Manşet, Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 1545 Personel Alım Duyurusu

Z

İçişleri Bakanlığı bir duyuru yaparak çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 1545 sözleşmeli büro personeli alacağını açıkladı. Yapılacak olan alımlarla istihdam edilenler valilikler, kaymakamlıklar ve nüfus müdürlüklerinde görevlendirilecek.

Başvuru Şartları

İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımının şartları arasında memur olma şartları aynen yer almaktadır. Bunun dışında ayrıca:

 • En az ön lisans mezunu olmuş olmak.
 • 1 Ocak 2017 itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.
 • 2016 Ön Lisans ve Lisans KPSS’den en az 60 puan almış olma şartları yer almaktadır.

Başvurular

Sözlü mülakatlar için öncelikle online olarak başvurular yapılacaktır. Başvurular online olarak 15-22 MAYIS 2017 tarihleri arasında Bakanlığın web sitesinde belirtilen link ile e-devlet üzerinden yapılacaktır. Başvurular sonrasında KPSS puanı sıralanarak kontenjanın 4 katı kadar aday sözlü mülakatlara davet edilecektir.

Sözlü sınavlara katılmaya hak kazananların isim listesi 8 Haziran 2017 tarihinde ilan edilecektir. Sözlü mülakatlarda Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi konularıyla ilgili sorular sorulacaktır. Sözlü mülakatlar 7 ilde yapılacaktır.

Sözlü mülakatlardan sonra kontenjan dahilinde sıralamaya giren adayların görevlendirmeleri bakanlık tarafından gerçekleştirilecektir.

Ayrıca Bkz >

  Başvuruları Devam Eden Tüm Memur Alım İlanları

FACEBOOK MEMUR ALIMLARI SAYFASI

GooglePlay      Kamudanses App Store

İçişleri Bakanlığı 1545 Personel Alım Duyurusu” İçin 7 Sıkça Sorulan Sorular

 1. BET dedi ki:

  Bu nasıl bir şeydir ben anlamıyorum. Bunu devlet yaparsa özelleri suçlamamak lazım. 35 yaş üstü üniversiteli kpss den yüksek puan almış kişiler nr yapsın? işssiz mi kalsın. insanın en verimli çağıdır 30 lu yaşlar. tecrübe konuşur. yazık…

 2. Hasan dedi ki:

  Lütfen teğmenlik için de yaş otuz beş olsun rica ediyorum

 3. Adem dedi ki:

  Selâmunaleyküm,arkadaşlar bu yaş sınırlaması bana oldu bitti yanlış geliyor. Zaten sınavla alınıyor Adaylar o zaman yaş sınırlamas neden…

 4. Mahmut dedi ki:

  Neden önlisanas olarak bu yıl icerisinde muzun olamayanlar sınav basvurusu yapamiyorlar

 5. Mahmut dedi ki:

  Önlisans olarak diyorlarda peki bu sene muzun olanlar neden başvuru yapamıyor kayıt yapıldığı zaman 22.05.2017 üzerinden geç olduğu içon olduğu için en devletten ön başvuru yapilamiyor

 6. Mahmut dedi ki:

  Lütfen bu sene içerisinde önlisans muzunlar idare başvuru yapılsın..

 7. Yb dedi ki:

  Bu yıl ziraat muh. Alimi yapılacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir