KPSS, Manşet, Personel Alımı

40 Devlet Kurumuna 74 Bin Memur Alınacak

2Q==

Kamuda bir çok kurum boş bulunan kadrolar için memur atamaları yapacak. Şuana kadar 40 devlet kurumu memur ataması için sıraya girdi. Toplamda atama yapılacak kadro sayısı ise 74 bin olarak açıklandı. Devlet memuru olmak isteyen memur adaylarının merakla beklediği kurumlara göre kadro sayısı en çok hangi kurumda olacak?

 

En çok hangi kurum atama yapacak?

Milli Savunma Bakanlığı tarihinin en çok atamasını yapacak. Diğer en çok alım yapacak kurumlar arasında ikinci sırada ise Adalet Bakanlığı takip ediyor. Bir çok Üniversite’de personel alımlarında kadro sayılarını bildirdi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığında 20 bin öğretmen alacak.

Başvuruları başlayan memur alımlardan en çok ilgi gören kurumlar arasında Adalet bakanlığı bulunuyor. Adalet bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İnfaz ve Koruma Memuru alımlarında başvurular 13 Ekim’de başladı son başvuru tarihi ise 25 Ekim’de bitecek. Bu kadroya yapılan atamalarda özel şartlar uygulanıyor. Başvuru yapmak isteyen adayların mutlaka yaş boy kilo gibi özel şartlara uygun olması gerekiyor. 3.222 kişilik İKM (gardiyan) alımında başvuruları adliyelerde bulunan adalet komisyonları kabul ediyor. Kazanan memur adayları cezaevlerinde görev yapacak.

İşte alım yapan Kurumlar ve kadro sayıları

70 bin atama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir