USD
3,6380
EURO
3,9350
ALTIN
145,7868

Uluslararası Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı’nca desteklenen “Uluslararası Öğrenciler Akademisi-2016” programının sertifikaları, düzenlenen törenle dağıtıldı.

Uluslararası Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı’nın (YTB) desteklediği, Erzurum’da da Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER) tarafından yürütülen “Uluslararası Öğrenciler Akademisi-2016” programında sertifikaların dağıtımı yapıldı.

Sertifika törenine daha önce mühendislik atölyesinde ders anlatan AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı da katıldı.

Davetlilere akademi hakkında bilgi veren ŞEHİRDER Başkanı Murat Ertaş, 80 öğrenciden 50’sinin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.

Ertaş, dünyanın farklı ülkelerinden Erzurum’a gelerek lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören öğrencilerin akademi sayesinde Türk kültürünü yakından tanıdıklarını söyledi.

Öğrencilerin mesleki, kültürel ve sosyal donanımlarının artmasının sağlandığı akademide atölye gruplarının açıldığını söyleyen Ertaş, bu yıl da Felsefe, Tercüme ve Mühendislik atölyelerinin gerçekleştirildiğini vurguladı.

Akademiye katılan öğrenciler için geziler, sosyal ve sportif etkinliklerin düzenlendiğini belirten Ertaş, bu geziler arasında yer alan Narman Peribacaları’nda geleneksel Türk okçuluğu ile Uzundere kayalıklarında dağ tırmanışının öğrencilerin en fazla ilgi gösterdikleri etkinlikler olduğunu bildirdi.

Çalışmaları devamsızlık yapmadan tamamlayan öğrencilerin gruplarının birincisi olduğunu hatırlatan Murat Ertaş, birincilere ve sertifika alan tüm öğrencilere bilgisayar ve benzeri hediyelerin verildiğini ifade etti.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.