Gündem, Manşet

Bakandan Taşerona Kadro Duyurusu, Kadro Ne Zaman Verilecek

2Q==

Ülkemizde faaliyet gösteren kurumlarda istihdam etmekte olan taşeron işçilerin sayısı bir milyona yakın. Özellikle birkaç senedir taşeron işçileri kadro istemek ile beraber hükümet cephesinden yapılan açıklamalar ile işçilere umut verici duyurular yapılmaya devam ediyor. Buna göre taşerona kadro mu verilecek, sözleşme mi yapılacak, devlet güvencesi nasıl sağlanacak soruları sıklıkla sorulurken konu hakkında hükümet cephesinden yeni açıklamalar yapılmaya devam ediyor.

Buna göre taşerona kadro ne zaman verileceği sürekli tartışılan konular arasında yer alırken sonunda Başbakan Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başta olmak üzere çok sayıda Bakan konu hakkında açıklama yaparak taşeron işçilerine bu sene sonuna kadar kesin olarak kadronun verileceği müjdelendi ancak net olarak tarih verilmedi. Taşerona kadro nasıl, ne şekilde verilecek soruları sorulurken bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından konu hakkında önemli bir duyuru yapıldı.

TAŞERONA KADRO AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da hafta sonu taşerona kadro hakkında tüm detayların duyurulduğu belirtilirken yıl sonuna kadar taşerona devlet güvencesi verilmesi için var güçleri ile çalıştıkları ve bu konunun çok derin bir konu olduğu söylendi. Taşerona devlet güvencesi verilmesi için çalışmalar halen devam ediyor ve sene sonuna kadar çalışmaların tamamlanması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir