USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

Şubat 20 Bin Öğretmen Ataması Kontenjanları

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştireceklerini duyurmuştu. MEB’in 20 bin öğretmen alımı ile ilgili duyurusunu önümüzdeki günlerde yapması bekleniyor. Ancak öğretmenlerin merak ettiği konuların başında ise “20 bin öğretmen ataması kontenjanları” gelmektedir. Peki 20 bin öğretmen atamasının branş bazında kontenjan dağılımı nasıl olacak? 20 Bin Öğretmen Atamasının Branşlar Bazında […]

Şubat 20 Bin Öğretmen Ataması Kontenjanları

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştireceklerini duyurmuştu. MEB’in 20 bin öğretmen alımı ile ilgili duyurusunu önümüzdeki günlerde yapması bekleniyor. Ancak öğretmenlerin merak ettiği konuların başında ise “20 bin öğretmen ataması kontenjanları” gelmektedir. Peki 20 bin öğretmen atamasının branş bazında kontenjan dağılımı nasıl olacak?

20 Bin Öğretmen Atamasının Branşlar Bazında Kontenjanları

Bilindiği gibi öncelikle Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin öğretmen ataması için kılavuz yayımlaması gerekiyor. Yayımlanan kılavuza göre Şubat 20 bin öğretmen atamasının başvurularının başladığı gün muhtemel olarak branş bazında kontenjanlar da yayımlanacaktır. 20 bin öğretmen atamasının branş bazında kontenjanları da yayımlandıktan sonra verilen kontenjanların 3 katı kadar öğretmen adayı mülakatlara davet edilecek. Sözlü mülakatlar sonrasında oluşan puanlarla kontenjan sıralamasına giren öğretmen adayları sözleşmeli öğretmen olarak atanacak.

Şubat öğretmen atamasının kontenjanları açıklandığı an bizler de anlık olarak bu sayfa üzerinden paylaşımda bulunacağız. Lütfen sitemizi takipte kalınız.

Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında Bilgi

Sözlü Mülakat Soruları

Öğretmen atamalarıyla ilgili anlık bilgileri telefonunuza almak için uygulamamızı indirebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      

 

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.