USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

Tarih Öğretmeni Ayşegül Öğretmen Babasının İş Yerinde Kasap Oldu

Antalya’nın Aksu ilçesinde yaşayan 26 yaşında olan Ayşegül Başar Öztürk öğretmen, tarih öğretmeni olarak lisans bölümünden mezun olduktan sonra atanamadığı için babasının iş yerinde kasaplık yapmaya başladı.

Tarih Öğretmeni Ayşegül Öğretmen Babasının İş Yerinde Kasap Oldu

Antalya’nın Aksu ilçesinde yaşayan 26 yaşında olan Ayşegül Başar Öztürk öğretmen, tarih öğretmeni olarak lisans bölümünden mezun olduktan sonra atanamadığı için babasının iş yerinde kasaplık yapmaya başladı. Bölümüzde olan atamalar için çok yüksek puan almamız gerekiyor diyen Ayşegül öğretmen, “Kendi mesleğimi icra etmeyi çok isterdim. Fakat çalışmama rağmen çıta çok yüksek olduğu için atanamıyorum. Diğer taraftan para da kazanmam gerekiyor, bir süre babamı izledim. Babam uzun süredir kasaplık yapıyor ve bende kasap olmaya karar verdim” ifadelerini kullandı.

TARİH KİTAPLARINA KASAPLIK MESLEĞİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMALAR YAPTIM
Babasının mesleğine her zaman çok büyük bir saygı duyduğunu belirten Ayşegül Başar Öztürk, “Osmanlı dönemine baktığımız zaman o zaman ki kasapların, birkaç seneyi bir meslekten uzaklaştırıldığını görüyoruz. Maksat onları daha da gaddarlaşmaması, bende kasaplık yaptığım dönemde şefkatimi kaybetmeyeceğim” Dedi.

SİSTEMDE DEĞİŞİKLİK OLURSA ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNE GERİ DÖNEBİLİRİM
Türkiye’deki eğitim sisteminde bir takım değişikliklere gidilmesi durumunda asıl mesleğine geri dönebileceğini belirten Ayşegül öğretmen, “Bu şartlarda vazife başına geçmemiz çok zor, Allah hepimize yardım etsin” Dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.