Gündem, Manşet

CIA’den Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Bomba Açıklama! Cinayet Ortağı Suudi Prens Selman Mı?

2Q==

Senatör Graham, Haspel’in belirli başlı senatörle birlikte yaptığı kapalı oturumdan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.

Graham, Kapalı oturumda duyduklarının Kaşıkçı Cinayetinde  Suudi Prens’in parmağının olduğuna dair görüşünü güçlendirdiğini kaydetti. Ayrıca  bu konuda ABD Kongresinde güçlü bir duruş gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.

Graham’ın Yaptığı Değerlendirme;

“Veliaht Prens Muhammed bin Selman bitmiş durumdadır. Mümkün olan en  yüksek seviyede, onun Kaşıkçı cinayetinde suç ortağı olduğunu düşünüyorum. Onun,  ABD’ye güvenilir bir ortak olacağını sanmıyorum. O ülke yönetiminde olduğu sürece  Suudi Arabistan’a silah satışlarını destekleyemem. Ayrıca Yemen’deki savaş  kontrolden çıkmış durumda.”

Graham ifadelerinde Suudi Arabistan’ın stratejik bir müttefik ve ABD-Suudi Arabistan  ilişkisinin kurtarılmaya değer olduğunu belirtmesinin yanı sıra Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın bu ilişkiye çok fazla zararının dokunduğunu belirtti.

Graham, “Eğer Suudi yönetimi bu adamın elinde olacaksa bu ülkeyle iş  yapmanın çok zor olacağını düşünüyorum çünkü o çılgın biri. Aynı zamanda  tehlikeli ve ikili ilişkileri tehlikeye atıyor.” dedi.

Graham’a göre deliller gayet açık ve Kongre de buna göre hareket etmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir