Yararlı Siteler

Elazığ Botoks Yapan Yerler

2Q==

Zaman içerisinde cildin çeşitli bölgelerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıklar, ciltte kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Oluşan bu kötü görüntü ise botoks ile tedavi edilir. Botoks, temel itibari ile kırışık oluşmasını engelleyen ve oluşan kırışıklıkları ortadan kaldırılmasını mümkün kılan bir işlemdir. İşte her daim genç, sıkı ve kırışıklıklardan arınmış bir görünümün mimarı botoks Elazığ işlemine dair bütün detaylar!

Botoks Nedir?

Botoks, botulinum adı verilen sıvının derinin altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi ile, ciltte var olan sinir kaslarının belirli oranlarda devre dışı bırakıldıklarını ve bu sayede kırışıkların giderildiğini söylemek mümkündür. Temel itibari ile yüksek bir etki oranına sahip olan “ botoks “ işlenme dair detaylar ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Botoks uygulaması, temel itibari işe yüksek etki oranına sahip bir uygulamadır. Bu uygulamanın işe yaramadığı durumların sayısı ile oldukça azdır. İşe yaramamalarına neden olan unsur ise, yanlış doz kullanımıdır Botoks sıvısı dozunun doğru tutturulamadığı, sıvının fazlası ile seyreltildiği durumlarda botoks işleminin işe yaramayacağını söylemek mümkündür.
  • Botoksun etki oranını düşüren bir diğer durum, bazı hallerde yurt dışından uygun fiyatlı olan ama etki oranı düşük seyir izleyen sıvıların getirtilip kullanılmasıdır. Çoğu zaman bu maddelerde yer alan botoks maddesinin fazlasıyla az olduğunu söylemek dahi mümkündür.
  • Botoks işleminin etki göstermemiş olmasının bir diğer nedeni, yanlış kas yapısına uygulanmış olmasıdır. Bu sebeple söz konusu işlemin kas anatomisine sahip kişiler tarafından gerçekleştirilmesi, bir seçenek değil zorunluluktur. Aksi durumda, yani profesyonelliğin geri planda tutulduğu durumlarda etki görmemek mümkün olduğu gibi, olumsuz etki görmek de mümkündür.
  • Botoks maddesinin soğuk ortamlarda muhafaza edilmiş olması gereklidir. Aksi durumlarda botoks, etkisini yitirecek ve moleküleri dağılacaktır.

Yukarıda verilmiş olunan bilgiler dikkate alındığında, işlemlerde profesyonellik olgusunun ne denli önemli olduğunun gözlemlenmesi mümkündür. Hatta, bu doğrultuda bilgi verilmesi gerekirse, profesyonel kişi veya kişiler tarafından gerçekleştirilmeyen işlemlerin yalnızca dış görünüş konusunda değil, sağlık konusunda da risk altında olmaları söz konusudur.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Botoks yaptırmış olan kişilerin, işlem gerçekleştirildikten sonraki ilk 24 saat spor yapmamaları gereklidir. Bunun temel nedeni, spor sonrasında ödem meydana geliyor olmasıdır. Meydana gelen bu ödem, işlem sonrası ödem ile bir araya gelince komplikasyonların görülme sürecini uzatacaktır.
  • Botoks işlemi uygulandıktan sonraki ilk iki hamam, sauna ve buhar banyosu gibi işlemlerin tamamından uzak durmak gereklidir. Özellikle sıcak su, uzak durulması gereken en temel unsurdur.
  • Botoks işleminin gerçekleştirildiği gün içerisinde, doktor onaylı olan krem dışında herhangi bir ürün kullanılması doğru değildir. Bu durum, cilt bakım ürünleri için de geçerlidir. Özellikle ilk 7 gün makyajdan uzak durulmalıdır.
  • Bilindiği üzere havuzlar, zaten mikrop ve enfeksiyon yuvalarıdır. Normalde dahi riskli olan bu havuzlara, botoks işlemi sonrası özellikle girilmemelidir. Girilmemesi gereken sürenin minimumu ise 3 gün civarıdır. Mümkün olduğunca girmemekte fayda olduğu ise bir gerçektir.
  • Botoks yaptıran kişilerin işlem sonrası ilk 3 gün yastık seçimine ve uyku şekline dikkat etmeleri gereklidir. bu bağlamda yüksek yastık kullanmanın faydalı olacağını söylemek mümkündür.

Herhangi bir sorun ile karşıya kalmadan, uzman denetiminde ve profesyonel eller ile botoks işlemi yaptırmak isteyen kişilerin, botoks Elazığ hakkında bilgi almak, soru işaretlerini gidermeleri için Dr Dilara Turgut ile iletişime geçmeleri mümkündür.

 

Kaynak:

http://www.folkd.com/user/drdilaraturgut

https://connect.symfony.com/profile/drdilaraturgut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir