Gündem, Manşet

Bedellide Son Dakika Gelişmeler! 2018’de Bedelli Askerlik Var mı?

2Q==

Bedelli askerlikle ilgili önemli siyaset adamlarından açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalar bedelli askerliğin şu anda gündemde olmadığı yönünde olmasına karşın Selma Yazıcı’nın sosyal medyadaki yazışmaları bedelli askerlik bekleyenleri oldukça heyecanlandırdı.

Siyaset Adamlarının Yaptığı Açıklamalar;

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek : “Bedelli askerlik son zamanlarda özellikle sosyal medya kampanyalarıyla sık sık gündeme geliyordu. Bu konuda hükümetin herhangi bir çalışması olmadığı da yine belirtiliyordu. Sosyal medyada bedelli askerlik gelecek, geliyor şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ‘Bedelli Askerlik gündemimizde yok”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: “Bedelli askerlik konusunda, şu anda gündemimizde bu yok. Çünkü, şu anda ciddi manada asker kadrosunda eksilme var. Onun için biz, vatansever evlatlarımızı askere bekliyoruz. Hele hele üniversite bitirmiş, bedelli askerlik bekliyor. Zaten gelip yapacağın askerlik 6 ay. Bunun da yaklaşık bir 20 günü izin; 5 ay 10 gün. Gel askerliğini yap. Askerlik sana bir çok kazanım sağlıyor.”

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: “Terörle hem sınırlarımız içinde hem de sınırlarımız dışında azim ve kararlılıkla mücadele ederken böyle bir uygulamanın gündemimizde olması beklenemez. Şu an gündemimizde böyle bir şey yok Zaten Genelkurmay Başkanlığımızın da böyle bir talebi yok”

Bütün yapılan bu açıklamalara karşı Selma Yazıcının tweetleri ümit ışığı oldu.

İşte O Tweetler;

asker

 

 

Selma Yazıcı’nın Bedelli askerlikle ilgili daha önceden yaptığı paylaşımlar da şu şekilde olmuştu;

asker 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir