Yararlı Siteler

Askerlik Tecil Sorgulama

2Q==

Bunun için gerekli şartlar arasında ilk sırada üniversite eğitimi gelmektedir. Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinde okuyan kişiler bu süreç ve mezun oldukları dönemden 2 yıl sonrasında tecilli olabilirler. Bunun için kişilerin şubeye giderek tecil işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Okul dönemlerinde askerlik tecil sorgulama işlemi yapılabilir. Bu dönemde okulun bitiş tarihine kadar tecilli olarak kendilerini göreceklerdir. Bunun yanı sıra kişiler üniversite eğitimleri bittikten sonra 2 senelik bir tecil hakları bulunuyor olsa da bu haklarını aktif hale getirmekle yükümlüdürler. Bunun için de askerlik şubesine gerekli belgeler ile başvurulması gerekmektedir. Askerlik tecil sorgulama işlemini üniversiteden mezun olduktan sonra yapan kişiler tecillerinin bittiğini ancak 2 senelik daha haklarının olduğunu görebilirler.

Lisans eğitimim yanı sıra birkaç farklı sebep de askerliğin tecil ettirilmesi için geçerli sebeplerdir. İlk olarak üniversite eğitimleri tamamlandıktan sonra yüksek lisans eğitimleri devam ediyorsa tecil hakları da devam etmektedir. Yurtdışında alınan eğitimler ya da yurtdışında çalışma imkânı bulunduğunda kişiler askerliklerini tecil ettirebilirler. Bu durumların dışında ailevi durumlar da tecil için şart koşulabilir. Eğer ailenizde hali hazırda askerde olan bir kişi varsa bu sizin askerliğinizin tecil ettirilmesi için geçerli bir sebeptir. Bunun dışında kilo problemi olan kişilerin de tecil hakları vardır. Yüksek kiloda olan kişiler ilk etapta askerlik sorgulama işlemini gerçekleştirirler ve herhangi bir sorun gözükmez. Kendilerinin askerlik şubesine beklendiği görülür. Bu doğrultuda şubeye giderek muayene olan kişiler yüksek kilolarından dolayı askerlik görevinden muaf tutulabilir. Ancak ilk etapta kişilere 1 yıllık bir erteleme verilir. 1 yıl sonrasında tekrar kilosu kontrol edilecektir. Bu sayede kişilerin sürekli olarak bu kilo problemini yaşayıp yaşamadığı kontrol edilmektedir. Bu kişiler artık askerlik sorgula işleminde kendilerinin askerlikten muaf olduğunu görebilirler.

Bu işlemlerin tamamı için kolaylıklar sağlayan www.askerliksorgulama.com sitesi günün her saatinde tercih edilebilmektedir. Bu doğrultuda kişiler ilk olarak siteye girerek tecil işleminde ihtiyaç duyulan belgeleri öğrenebilirler. Bu belgeleri yanında götüren kişiler sonrasında tekrar işlemler için şubeye dönmek zorunda olmazlar. Rahatlıkla gidip işlemlerini hallederler ve sonrasında da şubeden ayrılırlar. Genel olarak tecil işlemlerinde kişilerden talep edilen bilgiler de sabittir. Bu doğrultuda siteden tecil işlemi hakkında aranan tüm bilgiler bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir