Manşet, Öğretmen

Bitişik El Yazısı Tercihe Göre

9k=

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, EBA yayınında açıklamalarda bulundu. Durmuş, ilkokulda bitişik el yazısı ile eğitim yapılması tercihinin öğretmene bırakıldığını söyledi. Önmüzdeki günlerde öğretmenlerden tercihlerini alacaklarını ve buna göre gerekli materyallerin gönderileceğini belirtti.

Durmuş EBA yayınında yeni müfredat hakkında da açıklamalarda bulundu. Yapılan tüm çalışmaların, Milli Eğitim Kalite Belgesi  ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi’nde belirtilen  beceri ve yeterliliklerin öğrencilere kazandırılması hedefi ile yapıldığını belirtti. Bitişik el yazısı hakkında ayrıntılı açıklamalarda buluna Durmuş, öğrenciler artık dik temel yazıyla da eğitim görebilecekler, fakat bunun tercihi öğretmenlerimize ait olacak. Önümüzdeki günlerde öğretmenlerimizin görüşünü alarak hangi şekilde eğitim vermek istiyorsa bununla ilgili eğitim araç ve gereçlerini 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında kendilerine göndereceğiz.

Müfredatı Takip Edin

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında yeni müfredatla ilgili pilot çalışmaların yapılacağını bir sonraki eğitim öğretim yılında da tüm seviyelerde yeni müfredat hayata geçirileceğini belirten Durmuş, tüm öğretmenlerden bu çalışmalara aktif olarak katılmalarını söyledi. Derslere getirilen yeni bakış açılarıyla ilgili örnekler de veren Durmuş, tartışmalı konuları eğitim gündemden çıkartmaya gayret ettiklerini ve yeni müfredatın bayramdan sonra açıklanacağını belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir