USD
3,6432
EURO
3,9045
ALTIN
150,0731

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinin Dikkatine

Yeni yönetmelikle birlikte Dil ve Anlatım derslerinde uygulama sınavı getirildi. Bundan sonra Dil ve Anlatım derslerinde en az 2 yazılı ve uygulamalı sınav yapılacak.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinin Dikkatine

Milli Eğitim Bakanlığı 28 Ekim 2016 tarihinde Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğinde önemli değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerini yakından ilgilendiriyor. Yeni yönetmelikle birlikte Dil ve Anlatım derslerinde uygulama sınavı getirildi. Bundan sonra Dil ve Anlatım derslerinde en az 2 yazılı ve uygulamalı sınav yapılacak.

Uygulama sınavı, bu sene Türk Edebiyatı ile Dil ve Anlatım derslerinin birleşmesiyle oluşan Türk Dili ve Edebiyatı derslerinde de uygulanacak. Uygulama sınavında öğrencilerin “konuşma, okuma, dinleme ve yazma” becerileri ölçülecek. Söz konusu değişikliği Edebiyat Öğretmenleri bu dönem uygulamaya koymak zorunda. Dil ve Anlatım dersleriyle ilgili tüm bilgilere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dil ve Anlatım Uygulama Sınavı Hakkında

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.