Manşet, Personel Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 4 Bin Yeni Personel Alacak

Z

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Kaya, ihtiyaç sahibi aileler için kapı kapı dolaştıklarını belirterek, önümüzdeki sene bakanlığa 4 bin personel daha alınacağını ve hizmet bekleyen muhtaç aileler için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. İhtiyaç sahibi tek bir aile kalmaması için çalışmalarına ara vermeden sürdürdüklerini söyleyen Bakan Kaya, ‘nerede bir öksüz, yetim, engelli, yaşlı ve muhtaç varsa onlar bize başvurmadan, biz onları bulacağız’ ifadelerini kullandı.

 

500 bin kişiye evde bakım desteği veriliyor

Açıklamalarına devam eden Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, ‘’Şu an ülkemizde 500 bin kişiye evde bakım desteği programı kapsamında aylık düzenli olarak maaş veriliyor. İktidara geldiğimizde (2002) sosyal yardımlara ayrılan bütçe 1,2 milyardı. Şu an ise sosyal yardımlara ayırdığımız bütçe 36 milyar ve bu rakamı daha da yukarılara çekmek için çalışıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Bakan Kaya, sosyal yardım konusunda çığır açtıklarını ifade ederek, 3 bin kişilik ekip ile haneleri tek tek ziyaret ettiklerini söyledi. 2019 senesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadrosuna 4 bin kişi daha alacaklarını müjdelerken, yeni personellerle birlikte, Türkiye’de tek bir muhtaç sahibi kalmayana kadar gece gündüz çalışacaklarını açıkladı.

 

Related Posts

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 4 Bin Yeni Personel Alacak” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Ayşegül dedi ki:

    Bakanımıza ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir