Gündem, Manşet

Ders Saatleri Değişecek Mi?

2Q==

Hükümet, yaz/kış saati uygulamasını kalıcı olarak sona erdirince öğrenciler zifiri karanlıkta okul yoluna düşüp yine karanlıkta okula başlarken bu durum velilerin tekpisine neden oluyor.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da Milli Eğitim Bakanı ile görüştüğünü, öğrencilere özel bir uygulamanın hayata geçirileceğini açıkladı. Şimdi gözler Milli Eğitim Bakanlığı’nın üzerinde.

MEB yetkilileri, ders saatlerinin belirleme ve değiştirme yetkisinin valiliklerde olduğunu belirterek, 20 Mayıs 2016 tarihinde yayınlanan genelgenin haricinde valiliklere gönderilecek yeni bir genelgenin olmadığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı’nın imzasıyla yayımlanan “Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Genelgesi”nde, okulların eğitim öğretime başlama, yarı yıl tatili ve eğitim öğretimin bitiş tarihleri bulunuyor. 20 Mayıs 2016 tarihinde yayınlanan genelgenin ikinci maddesinde de çalışma takviminin valilikler tarafından düzenleneceği belirtiliyor.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da TBMM’de verdiği soru önergesinde öğrencilerin okula gitmek için güne saat 05.00 ila 06.00’da başladığını, okula gitmek için de karanlıkta yollara düştüğünü belirtti. Nazlıaka, önlem alınıp alınmadığını öğrenmek istediği soru önergesinde, önlem almak için kaza ya da felaketin yaşanmasının mı beklendiğini sormuştu.

Nazlıaka soru önergesinden sonra Milli Eğitim Bakanı ile konuştuğunu ve “öğrencilere özel bir uygulamanın” yapılacağı müjdesini aldığını söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir