Gayrimenkul Danışmanlığı Eğitimi

Gayrimenkul Danışmanlığı Eğitimi

İş aramaktasınız ve her yerde gayrimenkul sektörüne girmeniz mi söylenmekte size başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak için gerekli olan eğitimden ve sertifikadan bahsedeceğiz.

Öncelikle gayrimenkul danışmanlığı eğitimi almak için belirli bir MEB onaylı gayrimenkul danışman eğitimi kurslarına gitmelisiniz. MEB onaylı bu kursların eğitim süresi 120 saattir. Bu eğitim programcılığına katılacakların en az orta öğretim mezunu yetişkinler seviyesinde olması şarttır. Gayrimenkul alanında eksikliğinizi hissediyorsanız emlak ve emlakçılık konusunda mesleki bilgi ve emlakçılık ahlakı kazanmış eğitimli eleman ihtiyacını karşılamak amaçlı emlak danışmanlığı sertifika eğitimi düzenlenip hizmetinize sunulmuştur. Emlakçılık kursu tamamladığınız takdirde bunun belgesini alabilmektesiniz. Emlak danışmanı bir emlak ofisinde veya iş yerinde düzenlenen süreli veya süresiz sözleşmelere dayanılarak yapı kooperatiflerinin kurulmasına ev, arsa ve dükkân gibi taşınılmaz mülklerin satışı ve kiralanması hakkında danışmanlık hizmeti veren kişiler olarak tanımlanmaktadır. Emlak danışmanları, tapu sicil müdürlüklerinde ipotek, satış ve miras yoluyla geçmekten olan mülkler ile ilgili tüm işlemlere aracılık ve bilgi verme sorumluluklarına sahiptir. Tabi bu saydığımız özellikler için öncelikler emlak sertifikası almanız gerekmektedir. Emlakçı aynı zamanda noterde satış sözleşmesi yapanlara da yardımcı olmaktadır. Müşteri adına beyanname doldurur ve projeleri kolaylaştırıcı önerilerde bulunmaktadır. Kooperatife arsa ve üye olma konularında gerekli çalışmaları yapar. Kiracı adaylarını en iyi şekilde analiz ederek maddi ve sosyal durumunu detaylı öğrenerek mülk sahibine veya vekiline bilgi verir ve ardından kira sözleşmesini hazırlar.

Gayrimenkul eğitimi aldığınız takdirde sizler yukarıda saydığımız maddeler emlakçının yapmakta zorunlu olduğu emlakçı hizmetleridir. Emlakçılar gelirlerini bunlar üzerinden komisyon alarak kazandığı için emlakçılar bunları çok iyi bilmelidirler. Bunları bilmesi için Bir Gayrimenkul danışmanlığı kurslarına gidip başarılı bir şekilde kursu tamamlayıp Gayrimenkul danışmanlığı sertifikasını alması şarttır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor