USD
3,0712
EURO
3,3451
ALTIN
125,8400

YÖK Başkanından Formasyon Açıklaması

Anadolu Ajansına konuşan Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Üniversitelerin bütünleme sınavı, formasyon ve sınav sistemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Üniversitelere bütünleme sınavlarını yapıp yapmamaları noktasında yetki vereceklerini belirte Saraç, formasyon konusunda gelen soruya: “Pedagojik formasyon konusunda çalışmalarının olduğu, ülkenin ihtiyaçlarına ve öğretmen açığının olduğu alanlara öncelik vererek çalışmalarını yararlı bir şekilde tamamlamak […]

YÖK Başkanından Formasyon Açıklaması

Anadolu Ajansına konuşan Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Üniversitelerin bütünleme sınavı, formasyon ve sınav sistemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Üniversitelere bütünleme sınavlarını yapıp yapmamaları noktasında yetki vereceklerini belirte Saraç, formasyon konusunda gelen soruya: “Pedagojik formasyon konusunda çalışmalarının olduğu, ülkenin ihtiyaçlarına ve öğretmen açığının olduğu alanlara öncelik vererek çalışmalarını yararlı bir şekilde tamamlamak istedikleri, önümüzdeki kurul toplantısında kontenjanlarla ilgili konuşabilecekleri” şeklinde cevap verdi.

Aynı zamanda üniversiteye giriş sınavında bir değişikliğin söz konusu olmadığını belirten Saraç, ailelerin bu konuda rahat olmalarını söyledi.

2015-2016 formasyon ana sayfamız.

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.