Yüksek Lisans İlanları

Anadolu Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı 2017-2018

Anadolu Üniversitesi web sitesi üzerinden bir açıklama yapılarak 2017-2018 güz dönemi için düzenlenecek olan lisansüstü programlara öğrenci başvurusu alacaklarını duyurdu. Anadolu Üniversitesi yüksek lisans ilanı ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Başvurular

Yüksek lisans başvurusunda bulunmak isteyen adayların 19 Haziran ‒ 14 Temmuz 2017 tarihleri arasında online olarak https://basvuruyld.anadolu.edu.tr gerekli işlemleri tamamlamaları gerekiyor. Adayların başvurularını yapmaları için üye ol kısmından öncelikle kayıt işlemlerini yapmaları gerekiyor.

Adaylar enstitüler üzerinden ilan edilen bölümlerinden en fazla ikisine başvurabilecek ancak sadece bir programdan kaydını yapabilecek. Yüksek lisans başvuruları için ALES’ten en az 55 puan alma şartı bulunmaktadır.

Ayrıntılar

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ve yeterlilik sınavlarının ardından 21 Temmuz 2017 tarihinde programa kabul edilenlerin listesi yayımlanacak. 24-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında da kesin kayıtlar alınacak.

Enstitülerin verdikleri ilanlar ve ilgili bölümler ile ilgili kontenjanlar için aşağıdaki enstitülere tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Bkz >

[haber id=7696]

Yüksek Lisans ve Doktora İlan Sayfası

İlanları cebinize bildirim olarak almak için uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz…

Google play 2 Kamudanses App Store

Anadolu Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı 2017-2018” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Besra dedi ki:

    Mail adresime gelen şifre ile giris yaptıktan sonra eğitim bilgileimi dolduramiyorum sıkıntı ne

  2. Omer ozturk dedi ki:

    Tezsiz yl programı icin, yedek kayıtlar ne zaman yapılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir