sözleşmel öretmrenliğe basvurabılırmı

   Cevapla

  • asli Ağustos 2, 2016

   Merhaba. Sözleşmeli öğretmenlikte stajer öğretmenlik olacak mı yoksa direk öğretmenliğe başlıyor muyuz?

   Cevapla

   • admin Ağustos 2, 2016

    Sözleşmeli öğretmenlikte stajyerlik olmayacak, kadroluya geçtiğinizde de olmayacak.

    Cevapla

  • dln Ağustos 2, 2016

   Merhaba ben okul öncesi öğretmeniyim. Eylül ayında yapılacak sözlesmeli atamada puanlar kaçlara kadar düser. En azından 65 olabilir mi ??

   Cevapla

  • Eğitimci Ağustos 3, 2016

   Merhaba, Sözleşmeli öğretmenlik için mülakat sınavlarına başvuru yapma tarihimiz ne Zaman ve Nasıl yapıcaz? Ayrıca diyelim ki mülakatı geçtik, kafamızda uygun olmayan bir yere atadılar cayma şansımız var mı? Yoksa başvuruydu yapıp, sınava girdiğimiz için gitme zorunluluğu var mı? Teşekkür ederim..

   Cevapla

   • admin Ağustos 3, 2016

    Merhabalar, başvuru tarihi MEB tarafından açıklanacak. Sonra puanınıza göre siz tercih yapacaksınız.

    Cevapla

  • sengul Ağustos 3, 2016

   Merhabalar, Ben Çevre mühendisliği mezunuyum ve çevre sağlığı bölümünden 2014 te formasyon aldım. Fakat liselerde bu bölüm geçen yıl kapatıldı. sözleşmeli öğretmen olarak başvuru yapabilir miyim yada hangi bölüme başvurabilirim? Birde KPSS de sadece genel yetenek genel kültür sınavına girdim, Eğitim bilimleri sınavı etkili olacak mı? Teşekkür ederim.

   Cevapla

  • Türkan Ağustos 3, 2016

   Ben 4yıllık Ziraat mühendisi mezunuyum formasyonum yok bu sene kpss den 61aldım sözleşmeli öğretmenliğe başvura bilirmiyim?

   Cevapla

  • Türkan Ağustos 3, 2016

   Ziraat mühendisiyim 4yıllık fakultwden mezunum kpssden 61aldım formasyonum yok sözleşmeli öğretmenliğe başvura bilirmiyim

   Cevapla

  • zeren Ağustos 3, 2016

   benim bölümüm merkezi atamalarda 2.öncelikli yani hiç alım yapılmıyordu ama şimdi mülakatlı alımlarda nasıl olur?YÖK denklik belgemizde var

   Cevapla

  • Tugba Ağustos 3, 2016

   Merhaba, Tüm yorumlari okudum cevaplarınız için teşekkür ederim. Benim sorum açığa alınan öğretmenlerin yerine yapılacağı duyurulan atamalarla ilgili. Eylülde bu boşluğu dolduracaklarını söylüyorlar ama atama koşulları nedir? ya da bu bahsi geçen 15 binlik atama önceden duyurulan çakılı atamadan farklı şartlarla mı yapılacaktır? Eğer farklı olacaksa, çakılı atama için belirtilen iller haricinde de bu boşalan kadrolar için atama yapılacak mıdır? Daha çok fazla soru var ama ana hatlarıyla bilgi edinebilirsek müteşekkir olurum. Saygılarımla.

   Cevapla

  • Senem Ağustos 3, 2016

   Bu sozlesmeli ogretmenlige lisans mezunlarimi alinacak yoksa onlisansta dahilmi acaba.bilgi alabilirmiyim.

   Cevapla

  • Senem Ağustos 3, 2016

   Bu sozlesmeli ogretmenlige lisans mezunlarimi alinacak yoksa onlisans mezunlarida dahilmi acaba.bilgi alabilirmiyim.

   Cevapla

  • levent Ağustos 3, 2016

   yav kimse şu soruyu sormuyor neden acaba? bu bakan çıkmış kpss genel gültür genel yetenek üzerine kpss eğitim bilimleri üzerine kpss öabt sınavını saymıyorum sözlü puan sıralamasına göre alacağım diyor kimseden ses çıkmıyor yer yerinden oynaması lazım arkadaşlar...adam öğretmen almıyor köle veya yandaş alıyor

   Cevapla

   • Gamze Ağustos 5, 2016

    P3 puanı ile sözleşmeli öğretmenliğe başvurulur mu

    Cevapla

  • Sudeniz Ağustos 4, 2016

   Kpss öğretmenlik için kullanılan puan türünden 60 aldım .s alan sınavına daha girmedik biliyorsunuz ki 20 ağustosta gireceğiz, kaç almam gerekiyor ve sözlü mülakata çağırılır mıyım?

   Cevapla

  • Bahar Ağustos 4, 2016

   Merhaba benim puanım çok iyi eylülde szleşmeli atanırsam şubatta kadrolu atama olursa kadroluya tercih hakkım var mı bunun kesinliği varmı 96 aldım yazık etmek istemiyorum

   Cevapla

  • kadir Ağustos 5, 2016

   mrb; ben iktisat mezunuyum başvuru yapabilir miyim?

   Cevapla

  • Esra Ağustos 5, 2016

   Merhaba arkadaşlar ben bir kamu kurumunda sözleşmeli memur olarak çalışmaktayım. Sözleşmeli öğretmenliğe başvuru yapma imkanım var mı .istifa ettikten sonra belki bir süre geçmesi gerekiyor diye biliyrum sözleşmeli olarak tekrar çalışabilmek için .kesin bilgisi olan var mı ?

   Cevapla

  • Burak Ağustos 5, 2016

   Ya ne kadar saçma o zaman puanı düşük olanların yine şansı yok yüksek puanlar başvuru yapacak atanacak şubatta ataması gelecek ve gidecek ne anladık biz bu işten garantiye alacak adam kendini sözleşmeye başvuran ilk atamaya başvuramaz gibi bi hüküm yok mu?

   Cevapla

  • özlem Ağustos 5, 2016

   Diyelim ki mülakata girdik. Puanımız belirlendi ama tercih yapmama kararı aldık. Bu durumun herhangi bir yaptırımı olur mu?

   Cevapla

  • kpss mağduru atanamamış öğretmen Ağustos 5, 2016

   Atanamayan resim öğretmeni mezunuyum p10 dan 49 küsür aldım p3 58 aldım istediğim puan türünden başvurabilirmiyim ne olur taban puan olmasın Allahım

   Cevapla

  • Nejla Ağustos 5, 2016

   Merhaba...Sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranı P10 puanı düşük olanlara da açılabilecek mi?Sadece p10 puanı mı gerekli ?

   Cevapla

  • bengi Ağustos 5, 2016

   96 puan ile nokta atışı yapabilirsin bence :) yani uğraşma sözleşmeli falan :)

   Cevapla

  • Fatıma Ağustos 5, 2016

   Merhaba ben bu yıl mezun oldum. Laboratuvar teknikerligini bitirdim . bizimde sözleşmeli atanma hakkımız var mı.tesekkurler

   Cevapla

   • admin Ağustos 5, 2016

    Merhaba, açıkçası sizin alandan öğretmenlik branşı var mı bilmiyorum. Formasyonunuz varsa şu linke bakmanızı öneririz: http://www.kamudanses.com/agustos-sozlesmeli-ogretmen-atama-kilavuzu-yayimlandi/

    Cevapla

  • toprak Ağustos 5, 2016

   merhaba biz bu sene nişanlımla beraber sınava girdik ve sözleşmeli öğretmenliğe başvuru yapacağız. atandığımızda ikimizinde mesleği öğretmenlik olduğundan dolayı eş durumu ataması yapabilirmiyiz

   Cevapla

   • admin Ağustos 5, 2016

    Merhaba, maalesef hiçbir şekilde tayin hakkınız olmayacak.

    Cevapla

  • emrah Ağustos 5, 2016

   Ben taseron calisiyorum yakinda kadro gelecek ama kadromuz sabit yer degistirme olmayacak...esim sinif ogrt. Sozlesmeli atsnirsa bizim durumumuz nasi olur birde cocugumuz var iki yasinda . es durumubdan tayini biz en kisa nekdr surede isteyebiliriz.. Yardimci olursaniz sevinirim

   Cevapla

  • Aycan Ağustos 6, 2016

   Neden o kadar soru sorulmuş önlisanslar için cevap verilmiyor...önlisans sağlık kurumları işletmeciliği mezunuyum. Başvuru Hakkı'm var mı ??? KPSS sınavına da var biraz Zaman... Bilgilendirmeyi genel açıdan değerlendirin lütfen Admin

   Cevapla

   • admin Ağustos 6, 2016

    Hocam tabii ki başvurabilirsiniz. Lise mezunları bile şartsız başvurabiliyorsa siz de hayli hayli başvurabilirsiniz.

    Cevapla

  • Flz Ağustos 6, 2016

   Merhaba ben tarih bölümünden yeni mezunum. Formasyon sertifikam diplomam herşey tamam .Kpssp1 p2 ve p3 üm 50 puan üstünde fakat p10 48 :( sözleşmeli öğretmenliğe başvurabilme şansım var mı ? öabt sınavına gireceğim ve ondan 50 üzeri alırsam p10 puanım 48 olduğu için yine mi başvuramıyorum ? teşekkürler.

   Cevapla

   • admin Ağustos 6, 2016

    Merhaba, bakanlığın açıklamasında "(KPSSP10 ve KPSSP121) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olması şarttır" ifadesi var. Ancak burada şu anlam da çıkabilir: Alan sınavı olmayanlar KPSS10, alan sınavı olanlar KPSS121 puan türüyle başvuracak. Bu durumda başvurabilirsiniz ancak belirttiğimiz gibi de madde biraz yoruma açık. Başvuru sırasında netleşecek artık durumunuz.

    Cevapla

  • guler. Ağustos 6, 2016

   Bu yorumları okuyorum da beynime kan fışkırıyor doğrusu.kimse demi yo ki 90 alanla 50 alan adam nasil aynı kefeye konulur da ben düşük aldım beni alsınlar derdinde herkes...kusura bakamayan ama kpss den elli alan adamdan ogretmen falan olmaz.önce biraz sorumluluk taşımasını bilmeli bi ogretmen.ben kendi adima söylim benim puanim yüksek ve ben den düşük puan alan kisinin de mülakata beni geçmesinin yolunun açılmış olmasına dayanamiyrmm.şu barajı kaldirin diyen arkadaşlara pes diyorum Başka bişey demiyrm

   Cevapla

   • arif Ağustos 10, 2016

    Puana göre mi kaliteli öğretmen olunuyor acaba... Sınavı kazanıp iki kelimeyi bir araya getiremeyen öğretmenler var...

    Cevapla

  • Edebiyatçı Ağustos 6, 2016

   İyi günler. Bildiğim kadarıyla sözleşmeli atanmamız dahilinde şubatta kadrolu için müracaat hakkımız da olacak. Bu durumda birçok kişi bu hakkı kullanacaktır ve alınan sözleşmeli öğretmenliğin hiçbir anlamı kalmayacaktır aynı yerler yine açılacaktır. Bu durumda kadroluya geçenlern yerine nasıl bir plan düşünülüyor haberinz var mı bundan? Diğer bir sorum ise şu sözleşmeli öğretmenler aday öğretmenliğe tabii tutulacaklar. Şubatta kadrolu atandıklarında adaylık süreci bitmiş mi kabul edilecek. Kılavuzu bayağı inceledim ama bunlara cevap bulamadım ve bence gayet mühim konular. Bilginiz dahilindeyse cevaplarsanız sevinirim.

   Cevapla

  • Mustafa Ağustos 6, 2016

   Mrb bu yil universite sinavlarinada girdim hukuk fakultesi geliyor. Sozlesme atandigim il farkli olursa eger universite ogrenimi nedeni ile tayin alma hakkim var mi acaba

   Cevapla

  • Bse Ağustos 6, 2016

   Merhaba ben bu yıl kpssye girdim ve kpss 10 puanım 49.97 fakat ben ağustosun 20 sinde yapılacak olan alan sınavına girecegim onun sonucuyla eylül de başvuru yapabilir miyim?

   Cevapla

   • Tb Ağustos 8, 2016

    Benimde p10 puanım 48 matematik öğrtmenliği, acaba alan sınavından 50 üssü almam yeterli mi yoksa.. Hem p10 hemde p121 50 üssü olmalı acil cevap lütfen admin.

    Cevapla

    • admin Ağustos 8, 2016

     Bu konuda bir açıklama yok ancak çok büyük ihtimalle p121 puan türünüz 50'yi geçerse sıkıntı olmaz.

     Cevapla

  • Evren Bora Ağustos 6, 2016

   Arkadaslar ben askeri personelim eşim sözleşmeli mülakatı kazanıp atanırsa eş durumundan nasıl faydalancaz?

   Cevapla

   • admin Ağustos 7, 2016

    Maalesef yararlanamazsınız.

    Cevapla

  • kpss mağduru atanamamış öğretmen Ağustos 7, 2016

   Lütfen gerekli mercilere iletin atama bekleyen özel yetenek bölümü mezunları (resim müzik beden)öğretmen adayları 50 altında puan almışlar atama bekliyorlar sayın adamın lütfen bu feryadını zıt gerekli mercilere ulaştırın taban puanını indiçsinler oki mülakat olacak niye milletin heyecanı,umudu,hayalleri ile oynuyorlar.

   Cevapla

  • sosyoloji Ağustos 7, 2016

   Formasyon ogrencisiyim,p10 dan alinacaksa 45puanim var.Zaten alimi zor bir bolum yillardir.kpss ye bazi sebeplerden hazirlanamadim.Diger p 1 2 3 _ 53 53 52.Simdi boyle bir imkanda sadece gorevimi yapmak istyrum yillardir ugrasiyrum tek derdim egitim lutfen baraj olmasin. Bunu nasil duyurabilirim lutfen yardimci olun. Yada bu sekilde basvurabilir miyim?

   Cevapla

  • Gazel Ağustos 7, 2016

   Merhaba ,diyelim ki sözleşmeli olarak atandim ,tercih yaptım atandığım yer belli oldu fakat gitmedim sonraki süreçte kadrolu alıma basvurmamda bir sorun olur mu ,bunun herhangi bir yaptırımı var mıdır ?

   Cevapla

   • admin Ağustos 7, 2016

    Hocam soru cevap bölümünde de aktardığımız gibi sözleşmeyi feshetme hakkınız var 30 gün önceden başvurmanız şartıyla.

    Cevapla

  • imren Ağustos 7, 2016

   şuan basvurular başladı mı ? ben siteye girdim ama bişey göremedim.

   Cevapla

  • imren Ağustos 7, 2016

   başvuru şuan başladı mı ? göremedim ben :(

   Cevapla

  • reyhan Ağustos 8, 2016

   Merhaba ben sisteme girdim başvurumu yapıyorum ama kaydet deyince sunucu hatası veriyor ve kaydım gerçekleşmiyor ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz.

   Cevapla

  • sibel kocar Ağustos 8, 2016

   Merhaba Hocam kpss yok, formasyonum yok, lisans., yüksek lisans ve onlisans diplomalarim var , dereceyle mezun oldum bu yıl başvuru yapmam dogrumudur saygılar.

   Cevapla

   • admin Ağustos 9, 2016

    Merhaba, bu durumda başvuru yapma imkanınız yok zaten.

    Cevapla

  • Esra Ağustos 8, 2016

   Lutfenn yardmcıı oluunnn.....hocam ben yaz tatili dolayısıyla şehir dışındayım sözleşmeli öğretmenlik icin başvuru yaptktan sonra onaylatmak için ikametgahımızın bulundugu il milli egiitim müdürlüklerinde mi yapmak zorundayız yoksa bulundugumz şehirde yapabilir miyiz ??????????

   Cevapla

   • admin Ağustos 9, 2016

    Bulunduğunuz ilde yapabiliyorsunuz hocam. Başvuru formunu doldurduğunuzda onaylatmak için il seçme bölümü mevcuttur.

    Cevapla

  • nurten Ağustos 9, 2016

   2012 Yılında kpss sınavına gıren lıse mezunları sözleşmeli ögretmenlik için başvurabilir mi

   Cevapla

  • Mağdurum Ağustos 9, 2016

   Lütfen yol yakın Ken 50 barajını kaldırın bir sürü din kültürü öğretmeni 50 nin altında puan almış barajı kaldırın çünkü zaten puana göre kontenjanın 3 katı kadar aday çalışacaksın 50 taban puanı koymanın manası nedir

   Cevapla

  • Ömür Ağustos 9, 2016

   Mrb. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu için iki gündür uğraşıyorum fakat her denememde, son onaylama bölümünde hata veriyor sistem. Google Chrome ve İnternet Explorer'in ikisini de denedim aynısı oluyor. Ne yapmalıyım, ne önerirsiniz arkadaşlar. Dönüş yaparsanız sevinirim.

   Cevapla

   • ersin Ağustos 10, 2016

    hocam. EĞER TERCİHLERİNİZİNDE HATA VAR DİYORSA ŞÖYLE YAPIN: tercih kısmında illeri seçerken hata oluyormuş. örneğin İstanbul yazıp üstteki listeye ekle seçeneğine tıklamak lazım. tek tek yapıp sıraya koyun ve en alttaki tercihlerim dışındaki illere yerleştirilmeyi kabul ediyorum seçeneğini kesinlikle işaretleyin. kolay gelsin :)

    Cevapla

  • Meliha Ağustos 9, 2016

   Sözleşmeli alım için hangi yıllar arası kpss puanı istiyor?

   Cevapla

   • admin Ağustos 9, 2016

    2016.

    Cevapla

  • ZUHAL Ağustos 10, 2016

   ÖĞRETMENLİĞE BAŞVURAMIYORUM HEP HATA VERİYOR ACABA NEDENDİR

   Cevapla

  • ZUHAL Ağustos 10, 2016

   öğretmenliğe başvuramıyorum hep hata veriyor ne yapmam gerek acaba

   Cevapla

  • Şeyma Ağustos 10, 2016

   Merhabalar P 10 türünden mülakata girip tercih yapmama hakkımız var mı yoksa her mülakata giren tercih yapmak zorunda mı ?

   Cevapla

  • hersey tamam Ağustos 10, 2016

   hocam . basvurum tamam . onay da tmam. bana iki kagıt vrdıler en son . ikiside aynı. bundan sonra ne yapmam gerekıyorr?

   Cevapla

  • Selda Ağustos 10, 2016

   Merhaba,ben formasyon eğitimi aldım ancak tek dersten kaldığım için sertifika alamadım.Acaba sözleşmeli öğretmenlik için başvurabilir miyim?Kaldığım ders seçmeli ders.Bir cevap verirseniz çok sevinirim.Selamlar

   Cevapla

  • Atanması engellenmek istenen öğretmen Ağustos 10, 2016

   Değerli hocalarım bir sorum olacak. Ben bu 15000 sözleşmeli öğretmenliğe başvurdum ve kazandım diyelim. Puanım yüksek ve eğer ilerde kadrolu alım olsa tercih hakkım ve kadroya geçme hakkım var mı? Net bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgi verir misiniz?

   Cevapla

  • atama Ağustos 11, 2016

   merhabalar. başvuru yapmaya çalıştım ama alanım görünmüyor. ne yapmalıyım

   Cevapla

  • Elif Ağustos 11, 2016

   Benim branşım arapca. Mülakatta branşla ilgili soru veya konu anlatımı sorarlar mi

   Cevapla

  • Mutsuz Ağustos 11, 2016

   Bundan sonraki bütün öğretmen atamaları sözleşmeli olacak" ifadesini kullanan Yılmaz, "Şimdi alacağınız sözleşmeli, şubatta alacağınız kadroluysa ben buna başvurmayayım, şubattakine başvurayım' diyen oluyor. Bundan sonraki bütün öğretmen atamaları, sözleşmeli öğretmen kapsamında yapılacak. Sözleşmeden kadroya da dört yılın sonunda olacak. Artık Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ihtiyacını sözleşmeli öğretmenlerden karşılayacaktır. Artık kadrolu olmayacak mı yani:(

   Cevapla

   • admin Ağustos 11, 2016

    Maalesef, Bakan bu şekilde açıklama yaptı.

    Cevapla

  • Mehmet Ağustos 11, 2016

   Admin sayfayı komple okudum lise mezunu sözleşmeli olarak başvuru yapabiliyor mu bi yorum da yapabiliyor denmiş. Formasyon şartı var ise bunlar nasıl başvuru yapıyor yoksa sadece kpss ye girmiş olmak yeterli mi ? Buna karar veremedim suan

   Cevapla

  • Mehmet Ağustos 11, 2016

   Lise mezunları formasyon alabiliyor mu artık sistem mi değişti nasıl öğretmenlik içinbaşvuru yapabiliyor

   Cevapla

   • admin Ağustos 11, 2016

    Lise mezunlar formasyon alamıyor, o kadar da değil :)

    Cevapla

  • İrfan Ağustos 12, 2016

   Sözleşmeli öğretmen göreve başladıktan sonra nikah yapıp evlenirse, diğer devlet memurları gibi 7 gün evlilik izni kullanabilir mi? Acil cevap verirseniz sevinirim. Nişanlıyız ve düğün tarihini daha ayarlayamadık bu yüzden.

   Cevapla

   • admin Ağustos 14, 2016

    İzinler konusunda kadrolu öğretmenlerin haklarına sahipsiniz.

    Cevapla

  • Ayşe Ağustos 12, 2016

   Nişanlım da ben de bu yıl öğretmen olarak mezun olduk. Atama bklıyoruz eylülden önce evleneceğiz söLeşmeli olarak eşleri aynı yere atama gıbı bır durum var mı. Yoksa 4 yıl ayrı mı yaşayacak eşler

   Cevapla

   • admin Ağustos 14, 2016

    Maalesef sözleşmeli öğretmenlikte eş durumu olmuyor. Ayrı kalmanız gerekecek.

    Cevapla

  • Aycaa Ağustos 12, 2016

   Mülakat yerleştirme merkezi sonucunuz bulunmamaktadır. Yazması kesinlikle sınava girmeye hakkım olmadığını mı ifade ediyor.

   Cevapla

   • celal Eylül 15, 2016

    Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.bende de bu yazıyor. ne iş anlamadım.. :?

    Cevapla

  • cedy Ağustos 13, 2016

   Merhaba benim mulakat yerim yazmiyor neden olabilir ? Basvurumuda onaylatmistim ???????? Mulakata bile giremiyorumm girecegim sehir neden yok

   Cevapla

  • Yasemin Ağustos 13, 2016

   Bu özlük haklarından kasıt nedir?

   Cevapla

  • Merve Ağustos 13, 2016

   Merhaba sosyal bilgiler öğretmenliği 67 puanla 16 bin siralamam öabt ile siralamami 3binlere çekmem mümkün mü

   Cevapla

   • admin Ağustos 14, 2016

    Yani ihtimal tabii ki vardır ancak kaç net yapmanız gerek bilmiyorum :)

    Cevapla

  • Büşra Ağustos 15, 2016

   Merhaba, bu ilk sözleşmeli öğretmenlik alımına başvurmayıp şubattakine başvuru yapabilir miyiz? Eylülde ön başvuru yapanlar arasından alım olacak tekrar başvuru ve mülakat olmayacak diyenler var.

   Cevapla

   • admin Ağustos 16, 2016

    Zannetmiyorum böyle bir şey olacağını.

    Cevapla

    • aslı Eylül 11, 2016

     admin ben sınıf mezunuyum 67 puan aldım ve mülakata katılamıyorum tekrar atama olursa başvurabilir miyim ya da atama olursa mülakata katılanlar arasından mı seçilir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

     Cevapla

  • cemil Ağustos 15, 2016

   Şuan kadrolu memur olarak başka bir kurumda çalışmaktayım...kurumlar arası geçişten yararlanabilir miyim?

   Cevapla

  • şahin Ağustos 16, 2016

   mrh ben ÇEKO mezunuyom sokağa çıkma yasağndan dolayı köyde mahsur kalarak başvuru yapamadım. Hani birazda adalet konuşmalı diyorum. Umutlu değilim ama yinede soruyorum bizimde başvuru hakkımız var mı?

   Cevapla

  • ayşe Ağustos 16, 2016

   Merhaba arkadaşlar ben şubatta mezun oluyorum. Eğer şubatta sözleşmeli öğretmenlik için mülakat ben mezun olmadan önce gerçekleştirilirse mülakata girebilir miyim?

   Cevapla

  • AYdın Ağustos 19, 2016

   Merhabalar, Sözleşmeli öğretmenlik için girdiğimiz mülakatta 60 puanı geçemezsek Şubat ayında yapılacak alımlardaki durumumuz ne olacak, girebilecek miyiz?

   Cevapla

  • Eda Ağustos 19, 2016

   Merhaba, bu mülakat sürecinde 60 alamazsak, Şubat'taki mülakata tekrar girebiliyor muyuz?

   Cevapla

  • dilek Ağustos 21, 2016

   Eylüldeki mülakatı geçemezsem diğerine örneğin kasımda olursa kasımdaki mülakata başvurabilecek miyim ?

   Cevapla

   • birisi Ağustos 29, 2016

    Sevgili site yetkilisi, Bu soruya cevap verin lütfen!!!

    Cevapla

  • merve Ağustos 21, 2016

   Merhabalar, Mülakata çağrılmazsak şubat atamasına da başvurulamıyor diye duydum.Ama mülakata katılıp mülakattan geçemezsek başvuruluyormuş.Yani asıl mesele mülakata alınıp alınmamakmış aslında öyle mi?Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

   Cevapla

  • Buse Ağustos 23, 2016

   Lisans mezunları içinde kpss ye girme şartı varmı?

   Cevapla

  • ufuk Ağustos 28, 2016

   Ücretliye başvurdum sözleşmeliye olumsuz etki eder mi ?

   Cevapla

   • admin Ağustos 28, 2016

    Hayır hocam.

    Cevapla

  • ali Eylül 3, 2016

   sayın admin benim kpss p10 puanım 48 öabt p121 puanım 59 sözleşmeli öğretmenliğe başvuru yapabiliyormuyum

   Cevapla

   • admin Eylül 4, 2016

    p121 puanınızla başvuru yapacaksınız. 59 puanla tabii ki başvurabilirsiniz fakat MEB'in açıklayacağı taban puanı tutturmalısınız ki sözlü mülakata çağrılabilirsiniz.

    Cevapla

    • ali Eylül 4, 2016

     bazı yerlerde her iki puan türü içinde 50 ve üzeri olması gerektiği söyleniyor 59 puanla pek bi ümidim yok ama yinede şansımızı denemek istedim teşekkürler admin

     Cevapla

  • Hakan Eylül 3, 2016

   Merhaba, KPSS ÖABT sınavından 50 üstü alanlar mülakata girecekler. Bu mülakata çağırılıyor muyuz, yoksa bizim tekrar başvurmamız mı gerekiyor? İlginiz için teşekkür ederim.

   Cevapla

   • admin Eylül 4, 2016

    Aman hocam sakına çağırırlar diye beklemeyin, şu yazımızı okuyunuz: http://www.kamudanses.com/sozlesmeli-ogretmenlige-kimler-nasil-basvuru-yapacak/

    Cevapla

  • emo Eylül 4, 2016

   Hocam ben suanda kendi Memleketim den ayri bir ildeyim yanliz on başvuru mu burda yapıp bu ilde onaylatip kendi ilime gidebilir miyim hocam sadece on başvuru icin

   Cevapla

   • admin Eylül 4, 2016

    Mülakatı nerede almak istiyorsanız tercih edersiniz, herhangi bir yerde gidip onaylatırsınız sıkıntı olmaz. Önemli olan tercihlerinizdir.

    Cevapla

  • Mahmut yucel Eylül 4, 2016

   İyi günler...30 eylulde askerlik tecilim bitiyor... Atamalar 12 ekim diye biliyorum... Oldu ki bi yere atandim...tecilimin bitmiş olması sözleşme için problem olur mu

   Cevapla

  • Kübra Eylül 4, 2016

   Merhaba, Eğitim fakültesi mezunlarınin da mülakat sınavına başvuru esnasinda pedagojik formasyon belgesini istenen evraklar arasında bulundurması gerekiyor mu ?

   Cevapla

  • gizem Eylül 4, 2016

   Eylül mülakatına girdik ve istediğimiz yere yerleştirilemediğimiz takdirde kasım ve şubat mülakatlarına girebiliyor muyuz? Yoksa mülakat puanı bir kez mi veriliyor sadece ?

   Cevapla

  • eda Eylül 5, 2016

   Kpss p121 puanim 49.85 p10 puanim da 49 başvuru yapmak şansım var mı?

   Cevapla

   • admin Eylül 5, 2016

    Zaten başvuru şansınız yok hocam taban 50 puan. Ancak yine de deneyin siz.

    Cevapla

  • lale Eylül 6, 2016

   merhaba lar.ben iki lisans mezunuyum .hem p10 hem p121 den tercih hakkım var.ama ben p10 dan beden egt öğretmenliğinden yerleşme şansım yüksek diye onu istiyorum.geçen başvurularda basvurmadim.kadrolu alim la giderim diye.malesef yapılan açıklamadan sona başvurular bitmişti.şimdi tekrar alım olur nasıl olsa tekrar başvuru açılır p10 dan diyerek bekliyordum.milli eğitimde çalışan bi takımımda öğrendim ki p10 başvuruları daha once yapılan başvuruları dikkate alacakmış? yani tekrar başvuru gibi bir şansımız olmayacak.birçok insan kadrolu alınacak diye yüksek puanim diye başvuru yapmadı p10 dan .ne olacak ?

   Cevapla

  • Perihan Eylül 6, 2016

   Merhaba ben almanca öğretmenliği mezunuyum alan puanım 74,324 acaba mülakata girersem aldığım puanla atanamazsam ikinci atamada bir daha sözlü mülakata girmem mi gerekiyor yoksa aldığım puan mı geçerli olacak şimdiden teşekkürler :)

   Cevapla

  • Tuğaba Eylül 6, 2016

   Merhabalar..ben sözleşmeli öğretmenliğe başvuru yaptım.Çıkmaz diye tahmin ettiğim için aynı zmanda ücretli öğretmenliğede başvurdum. Eğer ola ki sözleşmeliye hak kazanırsam ücretli başvurum sayılır mı sayılmaz mı?

   Cevapla

   • admin Eylül 6, 2016

    Bir şey olmaz hocam, çıksa da bırakırsınız ücretliyi.

    Cevapla

  • Baha Eylül 7, 2016

   Ben polis memuruyum sözleşmeli öğretmenliğe atansam istifa edip başlayabilirmiyim yoksa muafakiyet mi gerekli

   Cevapla

  • Ecem Eylül 7, 2016

   sözleşmeli öğretmenlik başvuru listesinde okul adım yok mebte gerekli bilgiyi vermiyor ne yapmam lazım?

   Cevapla

  • nursah Eylül 7, 2016

   sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda okul adım ve bölümüm çıkmıyor nereden bilgi alabilirim ?

   Cevapla

  • zeynep Eylül 7, 2016

   Sozlesmeli ogrermenlige atandim diyleli m bidahi ki yil kpss ye girme sansim var mi kadro alinca sozlesmeli ogretmnligi birakabiiyrmuyuz

   Cevapla

  • Fatih Eylül 7, 2016

   Çalışma iznim Valilikler iptal edildi özel öğretimde görev alamıyorum 5 bin dershane öğretmeni alımına müracaat edebilir miyim devlete atanabilir miyim bilen arkadaşlar lütfen cevap yazabilir mi

   Cevapla

  • Gul Eylül 8, 2016

   Merhaba benim resım p10 puanıyla olana başvurmuştum ama başvuruda PDF sabıka kaydı ve saglık raporunu yuklemedım ne zaman tıklasam kapaıyodu. P121 olana basvuramıyoruz sanırım subatta olacak olan atamaya sadece mulakatı gecemeyenlermı cagrılıcak tekrar basvurabılırmıyım

   Cevapla

  • Betul Eylül 9, 2016

   Atama yapılacak iller 25 tane mi. Başka bir sitede 49 tane il yazıyordu. Burda Karaman a kadar yazılmış.

   Cevapla

  • Nihal Eylül 12, 2016

   Merhaba, mülakata çağıridin fakat gidemedin.Diğer aylardaki alımlarda başvuru yapabilir miyiz ????

   Cevapla

  • Nihal Eylül 12, 2016

   Merhaba mülakata gidemedin,önümüzdeki alımlarda tekrar basvurusu yapabilir misin?

   Cevapla

   • admin Eylül 12, 2016

    Yani süreç nasıl işleyecek tam olarak belli değil. Fakat başvurular alınabilir tekrar.

    Cevapla

  • Firuze Eylül 12, 2016

   Kadrolu atansak da mülakata gidecekmiyiz

   Cevapla

  • Naz Eylül 16, 2016

   Hocam ben eylül için sözleşmeli başvurusu yapmadım . Ama 81 puanım var . Suan bir söylenti var. Subatta tekrar başvuru hakkı verirler demi. Bu eylül başvurusuyla şubat ataması yapmazlar demi. Subatta tekrar başvuru hakkı verirlermi

   Cevapla

  • hatice kugu Eylül 22, 2016

   Meraba kolay gelsin Bu sözleşmeli alımda onlisanslilarinda yerleşeceği sonra kadro alacağını iddaa edenler var. Bu isin doğruluğu var mi

   Cevapla

   • admin Eylül 22, 2016

    Merhaba, böyle bir şey söz konusu değildir hocam.

    Cevapla

  • Rabia Eylül 30, 2016

   Merhaba. Mülakata girdik iyi bir puan aldık ama tercih yapmadık. O zaman bir dahki atama döneminde sıkıntı olur mu. Puanımzı düşürürler mi

   Cevapla

   • admin Eylül 30, 2016

    Hayır hocam böyle bir şey söz konusu değil.

    Cevapla

  • Kevvsss Ekim 1, 2016

   Eşim polis. Eşimin memleketini yazarsam sözleşmeli öğretmen olarak. Eşim yanıma gelebilir mi

   Cevapla

  • nil Ekim 2, 2016

   60 ve üzeri alan herkes tercih yapma hakkı kazanmış oluyor.sorum şu; 60 ve üzeri alan herkes kontenjan sıralaması icine girerek atanma hakkı kazanmış mı demektir? mülakat puanım 76.33 müzik öğretmenliği.atanma oranım nedir sizce,aydinlatirsaniz sevinirim.

   Cevapla

   • admin Ekim 2, 2016

    60 ve üzeri alan herkes başvuru yapabilecek ama sizin bölüme ne kadar kontenjan verildiyse o sıralamaya dahil olan puanlar atanabilecek.

    Cevapla

  • abdullah Ekim 4, 2016

   Hocam ben bu sene kpss girecem diyelim siralamaya girdim ama tecilimde agustos ayinda bitiyor tercih islemlerini felan nasil yapicam bi bikginiz war mi acaba erteleme sansimda yok

   Cevapla

  • mert Ekim 8, 2016

   Benim yardıma ihtiyacim var cevap verirseniz sevinirim. Bu sozlesmeli öğretmenlik tercihinde bulunduk atandik diyelim. Ama atandigimiz yere gitmedik yaptırımı nedir, başka bir kurumda sozlesmeli veya kadrolu olarak ise baslayabilir miyim?

   Cevapla

   • admin Ekim 8, 2016

    Hocam öyle bir yaptırımı yok.

    Cevapla

  • Hsb Ekim 9, 2016

   Merhaba ben su an ozel bir okulda calisiyorum. 1 hafta once atanma ihtimalim var diyerek cikis yapmak istedim ancak tazminatla vs tehdit ederek kabul etmediler. Sozlesmeli olarak atanma durumum olursa okulla olan anlasmamin bir engeli olur mu? Bir de diyelim ki atandim ama gidemedim. Sonraki alimlara (olursa) ayni mulakat puanimla basvurabilir miyim?

   Cevapla

   • admin Ekim 9, 2016

    Hocam özeldeki anlaşmanız sözleşmeli öğretmenliğe engel olamaz. Bir şekilde anlaşır bırakırsınız ki sakına, atanırsanız gitmemezlik yapmayın. Zira herkese nasip olmuyor atanmak...

    Cevapla

  • Alp karadeniz Ekim 10, 2016

   Gençlik Spor bakanlığı nda sözleşmeli personel olarakçalışmaktayım KPSS sınavına girdim mülakattan daha sonra mülakattan yeterli puan aldım ben milli eğitim Bakanlığı'na sözleşmeli öğretmen olarak atandım milli eğitim bakanlığında göreve başlama herhangi bir engel var mı...Şundan dolayı soruyorum bu sözleşmesi fes edilenler falan benim sözleşmem fes edilmedi hala çalışıyorum gençlik Spor Bakanlığına bırakıp sözleşmeli öğretmenliğe geçeceğim geçebilir miyim

   Cevapla

  • Hamza Ekim 11, 2016

   Hocam ben sozlesmeli olarak atandim. Fakat saglik kosullari bakimdan annem e bakmam gerekiyo ve tek basina hayatini idame ettiremiyor. Gerekli saglik raporuda elimde mevcut. Sorum su ben bu durumda annem in yanina tayin - gecis yapabilirmiyim ?

   Cevapla

   • admin Ekim 11, 2016

    Sözleşmeli öğretmenlikte hiçbir şekilde özür grubu tayini yok. Ancak siz yine de araştırın hocam

    Cevapla

  • mağdur Ekim 11, 2016

   Merhaba ben sözleşmeli olarak atandim. Kadrolu alım olursa basvura biliyor muyum? Ikincisi mülakat a girebiliyor muyum

   Cevapla

  • mağdur Ekim 11, 2016

   Merhaba ben sözleşmeli olarak atandim. Kadrolu alım olursa basvura biliyor muyum?

   Cevapla

  • burcu Ekim 12, 2016

   Bende sözleşmeli öğretmen olarak atandım. Onay raporum henüz gelmedi ayın 17 sinde göreve başlarım ama büyük ihtimalle. maaşımı ne zaman alabilirim

   Cevapla

  • Atakan Ekim 13, 2016

   Arkadaşlar ben s.öğr. Başvurdum ve atandım ama il milli eğitim müdürlüğü vermiş olduğum belgeler doğru olmasına rağmen mezun olduğum üniversiteyi yanlış girmiş ve bende bunu atandıktan sonra fark ettim bu hatayı düzelttirebilirmiyim şimdi acil cevap verirseniz çok sevinirim

   Cevapla

  • cansu Ekim 17, 2016

   Merhaba sözleşmeli öğretmen başka bir kuruma kadrolu atansa sözleşmeliyi bırakıp gidebilir mi ? Bir sorun olur mu ??

   Cevapla

   • Bukettt Ekim 26, 2016

    Ben de bunu merak ediyorum

    Cevapla

  • Sozogr Ekim 20, 2016

   Sozlesmeli ogretmen olarak atandim okul müdürü sozlesmeli ogretmenlerin 4 yil boyunca 8 5 çalışacağını söyledi bununla ilgili bilgiyi nerden alabilirim

   Cevapla

   • admin Ekim 20, 2016

    Evet, bununla ilgili resmi açıklamalar yapıldı. Ayrıntılar netleştiğinde tam bilgi sahibi olabiliriz.

    Cevapla

  • Bukettt Ekim 26, 2016

   Merhaba, ben sözleşmeli öğretmen olarak atandım ve 3 gün sonra istifa etmek zorunda kaldım. P3 puanım ile merkezi alımlara basvurabilirmiyim yani kadrolu alımlara.

   Cevapla

   • Ahmet Mart 22, 2017

    Hocam istifa ettikten sonra memur alimlarina basvurabildiniz mi yoksa 1 sene beklemeniz mi gerekti . Ya da şimdiki sözleşmeli öğretmenlik alimlarina basvurabildiniz mi

    Cevapla

  • Bozkurt Ekim 27, 2016

   Mülakatta cagrilip atanamayanlar tekrar mulakata girebilecek mi hocam ?

   Cevapla

  • Merve enis Ekim 31, 2016

   Iktisat bölümü mezunuyum sözleşmeli ogretmenlige basvurabilirmiyim formasyon almadım ama .

   Cevapla

  • nihat Kasım 19, 2016

   Bu sene başka atama olacakmı ve olursa degerlendirme kriteri ne olur

   Cevapla

   • admin Kasım 19, 2016

    2017 Şubatta bir atama olması bekleniyor. Yine sözlü mülakatlarla değerlendirme olması yüksek ihtimal.

    Cevapla

  • kayra Ocak 10, 2017

   ben kpss ye girdim okul öncesi öğretmni adayıyım.alan sınavına olumsuz durumdan dolayı giremedim.sözleşmeli öğretmenlik ve MEB öğretmenli başvurusunu sadece kpss puanımla yapabilir miyim

   Cevapla

  • atilla maran Şubat 18, 2017

   ben mülakata gireceğim ama bir sorunum var yaralamadan ceza aldım ve yasaklanmış haklarımı 27 temmuzda alabileceğim bu durumda mülakatla atanmam gerçekleşirse atanmamda bir sorun çıkar mı?

   Cevapla

   • admin Şubat 18, 2017

    Bu konuda maalesef bilgi sahibi değiliz.

    Cevapla

  • Ali Mart 3, 2017

   Merhaba, sizin aldığınız şikayet ve fikri analize göre sözleşmeli öğretmenlerin en az 4 yıl sözleşmeli + 1 yıl kadrolu çalıştıktan sonra eş durumundan yararlanacak olması ve bu sürenin oldukça uzun olması şikayetleri artırıp MEB'e geri adım atmak zorunda kalmasini sağlayabilir mi ? Lütfen bu konuda ki yorumunuzu oldukça merak ediyorum..

   Cevapla

   • admin Mart 4, 2017

    Daha önce kaldırılmaz dediğimiz sözleşmeli öğretmenlik, memurluk tipi bir gecede kaldırıldı, herkese tüm haklarıyla birlikte kadro verildi. Başka yorum yapmak istemeyiz :)

    Cevapla

  • Ayhan Nisan 19, 2017

   Arkadaslar bu 20.000 atamada insallah atanacagim ama tecil hakkim bitti 5.ayda askere gidecegim 11 ayda gelecegim bu yuzden oryantasyon seminerlerine katilamayacagim vu durum goreve baslamama engel olur mu

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.