Gündem, Manşet

Flaş Haber! Devlet Suriyelilere Maaş mı Veriyor, Suriyeliler TOKİ’den Bedava Ev Mi Alıyor?

9k=

Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz’ın Suriyelilerin maaş alma konusuyla ilgili açıklama şu şekilde olmuştur;  “Suriyelilerin suç oranlarının yüksek olduğu, devletten maaş aldıkları, TOKİ’den ücretsiz ev verildiği, Suriyeli öğrencilerin üniversiteye sınavsız alındıkları bilgileri doğru değil.”

Suriyelilerin Suç Oranı

Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz Suriyelilerin suç oranlarının düşük olduğunu açıklarken konuyla ilgili şöyle demiştir, “Suriyelilerin hepsinin suçlu, hepsinin tacizci olması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Suç oranları düşük. Bunların bir kısmı da kendi aralarında gerçekleşen hadiseler.”

Yaklaşık 281 bin Suriyeli Evine Geri Döndü

Suriyelilerin Fırat Kalkanı Harekatı’ndan bu yana evlerine geri dönmeye başladıklarını dile getiren Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz konuyla ilgili şu açıklamaları yapmıştır, “Fırat Kalkanı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 281 binden fazla Suriyeli ülkesine döndü. Dönüşler devam ediyor. Yılbaşından beri 51 binden fazla düzensiz göçmeni ülkelerine gönderdik. Bunların 26 binden fazlası da Afganlardan oluşuyor. Önümüzdeki süreçte de düzensiz göçle mücadele ve bunun engellenmesi adına her türlü tedbiri almaya ilgili kolluk birimlerimizle devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.