Manşet, Öğretmen

Bayram Sonrası Seminer Olacak mı?

9k=

Bu yıl haziran ayı seminerinin takvimi konusunda öğretmenlerin kafası oldukça karışık. 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesinden sonra tatil planı yapan öğretmenlerin hesabı bayram sonrası yapılma ihtimali bulunan 3 günlük seminer nedeniyle şaşabilir.

Geçtiğimiz günlerde MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in haziran ayı seminerinin ikinci haftasının istenilen yerde yapılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada dikkat çeken “12-30 Haziran” ibaresi nedeniyle bir belirsizlik oluşmuş durumda. Bilindiği gibi yönetmelikte yer alan bir madde ile seminer faaliyetleri için 2 haftadan sonra öğretmenlere ek ders ücreti ödenememektedir.

Bugüne kadar 2 haftalık seminerler sonrasında kalan Haziran ayının sonundaki 1-2 günde öğretmenler MEB tarafından idari izinli sayılıyordu. Bu yıl da öğretmenlerin haklı olarak istediği şey; 28-29-30 Haziran 2017 tarihlerinde öğretmenlerin idari izinli sayılmasıdır.

Bizim KamudanSes.com olarak yorumumuz; bayram sonrası 28-29-30 Haziran 2017 günlerinde öğretmenlerin idari izinli sayılacağı şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir