Manşet, Memurlar

Devlet Memurlarına Özel Yeni Karar

9k=

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne göre 81 İl de Valiliklerin Mazeret durumda ki personellerin yerlerinin değişimlerine ait bir yazı gönderdi.Yazının içeriğine göre Öğretmenlerin aile birliği, sağlık hizmeti , can güvenliği hizmeti , engellilik durumu ve diğer tüm nedenlere bağlı yer değiştirmelerin başvuru tarihlerini 11-17 Ağustos olarak belirledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi web sitesinde bu yazı, MEB’e bağlı olarak hizmetlerine devam eden eğitim kuruluşlarında görevli öğretmenlerin il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık hizmeti, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu gibi diğer sebeplere bağlı yer değişikliklerinin ilgili yönetmelik kanunlarına göre yapılacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin sebepli-mazeretli tayinlerini öğretmenlerin atama tercihleri dikkate alınmak üzere hizmet puanına bağlı olarak başvurular alınacak. Başvuruların 11-17 Ağustos’ta kabul edilecek olması belirtiliyor. Tercihlerin ise 22-26 Ağustos arasında yapılacak ve ardından onaylanacak. Öğretmenlerin atamaları, 31 Ağustos’ta  netliğe kavuşacak.

Milli Eğitim Bakanlığın’da çalışan öğretmenlerin başvuru yapmadan önce atamasının esas hizmet puanı ve hizmet süresine bağlı olarak gerçekleştirileceğini unutmamalıdırlar.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir