• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Trafikte Bilinçli Nesiller Yetişecek

Trafikte Bilinçli Nesiller Yetişecek

MEB ile TÜSEKON arasında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik bilinci oluşturmak amacı ile protokol imzalandı. Yapılan açıklamada da öğrencilerin önümüzdeki süreçte ebeveynlerinin hatalarını kontrol edebileceğine vurgu yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON), okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturabilmek, toplumsal farkındalığı artırabilmek amacıyla bir protokol imzalandı.

Protokolde konuşan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, çocuklara kalıcı öğrenmeye en açık oldukları dönemde trafik bilincini aşılamanın, gelecek nesillerle trafik sorununu en aza indireceğini söyledi.

Trafik kazalarının Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olduğunun altını çizen Şamlıoğlu, eğitim hizmetinin sorumlusunu da MEB olduğunu söyledi.

Trafik kazalarının minimum seviyene indirilmesi, sürücü kurslarındaki  teorik ve pratik direksiyon eğitimlerinin kalitesini arttırmak için çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Şamlıoğlu, ciddi adımlar attıklarını bildirdi.

Şamlıoğlu, okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarına kazandırılacak trafik bilinci ve trafik adabı ile gelecek nesillerde trafik kültürünün oluşturulmaya çalışıldığını ifade etti.

Çocukların küçük yaşlarda trafik bilinci ve trafik adabının öğretilmesi ile ebeveynlerin hatalarının da kontrol edilebileceğini dile getirdi.

Şamlıoğlu ile TÜSEKON Genel Başkanı İsmail Yılmaz arasında imzalanan protokol ile birlikte öğrenciler trafik bilinci ve trafik adabının yanı sıra trafik işaret ile levhaları, öğrenci servislerine binme ve inme, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemeri takma, yaya yolu kullanma ve hız kuralları ile ilgili eğitimler alacak. Eğitimlere 1 Ocak 2017’de başlanması planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor