Formasyon, Manşet

Dokuz Eylül Üniversitesi Formasyon İlanı

9k=

Dokuz Eylül Üniversitesi pedagojik formasyon için kontenjan sayısını 1250 kişi olarak belirlemiştir ve bu sayının % 75’i kendi öğrencilerine ve mezunlarına ayrılmıştır. Geri kalan kontenjan ise ( % 25) diğer üniversite öğrencileri ve mezunları için ayrılmıştır. Ön başvuru tarihi ilanlarda 18 Ekim ile 3 Kasım 2017 tarihleri arasında olarak yayımlanmıştır ve isteyenler online olarak başvurabilecektir. Formasyona öncelikle mezun durumunda olanlar ve 4. sınıfta olanlar başvurabilecektir. 3, sınıf öğrencileri bu pedagojik formasyon eğitim programına başvuramamaktadır.

Ön başvurusunu online olarak yapan kişiler 23 Ekim – 3 Kasım 2017 tarihlerinde gerekli belgeleri Buca Eğitim Fakültesi’ne şahsi olarak teslim etmelidir. Eğer evraklar bu tarihlerde teslim edilmezse ön başvurular geçersiz sayılacaktır.

Başvurmak isteyen öğrencilerin not ortalaması 2’nin altında olmamalı. Eğer kesin kayıt hakkı kazanmışsanız, 6-7-8 Kasım 2017 tarihlerinde kesin kaydınızı da yaptırmanız gerekir. Kesin kayıtlardan sonra boş kontenjan varsa 10 Kasım 2017 tarihinde yedek listenin ilanı yayımlanacaktır.

Dersler örgün eğitim olarak işlenecek ve 2 dönemden oluşacak. Ders saatleri cumartesi 09:00 – 16:45 ve pazar günü 09:00 – 12:45 olarak belirlenmiştir. Her dönem 14 haftadan oluşacak ve ilk dönem derslere 18 Kasım 2017 tarihinde başlanacaktır.

 

Başvuru için İstenen belgeler

Mezunlar için;

1) Onaylı Mezuniyet Belgesi (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların

Diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir). (Onaysız veya Onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya Islak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

2) Onaylı Lisans Not Transkripti (Onaysız veya Onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya Islak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

4) Onaylı Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Son Sınıf Öğrencileri için;

1) Onaylı Öğrenci Belgesi (2015’te alınmış)

2) Onaylı Lisans Not Transkripti (Aralık 2015’te alınmış) (Onaysız veya Onaylı

olup fotokopisi çekilmiş veya Islak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul

edilmeyecektir

3) Onaylı Nüfus Cüzdan Fotokopisi

 1. Kesin kayıt yapıldıktan sonra daha önce alınıp başarılı olunan derslerden muaf olmak için (her dönem okutulacak dersler için) o dönemin ilk haftası içinde istenilen belgelerle birlikte Dekanlık Makamına dilekçe ile başvurulması gerekmektedir. Öğretmenlik uygulaması dersinden muaf olabilmek için başvuru tarihleri Fakültemiz web sayfasında ayrıca ilan edilecektir. Anılan tarihler geçtikten sonra yapılacak muafiyet talepleri dikkate alınmayacaktır. Muaf sayılan dersler için ücret iadesi yapılmayacaktır.

Ders Muafiyeti için İstenen evraklar

 1. a) Başvuru dilekçesi (internetten alıp doldurulacaktır).

http://bef.deu.edu.tr/formasyon.php

 1. b) Not durum belgesi (onaylı: ıslak imzalı ve mühürlü)
 2. c) Ders içerikleri (onaylı: ıslak imzalı ve mühürlü)
 3. d) Öğretmenlik uygulaması için 1 yıldan az olmamak kaydıyla öğretmenlik yaptığına ilişkin belge

 

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız 

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Formasyon İlanı” İçin 8 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Formasyon dedi ki:

  Iyi aksamlar hangi bolumler goremedim.

 2. Cimmam dedi ki:

  Hangi bölümler olduğu yazmiyor.ilgilenirseniz sevinirim.

 3. yigit dedi ki:

  yedek kaç kişi alınır sosyolojiden

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, bunun hakkında bir şey söylememiz maalesef mümkün değil.

 4. Ozge dedi ki:

  Merhabalar,
  Ben başvuruda bulunmadim. Eğer kontenjanda açık olursa basvurabiliyor muyum?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, şu an maalesef bir ek alım söz konusu değil.

 5. ibrahim dedi ki:

  merhabalar o kadar şanslıyım ki sosyolojide 4 kontenjan var 5.yedekteyim zaten olsada iş güçten dolayı hafta sonu kontenjanı dolmus hafta içi 4 kişi alıncak dersler saat 1700 da devamsızlıktan kalınır pofff

 6. Burcu dedi ki:

  Formasyon Basvurulari ne zaman basliyo acaba.bi turlu bulamamdm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir