2018 Özür Tayinlerindeki Okul Emrine Atanan Öğretmenler

2018 Özür Tayinlerindeki Okul Emrine Atanan Öğretmenler

Geçen yıllardan farklı olarak bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı özür gurubu atamalarında okul emri uygulaması yaptı. Önceden il ilçe emri uygulaması yapıyordu. Yani boş kadrosu olmayan okullara atama yaparak atama yaptığı öğretmenlerin kararnamelerinde de ihtiyaç fazlası olarak atandıkları belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri son günlerde norm güncellemelerini tamamlayıp çizelgeleri onaylayarak norm fazlası öğretmen atamalarını hazırlamaktadır.

Bu sene okullara ihtiyaç fazlası şeklinde atanan öğretmenlerle alakalı bazı sorunlar oluşmaktadır. Örneğin;

1) Bir ilden alınan bilgiye göre ihtiyaç fazlası öğretmen yerine en az puanı olan öğretmen norm fazlası yapılıyor. Halbuki öncelikli olarak ihtiyaç fazlası olan norm fazlası olmalıdır.

2) Normun güncellenmiş haline göre bu şekilde ihtiyaç fazlası olarak atanan okullarda eğer yeni norm açılmış ise ihtiyaç fazlası olarak atanmış öğretmenlerin açılan norma ilişkilendirilip ilişkilendirilmeyecekleri mevzusu belirsizlik taşımaktadır.

Okul idare yetkilileri üstelik ilçe il yöneticileri bu mevzudan habersiz ve bilindiği kadarıyla bakanlık bu konu hakkında herhangi bir uyarı yapmadı. Hal böyle olunca ülke genelinde bir birlik söz konusu olmazken herkes kendi kafasına göre hareket ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor