Açık Öğretim, Gündem, Manşet

AÖF Bahar Dönemi Final Soru ve Cevaplarını Değerlendiriyoruz

Z

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Final Sınavlarının 3 Haziran oturumları tamamlandı. Bugün yapılan sınavlar öğleden önce ve sonra olmak üzere iki oturum şeklinde yapıldı.

Sınava giren adaylara her bir test için 30 dakika süre verildi. Adayların ilk 15 dakika ve son 30 dakika sınavdan çıkmalarına izin verilmedi. Bu sene getirilen yeni bir uygulamayla bundan sonra adayların her 4 yanlışlarına karşılık 1 doğru cevabı silinecek.

AÖF Sorularının Değerlendirilmesi

Sınavın zorluğu-kolaylığı ve sınav sorularının değerlendirilmesiyle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Sınav sorularının Pazartesi günü AÖF tarafından açıklanması bekleniyor. Sonuçların ise 2 hafta içinde açıklanacağı tahmin ediliyor.

Sizce sınav soruları nasıldı?

AÖF Bahar Dönemi Final Soru ve Cevaplarını Değerlendiriyoruz” İçin 10 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Canan dedi ki:

  Gerçekten sorular berbattı sordukları 20 soru için 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor.. çok saçma bir sistem oluşturdular

  1. Sezen dedi ki:

   20 yıl dirsek curuttum devlet okullarında az çok hakkimizi aldık.ama a.o.f denen sistem.su gibi çalıştığım kitaptan..yanlış dersen calışmışım diyerek defalarca ders ismine baktırır soruk kitapcigindaki.doner sermaye..bu..herkes aynı durumda..bir çözüm bulmalı.buna.cevaplarini yapıp gecmeyelim diye her halti yapiyorlar

 2. Seval dedi ki:

  O kadar cok calismama ragmen cok kafa yorarak cevaplamaya calistim yinede uc dort hatam var gibi sorulari gercekten cok zorlastirdilar

 3. Burcu dedi ki:

  Sosyoloji 4. sinif ogrencisiyim bugun ki sinavlar fena degildi. Zorluk derecesi ortaydi denebilir. Asil korkutan yarin ki Turk sosyologlari beni:)

 4. Kerim dedi ki:

  Çok zordu zaten 1.dönemde bütün derslerimden kaldım. O kadar da bölümümü çok sevdiğim halde

 5. Yb dedi ki:

  Hem kolay hem de zordu

  1. Yb dedi ki:

   Medeni hukuk da zorlandim.

 6. Salih dedi ki:

  Sorular artık daha zor oluyor. 4 yanlış​ 1 doğruyu götürür sistemi nedir Allah aşkına? Bunu getirenler gerçekten eğitimci mi kabzımal mı!? Bu sınavlar “ölçme ve değerlendirme” sınavları. “Seçme” sınavı değil ki. Kimi, neyi ayıklıyorsun da bu sistemi getirdin!

 7. Vildan YILMAZ dedi ki:

  Çalıştığım için fazla ders calışmadım .özetlere ve çıkmış sorulara bakabildim. edebiyat okuyorum . çıkmış soruların faydasını göremedim. osmanlıca gramer 2 bahar dönemini geçemediğim için 4. sınıf bahardan ders alamıyorum 6 yıldayım. ve su da dikkatımi çekti genel dil biliminden de kaldım çok zordu şimdi ne düşündülerse ilk 3 ünite müfredatta yok .neyse güzel not alırım dedim 1 de 4 yanlışın doğruyu götürme meselesi çıktı tamam anladık ygs-lys götürüyor biz üniversite giriş sınavına girmiyoruz ki refah bir seviyede okumamızı istediğimiz hedefe ulasmamımızı istiyorsunuz yoksa daha çok zorlastıralım nasıl olsa her sene kalınca ders ücreti ödemeden okuyamıyoruz nasıl olsa ücret ödeyip devam edildiğini mi düşünüyorsunuz. osmanlıca gramer yüzünden 6 yıldayım daha bitmedi bu senede aynı olursa devam etmeyeceğim..

 8. İsminiz dedi ki:

  4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi hiç adil değil
  Ben örgünden üniversite okumuş 2. üniversite olarak AÖF okuyorum. AÖF çok zor hem çalış hem oku bir de zorlaştır.

  Insanlarımızın daha bilgili olması için yapılmış bir düzenleme ancak: hukukta kanun geriye işlemez olduğu gibi bu hususta da geriye işlememeli idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir