Açık Öğretim, Manşet

Açıköğretime Proje Hazırlama Dersi Geldi

2Q==

Açık öğretim ile ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklerle birlikte proje hazırlama dersinin getirildiği bilgisi verildi.

Yapılan değişiklikle birlikte örgün öğretime okuyan öğrenciler gibi açık öğretimde okuyan 4. sınıf öğrencileri de proje ya da bitirme ödevi hazırlayacak. Böylelikle öğrencilerin araştırmaya sevk edilmesini, bu konudaki bilgi ve becerilerini arttırmaları hedefleniyor. Sınavdan çok bir proje hazırlama olarak düşünülen yeni sistem ilk başta Felsefe, Sosyoloji, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı öğrencilerine uygulanacak.

Bu Yıl Uygulamaya Geçilecek

İlk dört hafta öğrencilere nasıl proje hazırlanacağı konusunda bilgi verilecek. Bu yıl yukarıda yer alan bölümlerin 4.sınıf öğrencilerine proje dersi uygulanacak.

Öğrenciler araştırmalarını iki aşamada sisteme girecekler. İlk aşamada giriş ve özet kısmını ikinci aşamada ise raporun tamamı sisteme girilecektir.

Yeni sistemin uygulanmasındaki amaç da açıköğretim ile örgün eğitim arasındaki farkı kapatmak olduğu belirtildi.

Açıköğretime Proje Hazırlama Dersi Geldi” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Sunay dedi ki:

    Bence 4 yanlış bir doğruyu götürüyo sistemini kaldırdanız daha mantıklı çünkü bu sistem üniversiteye girişte ve kpss de var şiddetle bu sisteme karşıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir