Sağlık, Yararlı Siteler

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Süre Kalıcı Olur

Z

Diş beyazlatma işlemi, muhakkak alanında uzman bir diş hekimi kontrolünde yapılmalı, hasta marketlerden aldığı ucuz ve kalitesiz ürünleri asla kullanmamalıdır. Diş beyazlatma işleminin yapılması için öncelikle hastanın dişlerindeki taşlar ve dişetlerindeki iltihaplar giderilmelidir.

Aynı zamanda diş hekimi muayene esnasında hasta dişlerinde herhangi bir çatlağa ya da diş minelerinde aşınmaya rastlamamış olmalıdır.

Diş hekimleri, diş beyazlatma işlemi sonrasında hastalara belirli bir süre boyunca uygulamaları gereken beyaz diyet önermektedir. Hastalara dişlerde renklenmeye neden olabilecek gıdalardan da uzak durmaları tavsiye edilmektedir.

kariyer

 

Aynı zamanda hastalar beyaz diyet uygulama süresi dolduğunda tekrar dişlerinde boyanma olmamaları adına, içerisinde yüksek miktarda gıda boyası yer alan, özellikle de koyu renkli boyaların bulunduğu gıda tüketiminden kaçınmalarını da önerilmektedir.

Diş beyazlatma işlemi sonrasında başta meyve suyu, çay ve kahve olmak üzere pek çok içeceğin dişlerde renklenmeye yol açtığını asla unutmamalı, bu içecekleri dikkatli bir şekilde tüketmeli, bu gıdaları tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmemelisiniz.

Dişlerinizin daha beyaz görünmesi, ağız ve diş sağlığınızı korumak adına düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalısınız.

Diş beyazlatma işlemi sonrasında dişlerin ne kadar süre boyunca beyaz kalacağı hastaların en çok merak ettikleri sorular arasında yer alır. Hastaların dişlerindeki renklenmelerin seviyesi, genelde diş beyazlatma işlemi esnasında kullanılan malzemeye ve tekniğe bağlıdır. Bununla birlikte dişlerin ne kadar beyaz kalacağı hastaların beslenme ve dişlerine göstereceği özene göre de değişiklik gösterebilir.

Diş beyazlatma işlemi sonrasında genellikle dişler, ilk birkaç gün aşırı beyaz görünür. Birkaç gün sonra ise bu ton, doğallaşır ve hastanın dişleri doğal bir beyazlığa sahip olur.

Ancak zamanla hastanın dişlerinde renklenmeler görülebilir. Dişlerde renklenmeye sadece çay ve kahve lekeleri neden oluyorsa diş hekimi, hastanın diş taşlarını temizleyerek, dişlerinin tekrar beyaz görünmesini sağlayabilir. Lakin dişler, tekrar renk değiştirmeye başlıyorsa hastanın dişlerine yeniden ağartma işlemi uygulanabilir.

Dis Beyazlatma Islemi Ne Kadar Sure Kalici Olur

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir