Beslenme, Sağlık

Detoks İçin Ne Yapmalı?

Z

Şimdi vücudunuzun işlevlerini tekrar takip etmenin, kış şişkinliğinden kurtulmanın ve bahar için hazırlanmanın zamanı geldi. Vücudunuzu doğal olarak temizlemek ve toksinleri hayatınızdan uzaklaştırmak için bu beş adımı izleyin.

1. Güne meyve suları ile başlayın

En sevdiğiniz kahve veya siyah çayın bir fincanını içmek yerine, toksin içermeyen, sağlıklı bir vücut için sabahınıza bir bardak meyve suyu ile başlayın.
Limon, dut veya kivi suyu, vücudu arındırmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kahve ve siyah çayın çok daha sağlıklı bir alternatifidir. Ucuz bir versiyon satın almaz ve ona şeker eklemezseniz yeşil çay da sağlıklı bir içecek.

2. Egzersiz yapın

Egzersiz vücudu uyarır ve kendini temizlemesine yardımcı olur. Kan ve lenf dolaşımını geliştirerek, karaciğer ve lenf düğümlerinin vücutta akan beyaz kan hücrelerini içeren sıvıları temizlemesini sağlar. Dahası, egzersiz ter bezlerini açar ve ter ile cildi temizlemeye yardımcı olur.
Koşmak, bisiklete binmek, yürüyüş yapmak, zıplamak, yüzmek, yoga yapmak ve pilates yapmak, vücudunuzu detoksifiye etmek için iyi egzersizlerdir. Ancak aşırıya kaçmayın. Her hafta 10 dakika ya da haftada üç kez 20-30 dakika, bahar detoksunuzu yapmak için yeterli olacaktır, bir kaç kilo verebileceğinizi belirtmek gerekir. Sabah egzersiz rutininden önce ve sonra su için.

3. Sağlıklı bir kahvaltının tadını çıkarın

Eğer yoğun bir kış yaşıyorsanız, besin seçiminde yeşil gıdalar kahvaltı seçiminiz olmalıdır. Sadece vücudunuzu temizlemek için arıyorsanız, yeşil gıdalar ve kahvaltı için kaynatılmış yumurta veya ıspanaklı omlet ile sağlıklı bir bahar salatası işe yarayacaktır.

Aynı öğle ve akşam yemeği için de geçerli. Yiyecek kombinasyonunuzu dikkatlice seçin ve şişkinliğe yol açabileceğini düşündüğünüz herhangi bir öğünü ortadan kaldırın. Daha fazla organik meyve ve sebze yanı sıra fındık tüketin. Yapraklı yeşillikler bol detoks özelliklerine sahiptir. Bunları bahar menünüze dahil etmek, enerji seviyesini arttırmak için kesin bir yoldur.

4. Şişkinlik ortadan kaldırmak

Şişkinliği gidermek için günlük yemek planınıza karahindiba, salatalık, muz, zencefil, kuşkonmaz, rezene tohumu, papatya ve nane gibi yiyecekleri dahil etmek, şişmeyi doğal olarak ortadan kaldırmanın etkili bir yoludur.

5. Saunaya gidin

Sauna terleme yoluyla atıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ayrıca, 30 dakika içinde 63 ila 84 kalori yakmak için yardımcı olur. Ama bu seçenek herkes için değil. 30 dakika saunada rahatlamadan önce doktorunuza danışın. PH seviyenizi dengelemek için bol su içmeyi unutmayın.

Genellikle kış aylarında depolama modunda geçiyoruz. Tek yaptığımız sıcak kalmak ve rahat yemek yemek. Bahar hepsini değiştirir. Yeni hava ve mevsimi taze ürünlerle doldurarak vücudu dezenfekte etmenin bu basit yollarından hoş geldiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir