Gündem, Manşet, Öğretmen

İl Dışı Yer Değiştirme – İl Dışı Atama Takvimi

2Q==

İl dışı atama takvimi yayımlandı. Takvime ulaşmak için tıklayınız: İL DIŞI ATAMA TAKVİMİ

Haziran ayı yaklaştıkça “2017 il dışı yer değiştirme takvimi ne zaman açıklanacak sorusu öğretmenler tarafından daha da merak edilir hale geldi. Çalıştıkları okulda ya da kurumda 3 yılını tamamlayan öğretmenler Haziran ayında yapılacak il dışı tayinlerine başvurabilecek.

Geçen yıl öğretmen il dışı atama takvimi 22 Nisan 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. MEB geçen yıl il dışı atama başvurularını 16-22 Haziran tarihleri arasında almış ve sonuçları da 25 Haziran’da açıklamıştı. Bu yıl da benzer tarihlerde atama takviminin yayımlanması bekleniyor. Ancak bu yıl Haziran ayının son haftası bayrama denk gelmektedir. Bu nedenle MEB, son yıllarda gerçekleştirdiği Haziran’ın son haftasındaki sonuçları açıklama işlemlerini biraz erkene alabilir ya da bayram sonrasına bırakabilir.

İl Dışı Yer Değiştirme Takvimi 2017

Bilindiği gibi MEB il dışı ve il içi atama takvimini daha önce yayımlamıştı. Bu takvime göre öğretmenlerin il dışı tayin işlemlerinin 2 Mayıs-30 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

MEB il içi ve il dışı atama takvimi için TIKLAYINIZ

Ayrıca Bkz >

 İlişik Kesme İşlemleri

 Yolluk Hesaplama

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Takvim açıklandığından bildirim almak için uygulamalarımızı indirebilirsiniz…

GooglePlay      Kamudanses App Store

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir