Formasyon

Amasya Üniversitesi Formasyon Ön Talep Duyurusu

☞ Sonuçlar İçin Tıklayınız

AMASYA ve HİTİT ÜNİVERSİTESİ OKUYAN ÖĞRENCİLERİ İÇİN KESİN KAYIT DUYURUSU

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için YAZ DÖNEMİ için YÖK tarafından Amasya Üniversitesine verilen Pedagojik Formasyon Sertifika Programı kontenjanlarına ön başvuru yapan;

öğrencilerden oluşan (SİTE ÜZERİNDEN GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ) ektedir. Bu listeler öğrencilerin beyanlarıdoğrultusunda hazırlanmıştır. Listede yer alan öğrenciler için son kayıt tarihi 23.06.2016 Saat 17:00’dır. Buna göre;

– Amasya Üniversitesi için ayrılan kontenjanlara Amasya Üniversitesi öğrencileri dışında OKUYAN öğrenci kaydı yapılmayacaktır. (Amasya Üniversitesi Öğrencilerinin kaydı Amasya Üniversitesi tarafından not ortalaması bilgisi verilmiş ve güncellenmiştir.)

– Hitit Üniversitesi için ayrılan kontenjanlara Hitit Üniversitesi öğrencileri dışında OKUYAN öğrenci kaydı yapılmayacaktır. (Hitit Üniversitesi Öğrencilerinin kaydı Hitit Üniversitesi tarafından not ortalaması bilgisi verilmiş ve güncellenmiştir.)

MEZUN öğrenciler için ayrılan %25 lik kontenjanlar OKUYAN öğrenci kayıtları tamamlandıktan sonra yapılacaktır.

– Listede ismi yer almasına karşın halen Amasya ve Hitit Üniversitesi dışındaki bir üniversitede öğrenci durumunda olan (OKUYAN) kişilerin kayıt yaptırmaması gerekmektedir. Bu kişilerin kayıt yaptırması durumunda kayıtları geçerli kabul edilmeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

-Listede yer alan Akademik Ortalama yanlış ise ve sizi ASİL durumdan YEDEK durumuna düşürüyorsa lütfen bankaya ücret yatırmadan önce 0358-2526230 (Dahili : 2215) nolu telefonu arayarak durumunuzu beyan ediniz. Listelerin güncellenmesi sırasında yeni beyan ettiğiniz ortalamanın yazılmasını sağlayınız. Yanlış beyan neticesinde sıralamanızın değişmesi nedeniyle kayıt hakkınızı kaybettiğiniz halde ücret yatırmanız durumunda kaydınız iptal edilecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

– Listeler ilgili tarihte ASİL adayların kayıt yaptırmaması durumunda güncellenerek kontenjan dahilinde YEDEK adaylar ASİL olarak ilan edilecektir.

– Listede yer alan beyan ettiği bilgileri doğru olan ve ASİL durumundaki OKUYAN öğrenciler kayıt ücretinin 1. TAKSİDİ olan 1027 TL’yi ilgili banka hesabına yatırdıkları andan itibaren kesin kayıt yapmış sayılmaktadırlar. Kaydı gerçekleşen adayların herhangi bir nedenle kayıt sildirmek istemeleri durumunda kayıtları silinmeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

– İlgili banka dekontunu, transkriptinizi ve sitemizde yer alan  Kayıt Dilekçesini   doldurarak Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine formasyon.amasya.edu.tr   yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. (Belgelerin orjinalleri en geç 18.07.2016 tarihine kadar şahsen veya posta yoluyla Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine ulaştırılmalıdır.)

-İlan edilen tarih ve saat diliminde banka hesabına 1. taksidi yatırmayan ASİL durumundaki adaylar kesin kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Amasya ve Hitit Üniversitesi DIŞINDA BAŞKA üniversitelerde OKUDUKLARI halde bankaya ücret yatırdıkları tespit edilen adayların kesin kayıtları yapılamayacaktır. Ayrıca, yatırılan ücret tekrar iade edilemeyecektir.

Bununla birlikte OKUYAN veya MEZUN öğrenciler kesin kayıt için 1. taksit ücretini yatırdıktan sonra üniversitemize ayrılan kontenjanı işgal ettiklerinden ve yerlerine yeni bir öğrenci alınamadığından dolayı her ne sebeple olursa olsun kayıt sildirmek istemeleri durumunda kesin kayıtları silinmeyecek ve ücret iadesi yapılamayacaktır.

Kayıt için istenilen belgeler formasyon.amasya.edu.tr adresine (PDF olarak) yüklendikten sonra  ŞAHSEN veya posta/kargo   yoluyla Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine ulaştırılabilir.

Posta/kargo yoluyla başvuru yapacak adaylar gecikme yaşanmaması için  Kayıt Dilekçesini     Ziraat Bankası Amasya Şubesi hesabına (Hesap No: 52296591-5004 IBAN: TR740001000030522965915004) 1. Taksiti olan 1027 TL’yi yatırdıklarına dair bankadan aldıkları banka dekontunun fotokopisini , transkriptini ((Haziran 2016 sonrasına ait)  formasyon.amasya.edu.tr  yoluyla iletmelidirler. Banka dekontu üzerinde MUTLAKA TC numarası, Ad ve Soyad bilgilerinin olması gerekmektedir.

Sisteme yüklediğiniz belgelerin doğru bir şekilde ulaştığına dair sizlere email yoluyla geri bildirim yapılacaktır.

Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekilde Havale Ücreti ödemeyiniz. Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.

Kayıt İçin İstenilen belgelerin asılları veya onaylı fotokopileri Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine18.07.2016 tarihine kadar mutlaka teslim edilmelidirler. formasyon.amasya.edu.tr adresine eksik veya yanlış belge yüklemelerinden doğacak hak kayıplarından  üniversitemiz sorumlu değildir.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler

a.   Kayıt Dilekçesi 

b. Halen okuyan öğrenciler için Öğrenci Belgesi, Lisans mezunları için Onaylı Mezuniyet Belgesi ya da Diploma (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir);

c. Onaylı Transkript (Haziran 2016 sonrasına ait)

d. Onaylı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını ibraz edilmesi durumunda üniversitemiz tarafından onaylanabilir)

e. İki Adet Vesikalık Fotoğraf

f. Öğrenim ücretinin kurumca belirlenen ilk taksitinin, ilgili kurumun tayin edeceği banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

ÖNEMLİ ve KISA BİLGİLER

Kayıt ücreti yatırma tarihleri : 20.06.2016-23.06.2016 arası (Banka Dekontu, Transkript (Haziran 2016 sonrasına ait) ve Kayıt Dilekçesi bu tarihler arasında sisteme yüklenmelidir.)

Kayıt Ücreti: 1027 TL (1. Taksit) (2. Taksit ödeme tarihi daha sonra ilan edilecektir.)

KAYIT için istenilen belgelerin asıllarının en son teslim Tarihi: 18.07.2016

Adres; Muhsin Yazcıoğlu Caddesi, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosu, Amasya

formasyon.amasya.edu.tr adresine Yüklenecek Belgeler

Banka Dekontu

 Kayıt Dilekçesi 

Onaylı Transkript

Teyit İçin                       Telefon: 0358-2526230 (Dahili : 2214)

Banka: Ziraat Bankası Amasya Şubesi

Hesap No: 52296591-5004

IBAN: TR740001000030522965915004

Not:Öğrencinin Adı-Soyadı ve TC Kimlik Numarası belirtilerek yatırılmalıdır. 1. Taksit:1027 TL.  Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekildeHavale ücreti ödemeyiniz.Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programında verilecek dersler YÖK USUL ve ESASLARI kapsamında açılmaktadır. Buna göre Amasya Üniversitesinde verilecek derslerin dönemlere göre dağılımları aşağıdaki gibidir.

Birinci Dönem:

– Eğitim Bilimine Giriş (Uzaktan Eğitim)

– Öğretim İlke ve Yöntemleri (Uzaktan Eğitim)

– Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme (Uzaktan Eğitim)

– Seçmeli I Dersi (Uzaktan Eğitim)

– Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu 56 saat)

 İkinci Dönem:

– Eğitim Psikolojisi (Uzaktan Eğitim)

– Sınıf Yönetimi (Uzaktan Eğitim)

– Seçmeli Ders II (Uzaktan Eğitim)

– Özel Öğretim Yöntemleri (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu 56 saat)

– Öğretmenlik Uygulaması (Amasya ve Çorum illerindeki MEB a bağlı liselerde 14 hafta)

AMASYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON BİRİMİ

ÖN TALEP BAŞVURU DUYURUSU

2016-2017 Güz dönemi Pedagojik Formasyon Sertifika Programında açılacak programların belirlenebilmesi amacıyla ön talep alınacaktır. Üniversitemizde  Pedagojik Formasyon Sertifika Programına katılmak isteyen adaylar başvurularınıhttp://formasyon.amasya.edu.tr adresinden 21.05.2016-10.06.2016 tarihi mesai bitimine kadar yapabilirler.

Üniversite senatosu tarafından belirlenen kontenjanların %75 i öncelikle Amasya Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi SON SINIFINDA OKUYAN veya MEZUN (2006 ve öncesi Ondokuz Mayıs Ünv. Amasya Sağlık Yükseokulu mezunu öğrenciler dahil) öğrencileri için kullanılacaktır.

Diğer Üniversitelerde Halen OKUYAN öğrencilerin başvurusu kabul edilmeyecektir (İLİTAM son sınıf okuyan öğrenciler başvuru yapabilirler). Ancak diğer üniversitelerden MEZUN olmuş öğrenciler için ayrılan %25 lik kontenjan için başvuru yapabilirler.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programında verilecek dersler YÖK USUL ve ESASLARI kapsamında hazırlananPedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul Ve Esaslar için Yönergesine göre açılmaktadır. Buna göre Amasya Üniversitesinde verilecek derslerin dönemlere göre dağılımları aşağıdaki gibidir. Derslerin süreleri ile ilgili Akademik takvim (EYLÜL-HAZİRAN) daha sonradan yayınlanacaktır. Her ders en az 7 hafta en fazla 14 hafta olarak planlanacaktır.

Birinci Dönem:

– Eğitim Bilimine Giriş (Uzaktan Eğitim 14 hafta)

– Öğretim İlke ve Yöntemleri (Uzaktan Eğitim 14 hafta)

– Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme (Uzaktan Eğitim 14 hafta)

– Seçmeli I Dersi (Uzaktan Eğitim 14 hafta)

– Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu)

 İkinci Dönem:

– Eğitim Psikolojisi (Uzaktan Eğitim 14 hafta)

– Sınıf Yönetimi (Uzaktan Eğitim 14 hafta)

– Seçmeli Ders II (Uzaktan Eğitim 14 hafta)

– Özel Öğretim Yöntemleri (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu)

– Öğretmenlik Uygulaması (Amasya ve Çorum illerindeki MEB a bağlı liselerde 14 hafta)

BU BİR ÖN BASVURUDUR. ÖN BAŞVURULARIN SAYISAL DURUMUNA GÖRE AÇILACAK PROGRAMLAR VE KONTENJANLARI İLAN EDİLECEKTİR.

ASİL LİSTELERİN İLANINDA VE KESİN KAYITLARDA ÖĞRENCİLERİN BEYANLARI ESAS ALINMAKTADIR. ANCAK ÖĞRENCİ TARAFINDAN BEYAN EDİLEN ANCAK BELGELERLE İSPAT EDİLEMEYEN VEYA UYUŞMAZLIK DURUMLARINDA ÖĞRENCİNİN KESİN KAYDI İPTAL EDİLECEK VE HERHANGİ BİR ÜCRET İADESİ YAPILMAYACAKTIR.

İletişim: 0358 252 62 30-31-32

Ön Kayıt Başvuru İçin Tıklayınız (http://formasyon.amasya.edu.tr)

Facebook etkinlik sayfasını beğenmek için tıklayınız

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin TıklayınızFacebook-icon

Amasya Üniversitesi Formasyon Ön Talep Duyurusu” İçin 20 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Ali dedi ki:

  Şubat atamasina yetişecek mi acaba bu formasyon

  1. Adem dedi ki:

   Ali haziranda bitirilmesi planlanmış

 2. selin dedi ki:

  öğretmenlik uygulaması için 14 hafta gitmek mi lazım?öyleyse ne anladım uzaktan eğitimden?

 3. cem dedi ki:

  uzaktan eğitim mi yoksa 14 hafta nasıl staj yapacaz

 4. ayşete dedi ki:

  admin herhangi bir bilgin var mı

 5. Asi kız dedi ki:

  Merhaba ben sosyoloji mezunuyum kontenjan bilgisi olan var mı

  1. emosin dedi ki:

   Kontenjan listesi henuz Yayınlanmadı.

 6. Adem dedi ki:

  Arkadaşlar açıköğretim kamu mezunları adalet öğretmeni olabiliyorlar mı?
  Bilgisi olan lüyfen yazsın

  1. Hakan korkmaz dedi ki:

   Evet aöf kamu bitiren formasyon alırsa adalet öğretmeni olabiliyor

 7. mehmet dedi ki:

  staj 14 hafda yüz yüze dersler uzaktan bu nasıl iş yani gelmeyin kayıt yapmayın diyorlar. Başka ünv yöneleceğim bu durumda

 8. hatice dedi ki:

  Derslerde 3 hafta sonu yüz yüze eğitim yazıyor şahsen katılmak mecburi mi

 9. nurcan dedi ki:

  sonuçları nereden bulabiliriz

 10. sımya dedi ki:

  slm .ögretmenlik uygulamasını bulundugumuz sehirde yapabilirmyiz acaba.bu konuda bilgısı olan varmı.tesekkurlr.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, öğretmenlik uygulamasını formasyon aldığınız üniversitenin bulunduğu şehirde almanız zorunludur. ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederim : http://www.kamudanses.com/formasyon-hakkinda-sikca-sorulan-sorular/

 11. simya dedi ki:

  Tesekkurler hocam. sonuclar ne zaman ilan edilecek bilginiz varmi.

 12. sımya dedi ki:

  arkadaslr ben işletme mezunuyum ve biz ıkı dersten formasyn alabıliyorz yanı pazarlama ve perakende ile muhasebe fınansman bu ıkı dersi aynı anda farklı üniversıtlrde formasyon alabilırmyiz acaba bu konuda bilgısı olan varmı.. ya da aldgımız tek formasyon bızım alanmzda bulunan dalları kapsarmı..

 13. hasan dedi ki:

  üniversite dışından kayıt yapışmıyor mu __?
  kullanıcı adı ve şifre istiyor…?

 14. hasan dedi ki:

  şifre yerine ne yazacağız

 15. Zehra dedi ki:

  Arkadaslar bn okadar aradm bulamadm hangi universitelr sosyal hizmete formasyon veriyor:(((

 16. Gülcin dedi ki:

  Kamu yonetimi mezunlari 2yillik myo lardami adalet ogretmeni oluyor acaba??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir