USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5558

Tarık Akan’ı Kaybettik

Türk sinemasının sevilen ismi Tarık Akan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sevenlerini üzen ölüm haberi bu sabaha karşı geldi. 66 yaşında hayatını kaybeden Tarık Akan Yeşilçam’ın unutulmaz sanatçıları arasında yer aldı. Rol aldığı onlarca film ile yediden yetmişe herkes tarafından tanınan ve sevilen Tarık Akan aynı zamanda yazarlık da yapıyordu. Birçok alanda ödülü bulunan Tarık […]

Tarık Akan’ı Kaybettik

Türk sinemasının sevilen ismi Tarık Akan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sevenlerini üzen ölüm haberi bu sabaha karşı geldi.

66 yaşında hayatını kaybeden Tarık Akan Yeşilçam’ın unutulmaz sanatçıları arasında yer aldı. Rol aldığı onlarca film ile yediden yetmişe herkes tarafından tanınan ve sevilen Tarık Akan aynı zamanda yazarlık da yapıyordu.

Birçok alanda ödülü bulunan Tarık Akan yurt dışında da tanınan filmlerde oynadı. Özellikle 1982 yılında oynadığı Yol adlı film yurt dışında büyük ilgi görmüş ve film Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye ödülünü almıştı.

Tarık Akan’ın Akciğer kanserine yakalandığı ve tedavi gördüğü kısa bir süre önce haberlere yansımıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.