Anadolu Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı 2017-2018

Anadolu Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı 2017-2018

Anadolu Üniversitesi 2017-2018 güz dönemi için Yüksek Lisans ve Doktora ilanını verdi.

Anadolu Üniversitesi web sitesi üzerinden bir açıklama yapılarak 2017-2018 güz dönemi için düzenlenecek olan lisansüstü programlara öğrenci başvurusu alacaklarını duyurdu. Anadolu Üniversitesi yüksek lisans ilanı ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Başvurular

Yüksek lisans başvurusunda bulunmak isteyen adayların 19 Haziran ‒ 14 Temmuz 2017 tarihleri arasında online olarak https://basvuruyld.anadolu.edu.tr gerekli işlemleri tamamlamaları gerekiyor. Adayların başvurularını yapmaları için üye ol kısmından öncelikle kayıt işlemlerini yapmaları gerekiyor.

Adaylar enstitüler üzerinden ilan edilen bölümlerinden en fazla ikisine başvurabilecek ancak sadece bir programdan kaydını yapabilecek. Yüksek lisans başvuruları için ALES’ten en az 55 puan alma şartı bulunmaktadır.

Ayrıntılar

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ve yeterlilik sınavlarının ardından 21 Temmuz 2017 tarihinde programa kabul edilenlerin listesi yayımlanacak. 24-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında da kesin kayıtlar alınacak.

Enstitülerin verdikleri ilanlar ve ilgili bölümler ile ilgili kontenjanlar için aşağıdaki enstitülere tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Bkz >

Yüksek Lisans ve Doktora İlan Sayfası

İlanları cebinize bildirim olarak almak için uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor