USD
3,6762
EURO
3,9405
ALTIN
151,2244

Suriyelilere 4 Milyon Ders Kitabı Basılacak

Bugün Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında yapılan protokole göre Suriyeli öğrenciler için 4 milyon adet ders kitabı basımı yapılacak.

Suriyelilere 4 Milyon Ders Kitabı Basılacak

Bugün Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında yapılan protokole göre Suriyeli öğrenciler için 4 milyon adet ders kitabı basımı yapılacak. Kitap basım maliyetlerinin karşılanması konusunda da Katar’ın sponsor olduğu bildirildi. Türkiye’de yapılan toplantıya Katar İnsani Yardım Kuruluşunun (RAF) Türkiye Temsilcisi olan Munir Zahra da katıldı.

Yapılan açıklamaya göre Türkiye’de eğitim gören Suriyeli öğrenci sayısı 491 bin. Bu öğrencilerin eğitimleri için gerekli olan kitapların RAF’ın katkısıyla basılacağı, yapılan protokole göre kitap basımlarının en kısa zaman içinde tamamlanması hedefleniyor. Kitapların basım maliyetini karşılayacak olan RAF, aynı zamanda kitapların dağıtımı konusunda da yardımcı olacak.

 

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.