Bir Gün Avukat Bir Gün Öğretmen

Bir Gün Avukat Bir Gün Öğretmen

Metin Küçükgüven, Edirne’de sınıf öğretmenliği yapan bir öğretmen… Ancak onu diğer öğretmenlerden farklı yapan, bir gün öğrencilerine ders verirken, öteki gün ise Edirne Adliyesi’nde avukatlık yapması.

Trakya Birlik İlkokulu’nda öğretmen olarak görev yapan Metin Küçükgüven, hem öğretmenlik hem de avukatlık yapıyor. Çocukluğundan beri öğretmen ve avukat olmak istediğini, bu hayalini gerçekleştirdiğinden dolayı büyük bir keyif aldığını belirten Küçükgüven, ‘’Mesleğimi soranlara hem öğretmen hem de avukat deyince şaşırıyorlar. İki mesleği aynı anda nasıl yapabildiğimi soruyorlar. Okuldaki ders planıma göre, duruşma saatlerini belirliyorum’’ diye belirtti.

 

‘’Meslek lisesi mezunuyum’’

Herkesin bir meslek hayali var. Bende ilkokuldan beri öğretmenlik yapmak istiyordum. Liseye geçtikten sonra avukat olmayı istedim. Meslek lisesi mezunuyum. Liseden mezun olduktan sonra önce öğretmen oldum. Daha sonra hayalini kurduğum avukatlık mesleğini de yapabilmek için İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümü’nü kazandım. 2000 senesinde avukatlık diplomamı aldım ve benden bir sene sonra hukuk bölümüne giden öğretmenler, bu fırsattan yararlanamadı’’ dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor