Manşet, Öğretmen

Cansu Öğretmen ‘Umut’ Oldu

Z

Cansu Öğretmen yapmış olduğu güneş projesi ile hem diğer öğretmenlere bir örnek hem de öğrencilerine bir umut oldu. Hakkari’nin Yüksekova ilçesine 20 km mesafe’ de yer alan Kısıklı Köyü – Abdülkadir Alkan Ortaöğretim Okulu’na geçen sene öğretmen Cansu Öğretmen, ortaokul öğrencilerinin görev aldığı bando ve koro takımı kurmaya karar verdi.

Cansu Aşan okulunda bando ve koro takımı kurmak istedi ancak imkanlar maalesef el vermedi. Hemen pes etmeyen Cansu öğretmen Yüksekova 3’üncü Piyade Tümenliğine giderek oranın Komutanı Tuğgeneral Metin Token ile iletişime geçti ve müzik malzemeleri konusunda yardım talep etti. Tuğgeneral müzik öğretmenlerinin yardımı dikkate alarak en kısa sürede gerekli malzemeleri topladı ve Aşan’ a teslim etti.

Gerekli malzemeler temin edildikten sonra Cansu öğretmenin Umut adını verdiği bando takımı bando takımı ve koro Iran sınırında bir açık hava’da çalışmalara başladı. Aşan, aynı zamanda okula piyano getirerek öğrencilerine türküler seslendiriyor ve onları okula daha çok bağlı kalmalarını sağlıyor. C:ansu Aşan’ın yapmış olduğu bir açıklama da ise “Yüksekova’ya ilk geldiğimde tedirgindim ancak bu güzel öğrencileri görünce içimdeki korku ve tedirginliğin yok olduğu gördüm.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir