Gündem, Manşet, Öğretmen

e-Okul Not Öğrenme Bölümü Öğrenci Girişine Kapatıldı

9k=

Okulların bitmesine 2 hafta kala e-okul veli bilgilendirme sisteminin not bölümü MEB tarafından velilere ve öğrencilere kapatıldı. Dün geceden beri e-okuldan notlarını öğrenmek isteyen öğrenci ve velilerin karşısına “Sayın velimiz; öğrencimize ait ders notları, öğrencimiz tarafından ders öğretmenlerinden öğrenilecektir.” uyarısı çıkmakta.

Milli Eğitim Bakanlığının öğrenci notlarının görünümünün kapatılmasının sebebi olarak karnelerin yaklaşmasıyla birlikte yoğunluktan dolayı e-okul sisteminde yaşanan sorunların azaltılması yorumları yapıldı. Tam olarak MEB’den konuyla ilgili açıklama gelmese de e-okul sisteminin özellikle bugünlerde sağlıklı olarak işlemesi adına böyle bir karar alınmış olabilir. Bilindiği gibi dönem sonlarında e-okul sistemindeki yavaşlamadan dolayı notların girilmesi ve birtakım işlemlerin e-okula işlenmesi sırasında okul idaresi ve öğretmenleri sıkıntılar yaşamaktaydılar.

e-Okul Not Öğrenme Bölümü Öğrenci Girişine Kapatıldı” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. bay doğru dedi ki:

    her yıl bunu yapıyorlar daha doğrusu birinci yarı yılın bitimine son bir hafta veya iki hafta kala,ikinci yarı yılın bitimine iki hafta kala notların görülmesini engelliyorlar ve işin ilginç tarafı her zaman aynı cevap veriliyor teknik arıza yada güncelleme var yakında açılacak sözleri copy paste modunda (nasıl olsa insanlarımız unutucak olayı sabitlanmiş,ki unutuyoruz da:) )
    işin aslı şu birinci sahta karne olayı bazı öğrenciler arasında populer bunun önüne geçmek,ikincisi karne notlarını öğrenen bazı veliler öğretmenlerin başına ekşiyor notu yükseltmesi için (bende veliyim ve her daim çocuğumun başarısını yazılı notlarına göre belirlerim -artık sözlü notu yok,kanaat notu var),üçüncüsü e okulda öğretmenler ve velilerin karneye yakın zamanda yoğun girişinden sistem tıkanabiliyor.i̇şt yukarıdaki sebeblerden e okul karnelere 2 hafta kapanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir