USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

Yakın Doğu Üniversitesi Bahar Formasyon İlanı

2015 – 2016 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Duyurusu Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2016 Pedagojik Formasyon Bahar Dönemi için ön başvurular başlamıştır. Son başvuru tarihi 1 Nisan 2016 saat 17:00’dir. Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarıyla ilgili güncellenen yeni Usul ve Esaslar da 2015-2016 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren uygulanacaktır. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika […]

Yakın Doğu Üniversitesi Bahar Formasyon İlanı

adsızyakinn2015 – 2016 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Duyurusu

Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2016 Pedagojik Formasyon Bahar Dönemi için ön başvurular başlamıştır. Son başvuru tarihi 1 Nisan 2016 saat 17:00’dir.

Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarıyla ilgili güncellenen yeni Usul ve Esaslar da 2015-2016 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren uygulanacaktır. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslar için tıklayınız.

Başvuru yoğunluğu dikkate alınarak kontenjanlar daha sonra belirlenecektir.

Kontenjanların branşlara göre dağılımının adil bir şekilde yapılabilmesi için, önce ön kayıtlar alınacak, ön kayıtlar tamamlandıktan sonra başvuruların alanlara göre dağılımı başvuru oranına göre ön kayıtlar dikkate alınarak yapılacaktır.

2012 ve daha öncesi girişli olup belirlenmiş bölümlerdeki mezun olabilecek durumda olan son sınıf öğrencileri (diğer üniversitelerde dahil) ve mezun öğrenciler (diğer üniversitelerde dahil) başvuru yapabilecektir (Şu anda 3. sınıf olan öğrenciler kesinlikle başvuru yapamazlar). Kesin kayıtlar yapılırken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda belgeler istenecek ve uyuşmaması halinde kaydınız geçersiz sayılacaktır. Değerlendirmelerde diploma notunuz dikkate alınacaktır. Diploma notları 4’lük sisteme göre girilecek, çeviri tablosu olarak da YÖK’ün çeviri tablosu dikkate alınacaktır.

Sıralama, transkripte belirtilen not ortalamasına (4’lük sistem) göre yapılacaktır. Transkriptinde not ortalaması 100’lük sisteme göre yer alan bütün adayların notları, YÖK Dönüşüm Tablosu’na göre 4’lük sisteme dönüştürülmüş olacaktır.) Bilgi için tıklayınız.

Eğitimin birinci dönemi 2016 Nisan ayında, ikinci dönemi 2016 Temmuz ayında başlayacak olup sertifikalar Şubat 2017 atamalarından önce verilecektir.

DİKKAT!

Birinci Dönem ve İkinci dönem tüm dersler uzaktan eğitim ile verilecektir. Öğretmenlik uygulaması kapsamında 2016 Nisan – Haziran aylarında 15 iş günü boyunca KKTC sınırları içerisinde staj yapacaklardır. II.Dönem dersleri yoğun laştırılarak gerçekleşecektir.

Formasyon ücreti, YÖK’ün 3 yıldır uygulamakta olduğu ücret olan 2054 TL olup 1. Taksit tutarı (1027 TL) kesin kayıt sırasında, 2. Taksit tutarı (1027 TL) ise 2016 Temmuz ayında yatırılacaktır.

Pedagojik formasyon programının teorik derslerinin uzaktan eğitim yolu ile (%30 yüz yüze eğitim, %70 uzaktan eğitim) verilmesi planlanmaktadır. Ara Sınavlar ve Final Sınavı yüz yüze Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde yapılacaktır.

Ön kayıt başvuruları, http://onkayit.neu.edu.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Kesin kayıt hakkı kazananlar ve yedekler uzaktan eğitim merkezi web sayfasından 4 Nisan Pazartesi günü mesai saatleri içerisinde yayımlanacaktır.(http://uzem.nedu.edu.tr/)

Başvuru Yapılacak Öğretmenlik Branşları: (Bu alanlara hangi bölüm öğrencilerinin katılıp katılamayacağı ile ilgili bilgiye Yüksek Öğretim Kurumunun İnternet sayfası Formasyon linkinden ulaşılabilir.)

Ayrıca adayların Formasyon alma hakkı olup olmadığını Yükseköğretim Kurulunun web sayfasındaki Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Alanlarına ilişkin 20 Şubat 2014 tarihleri ve 9 sayılı kararında güncelleme yapan yazının yer aldığı Ağustos 2014 sayılı“Tebliğler Dergisi” ni incelemeleri gerekmektedir.

Bundan sonra tüm duyuruları, ders içeriklerini vb. bilgileri http://uzem.neu.edu.tr/ adresinde bulunacaktır.

Uzaktan eğitim dersleri http://uzem.neu.edu.tr/ adresinden takip edilecektir.

1. Dönem Dersi olan Öğretmenlik Uygulaması Stajı dahil olmak üzere muafiyet dilekçeleri asil kayıt sırasında ilgili kayıt bürolarına verilecektir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı I.Dönem Dersleri

AKTS
1- Eğitim Bilimine Giriş 2-0-2
2- Öğretim İlke ve Yöntemleri 2-0-2
3- Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme 2-0-2
4- Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme 2-0-2
5- Zorunlu Seçmeli – 1 (Gelişim Psikolojisi) 2-0-2
6- Zorunlu Seçmeli -2 ( Rehberlik) 2-0-2
7- Öğretmenlik Uygulaması (Muaf olmak isteyenler; en az 8 ay özel-devlet kurumunda “Ücretli Öğretmenlik” yaptığınınızı belgeleyen bir yazı (soğuk mühür ve ıslak imza’lı) ve SSK hizmet dökümü’nü kayıt sırasında ilgili kayıt bürosunda teslim edilecektir) 2-6-5

KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLERDEN İSTENİLECEK BELGELER:
a) Kesin kayıt dilekçesi
b) Nüfus cüzdanı fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla)
c) Öğrenci Olanlar için onaylı öğrenci belgesi, lisans mezunları İçin Onaylı Mezuniyet Belgesi veya diploma (Türkiye ve KKTC tdışındaki üniversitelerden mezun olanların Diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).
d) Lisans mezunları ve halen lisans öğrencisi olanlar için onaylı lisans not durum belgesi (onaylı transkript belgesi)
e) Üç adet vesikalık fotoğraf
f) Sertifika programının ilk taksidi olan 1.027.00 TL’nin Banka hesabına I. taksitin yatırıldığına dair banka dekontunun aslı. Banka işlemleri için (http://aday.neu.edu.tr/lisans-ve-onlisans/odeme-yapilacak-bankalar/)

Dekontun açıklama bölümünde;

 • Başvuranın Adı-Soyadı, Öğrenci Numarası
 • Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı
 • Kayıt Ücretinin 1.Taksiti” olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.
 • ***Ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık varsa düzelttirmeleri gerekmektedir.
Ön kayıtlar 18 Mart – 1 Nisan 2016
Kesin kayıt listelerinin açıklanması 4 Nisan 2016 Pazartesi
Kesin Kayıtlar 4 Nisan – 6 Nisan 2016
Derslerin Başlaması 4 Nisan 2016

Ön kayıt başvuruları, http://onkayit.neu.edu.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin Tıklayınız Facebook-icon

 Facebook etkinlik sayfasını beğenmek için tıklayınız

YORUMLAR


  52 YORUM

  • sinem Mart 26, 2016

   Lise mezunları formasyon eğitimi alabiliyor mu?

   Cevapla

   • admin Mart 26, 2016

    Bu mümkün değil.

    Cevapla

  • buşra Mart 26, 2016

   2.51 ortalama ile Yakın Doğu üniversitene formasyon başvurum kabul edilir mi

   Cevapla

   • admin Mart 26, 2016

    Bunu bilebilmemiz mümkün değil.

    Cevapla

  • şüheda Mart 26, 2016

   merhabalar, diyelim kesin kayıt hakkı kazandık kayıt nasıl yapılacak şahsen mi posta yolu da kabul ediliyor mu

   Cevapla

  • Serpil Mart 27, 2016

   Tekstil muhendisligi nolumunden mezunum yani muhendislik/mimarlik falultesinden basvurabilirmiyim

   Cevapla

  • sevda Mart 28, 2016

   iki farklı bölümden iki üniversite mezunuyum.formasyonu sadece bir bölüme mi veriyorsunuz. formasyon diplomasında bölüm adı mı yazıyor. yani aldığım formasyonu tercih esnasında hangi bölüm çok alıyorsa ona göre yapmak istiyorum. bu mümkün mü

   Cevapla

  • Gözde Eroğlu Mart 28, 2016

   Yakin dogu universitesi Formasyon için ön kayıt oluşturduğum sırada bir sıkıntı yaşadım fakat mail adresimi guncellemem gerektigi yazısı çıktı . Sonrasında başka mail adresimle yeniden kayıt yapmak istedim garantiye almak için ama zaten bu kayıt mevcut şeklinde bildirim geldi . Daha sonra tc noyla sisteme giriş yapmaya çalıştım fakat o kayittaki şifre ve tc kimlik numaramı kabul etmeyip hatalı olduğunu söyledi. Bu konu da fikriniz var mı aciklandiginda hak kazanmış olur da ogrenemezsem çok üzülürüm acil formasyona ihtiyacım var ..

   Cevapla

   • Ozan murat Mart 30, 2016

    Bak orda hatalı kayıt için yeni kayıt nasıl yapılacağı hakkında yazı var bende de hata oldu bi daha kayıt yaptim

    Cevapla

  • Hakan Mart 30, 2016

   Merhaba. Önkayıt yaptım ama ilçe mezun olduğum üniversitenin adı gözüküyor. Sayfada anlatıldığı şekilde düzelttim ama ilçe hala mezun olduğum üniversite gözüküyor! Başka seçeneğim olmadığı için o şekilde bıraktım.

   Cevapla

   • Mehmet Nisan 1, 2016

    Bende de oldu sorun olmaz

    Cevapla

  • baki Mart 31, 2016

   Fizik bölümü mezunuyum.GNO 2,0 acaba bu gmo ile bugune kadar formasyona başlayan oldu mu?

   Cevapla

   • Mehmet Nisan 1, 2016

    Güz döneminde yüksek ortalamalar yerleşti burda şans var bu ortalamaya ama önümüzdeki dönem için alese gir mutlaka artık ales %60 etkileyecek diploma notu % 40

    Cevapla

  • DİLARA Mart 31, 2016

   merhabalar gazi üniversitesi işletme mezunuyum formasyon almak istiyorum .17.09.2014 / 12.06.2015 dönemlerinde ücretli matematik ğretmenliği yaptım .başvursam stajdan muaf tutulumuyum ? başvurmuş olsam sınavlara online mi gireceğim yoksa kampiste mi ? şimdiden teşekkürler

   Cevapla

  • Kayra Nisan 1, 2016

   İyi geceler Dersler uzaktan eğitim sınavlar için de Kıbrıs'a mı gitmemiz gerekiyoBilgilendirirseniz çok iyi olur. Teşekkürler

   Cevapla

   • admin Nisan 2, 2016

    Merhabalar, dersler tamamen uzaktan eğitim ancak staj için gitmeniz gerekiyor.

    Cevapla

    • Kayra Nisan 2, 2016

     İyi günler öğretmenlik stajından muaf olsak dahi gitmemiz gerekiyor mu???? Teşekkürler

     Cevapla

     • admin Nisan 2, 2016

      Merhabalar, eğer muaf olabilirseniz gitmenize gerek kalmaz.

      Cevapla

  • Kayra Nisan 4, 2016

   Sonuçlar bugün açıklanacak mı??? Sayfada mesai saatleri içinde yazıyor da mesai saatleri dalmadı mı???

   Cevapla

  • Özge Nisan 4, 2016

   Merhaba , Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi nin 4 nisanda yani bugün kesin kayıt ve yedekler açıklancaktı ? açıklandı mı? ya da açıklandıysa ben niye göremiyorum? ??? :-(

   Cevapla

  • Burcu Nisan 6, 2016

   Merhaba sonuçlar açıklandı mı. Göremiyorum. Bilgi veren olursa sevinirim. Teşekkürler

   Cevapla

  • Özge Nisan 7, 2016

   Merhaba, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi nin formasyonunda kesin kayıtlar 4 Nisan da açıklancaktı ama hala sonuçlara ulaşamıyorum. .Sayın Admin ?? yardımcı olur musunuz? bilginiz var mı :-(

   Cevapla

   • admin Nisan 7, 2016

    Merhabalar, Yarın mesai bitimine kadar açıklanacak.

    Cevapla

    • Özge Nisan 15, 2016

     Merhaba , evet ama hala beklemedeyiz inşallah en kısa sürede açıklanır. Teşekkürler bu arada :-)

     Cevapla

  • Mehmet Nisan 7, 2016

   Üniversitenin açıklaması: 4-8 Nisan haftası içinde bu konuda gerekli kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler konusunda sistem üzerinden bilgi verilecektir.

   Cevapla

  • Kayra Nisan 8, 2016

   İyi akşamlar bugün açıklanması beklenen pedagojik formasyon sonuçları neden yayınlanmadı Bilgilendirir misiniz???

   Cevapla

   • admin Nisan 8, 2016

    Üniversite daha sonra açıklayacakmış. Kazananlara sistem üzerinden ve e-posta yoluyla bilgi verecekler.

    Cevapla

  • Kayra Nisan 8, 2016

   İyi akşamlar bugün pedagojik formasyon sonuçları neden yayınlanmadı Bilgilendirir misiniz???

   Cevapla

  • Murat Nisan 8, 2016

   Türkiye de ücretli öğretmenlik yapıyor olmak staj için yeterli mi yoksa stajı mutlaka Kıbrıs' da mı yapmak gerekiyor Formasyon sertifikası Türkiye'de geçerli olacak mı

   Cevapla

  • oznur Nisan 9, 2016

   Kesin kayit sonuclari ne zaman aciklanacak

   Cevapla

   • admin Nisan 9, 2016

    Üniversite tarih vermedi, açıklandığında bilgi vereceklermiş.

    Cevapla

    • Kayra Nisan 10, 2016

     İyi günlerBu kadar öğrenci sonuçları beklerken sonuçların bu şekilde açıklanmaması bu belirsizlik normal bi durum mu ? Kesin bi tarih verilirse biz de kendimizi ona ayarlarız en azından.üniversite yönetimi bu konuda be yapmayı düşünüyor acaba dönem bitti Nasıl verilecek bu dersler?????

     Cevapla

  • Dilara Nisan 10, 2016

   Merhaba ön kayıt sistemine girince tc ve şifreyi soruyor oradaki şifre nedir daha önce karşıma böyle bişey çıkmamıştı

   Cevapla

  • Kayra Nisan 11, 2016

   İyi günlerBu kadar öğrenci sonuçları beklerken sonuçların bu şekilde açıklanmaması bu belirsizlik normal bi durum mu ? Kesin bi tarih verilirse biz de kendimizi ona ayarlarız en azından.üniversite yönetimi bu konuda be yapmayı düşünüyor acaba dönem bitti Nasıl verilecek bu dersler?????Yardımcı olursanız çok iyi olur sayın admin

   Cevapla

   • admin Nisan 11, 2016

    Merhabalar, maalesef bizim de sizin gibi beklemekten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok.

    Cevapla

    • Kayra Nisan 15, 2016

     İyi günler Kaç gün oldu bu sonuçlar hala açıklanmadı, kesin bi tarih de verilmedi açıklama konusunda, bir kaç gün diyo ama üniversitenin birkaç gün anlayışı ne gerçekten anlamadım Kesin alımlar olacaklar mı yani gerçekten sonuçları açıklamayı düşünüyorlar mı acaba??? Net bir bilgi yok mu henüz ?? Bilgilendirirseniz çok iyi olurTeşekkürler

     Cevapla

     • admin Nisan 15, 2016

      Merhaba, maalesef biz de bu konuda sizden farklı bir bilgiye sahip değiliz.

      Cevapla

      • Kayra Nisan 17, 2016

       İyi günler4 nisan da açıklanması gereken sonuçlar hala açıklanmadı mümkünse üniversite yada uzaktan eğitim bürosuyla iletişime geçmek mümkün mü? Herhangi bi telefon numarası var mı?? Üniversite hiç bi şekilde açıklama yapmıyor bikaç gün içinde açıklanır dedi 10 gün geçtiİletişim sağlanacak bi mail yada tel numarası var mı bilgisi olan yazabilir mi? Teşekkürler

       Cevapla

  • Murat Nisan 11, 2016

   Merhaba konaklama işletmeciliği mezunları öğretmenlik alanı olarak konaklama işletmeciliği öğretmenliğini mi seçiyor bilgi verirseniz sevinirim

   Cevapla

  • Kayra Nisan 17, 2016

   İyi günler4 nisan da açıklanması gereken sonuçlar hala açıklanmadı mümkünse üniversite yada uzaktan eğitim bürosuyla iletişime geçmek mümkün mü? Herhangi bi telefon numarası var mı?? Üniversite hiç bi şekilde açıklama yapmıyor bikaç gün içinde açıklanır dedi 10 gün geçtiİletişim sağlanacak bi mail yada tel numarası var mı bilgisi olan yazabilir mi? Teşekkürler

   Cevapla

  • ozge Nisan 18, 2016

   Alacağınız 50 kişi sistem hemen hesaplayabilir 1200 kişi başvurdu bu neyin beklemesi acaba aklımıza daha fazla kişimi alınacak sorusu geliyor

   Cevapla

  • Kayra Nisan 24, 2016

   İyi günler. Sonuçlar açıklanacak mı ???

   Cevapla

  • yasemin Nisan 25, 2016

   4 ünda açıklanacak dediniz biraz zaman istediniz hala bir haber yok ama bunca insan sizden haber bekliyor. önümüze bakamıyoruz yol alamıyoruz lütfen bilgilendirme yaparmısınız teşekkürler

   Cevapla

   • admin Nisan 25, 2016

    Haklısınız üniversitenin bu kadar sessiz kalması çok garip..

    Cevapla

  • Demet Nisan 27, 2016

   Admin bahar dönemi için İstanbul a yakın illerde formasyon verecek üniversite var mı bilgin var mı??

   Cevapla

   • admin Nisan 27, 2016

    Kesin bir şey yok, biz de sizin gibi bekliyoruz.

    Cevapla

  • Zeynep Nisan 28, 2016

   Hemen hemen her gün arıyorum universiteyi,Uzaktan eğitim departmanindan gelen ses pek yakın zaman i hissettirmiyor,söyledikleri tek şey "bize de bir bilgi verilmedi".Bilen biri varsa da bildiğini söylesin toplum içinde sessiz konuşulmasın hadi artık.

   Cevapla

   • yasemin Nisan 29, 2016

    bu durum çok komik değilmi . koksoca üniversite neyi paylaşamadı acaba hala yayınlayamıyor . çok zor bir iş değilki gecikme olur elbette ama 1 ay ne demek insanların beklentileri var.

    Cevapla

  • mevlüt Mayıs 4, 2016

   arkadaşlar merhaba. kıbrıs üniversitelerinden alınan formasyonun denkliği olmadığıyla ilgili bir bilgi aldım. o sorunu çözmeye çalışıyorlarmış. sanıyorum ondan dolayı bu kadar uzadı.

   Cevapla

  • Hulya Mayıs 10, 2016

   Ne zaman açıklanacak kesin kayıtlar bilginiz var mi çok uzun sürdü

   Cevapla

  • Kayra Mayıs 18, 2016

   Arkadaşlar nedir son durum umut var mı???

   Cevapla

  • Seda Haziran 10, 2016

   Arkadaslar yakin dogu ile dun konustum donemin bitmesini bekliyorlarmis formasyon calismalari icin illa ki acilacak ama keskn tarih veremiyoruz dediler.. Cok komik koskocaman universite basvuru aldigi programi netlestiremiyecek kadar amatorce yurutuyor islerini bu saatten sonra artik kac basvuruyu kabul ederler bilmiyorum

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.