İnönü Üniversitesi Yaz Formasyon İlanı

İnönü Üniversitesi Yaz Formasyon İlanı

 ☞ Sonuçları Aşağıdaki Linklerden İndirebilirsiniz… Öğrenim gören adayların listesi için tıklayınız Mezun adaylar   listesi için tıklayınız İnönü Üniversitesi Senatosunun 22.06.2016 günü yapmış olduğu toplantıda Senato yoğun talepleride dikkate alarak daha önce 700 olarak belirlediği Pedagojik Formasyon kontenjan sayısını 1500 ‘e yükseltmiştir. Değerlendirme mevcut başvurular üzerinden yapılacak  olup sonuçlar buğün ilan edilecektir Not: Kayıt Hakkı Kazanan […]

 ☞ Sonuçları Aşağıdaki Linklerden İndirebilirsiniz…

Öğrenim gören adayların listesi için tıklayınız

Mezun adaylar   listesi için tıklayınız

İnönü Üniversitesi Senatosunun 22.06.2016 günü yapmış olduğu toplantıda Senato yoğun talepleride dikkate alarak daha önce 700 olarak belirlediği Pedagojik Formasyon kontenjan sayısını 1500 ‘e yükseltmiştir. Değerlendirme mevcut başvurular üzerinden yapılacak  olup sonuçlar buğün ilan edilecektir

Not: Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler

2 adet fotoğraf

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Transkrip ve mezuniyet belgesi

Banka Dekontu

Not: Ödemelerinizi Ziraat Bankası ATM’lerinden , Üniversite Ödemeleri,İnönü Üniversitesi Diğer kısmını secere  yapabilirsiniz

 

PFE KAYITLARINDA DİKKAT EDİLECEK BAZI HUSUSLAR

 

1. Mezun oldukları bölüm/alan “Maliye”, “Muhasebe”, “Bankacılık ve Finans”, “Turizm ve Otelcilik”, “Hukuk”, “Psikoloji”, “Deniz Ulaştırma ve İşletme”, “Sağlık Kurumları İşletmeciliği”, “Gerentoloji”, “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri”, “Konaklama İşletmeciliği”, “Seyahat İşletmeciliği ve Turizm”, “Yönetim Bilişim Sistemleri”, “Enerji Sistemleri Mühendisliği”, “Tekstil ve Moda Tasarımı”, “Rekreasyon”, “Sağlık Yönetimi”, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği”, “Su Ürünleri” olan öğrencilerin kayıtları yapılmayacaktır. Bu alanlar için formasyon eğitimi verilmemektedir.

2. Batı Dillerine sadece “İngiliz Dili ve Edebiyatı” mezunları ile “Mütercim ve Tercümanlık” bölümünü İngilizce okuyanlar kayıt yaptırabilecektir. Bu alan için Fransızca, Almanca, Rusça gibi alanlardan mezun olanlar da başvurmuş bulunmaktadır fakat bu öğrencilerin kayıt yapması mümkün değildir.

3. Yüksek Lisans/Doktora mezuniyetleri ile başvuranların kayıtları yapılmayacaktır. Bu Program sadece lisans mezuniyeti üzerinedir.

4. Mezun oldukları alan ile başvurdukları alan farklı olan öğrencilerin kaydı yapılmayacaktır. Örneğin, iktisat/işletme mezunu ama ilahiyat alanına başvurmuş bir öğrencinin kayıt olması mümkün değildir.  Kişiler sadece lisans mezunu oldukları ya da okudukları alanlar için başvuru yapabilirler.

5. Öğrencilerden yeni mezun olanların geçici mezuniyet belgeleri olmayabilir. Bu öğrenciler onaylı transkriptleri ile kayıt yapabilirler. Mezuniyet belgelerini de en geç 29 Temmuz 2016 tarihine kadar Pedagojik Formasyon Birimine teslim etmelidirler.

6. Lisans tamamlama ile geçiş yapmış öğrencilerin, lisans transkriptlerinde yazan not ortalaması ve mezuniyet tarihleri geçerli kabul edilecektir.

7. Pedagojik Formasyon kayıtları sadece adayın kendisi tarafından yapılabilir. Başka bir kişinin yerine (noterden vekaletli olsa bile) kayıt yapılmayacaktır.

İnönü Üniversitesi Bünyesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi İtibariyle
Başlatılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına Kayıt Esasları

Genel Bilgi

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı itibarıyla açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına Üniversitemiz Senatosu tarafından alınan karar doğrultusunda 700 kişilik kontenjan ayrılmıştır. 700 kişilik İnönü Üniversitesi kontenjanının %75’i Üniversitemiz son sınıf öğrencilerine*, %25’i mezun öğrencilere (tüm üniversitelerin ilgili lisans bölümünden mezun olanlar) ayrılacaktır.

* 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında son sınıfta okuyacak öğrencileri kapsamaktadır.

 1. Başvuru İşlemleri

Başvurular 13.06.2016 – 20.06.2016 tarihleri arasında http://formasyon.inonu.edu.tr adresinde ilan edilen sistem üzerinden on-line olarak alınacaktır. Başvuru işlemleri bittikten sonra, bölümlere yapılan başvuru yoğunluğu ve istihdam durumu da dikkate alınarak belirlenen Bölüm kontenjanları http://formasyon.inonu.edu.tr adresinden ilan edilecek olup, kesin/yedek kayıt işlemleri f maddesinde (İşleyiş Takvimi) belirlenen tarihler doğrultusunda yürütülecektir.

 1. Başvuruların Değerlendirilmesi

Programa kabul edilecek öğrencilerin belirlenmesi, Lisans Not ortalamasına göre (4’lük sistem) yapılacaktır. (Transkriptinde not ortalaması 100’lük sisteme göre olan adaylar notlarını, YÖK Dönüşüm Tablosuna göre 4’lük sisteme dönüştürerek sisteme girmelidir.) Not ortalamasında eşitlik olması halinde öncelikle üniversiteye giriş yılı daha eski olanlara, eşitliğin devam etmesi halinde doğum tarihi daha eski olanlara öncelik verilecektir.

 1. Kesin Kayıt İşlemleri

Kesin kayıtlar 22-23-24 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Boş kontenjan kalması durumunda yedek listeden kayıt yaptıracaklar 25 Haziran 2016 tarihinde Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecektir. Yedek listeden sıralamaya giren adayların kesin kayıtları 27-28 Haziran 2016 tarihinde yapılacaktır.

 1. Kesin Kayıt İçin Gerekli Evraklar
 2. Lisans Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Onaylı – mezunlar için)
 3. Transkript (Onaylı)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla)
 1. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
 2. B anka dekontu (1. Taksit)
 3. Ücretlendirme

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ücreti 2.054 TL olup iki eşit taksit halinde (1.027 TL) her dönemin başında ödenecektir. İlk taksitin dekontu kesin kayıt esnasında teslim edilecektir.

(Ücretin Yatırılacağı Banka ve Hesap Numarası Kesin Kayıt Duyurusu ile birlikte ilan edilecektir.)

 1. İŞLEYİŞ TAKVİMİ

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ VERİLECEK OLAN BÖLÜMLER

Birim / Bölüm Adı
Beden Eğt. Spor Yük Okulu Antrenörlük Eğitimi
Spor Yöneticiliği
Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü
Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji
Moleküler Biyoloji ve Genetik
Fizik
Kimya
Matematik
Sosyoloji
Felsefe
Türk Dili ve Edebiyatı
Tarih
Batı Dilleri
İlahiyat Fakültesi
İLİTAM
Sağlık Yüksek Okulu (Sağlık Bilimleri Fakültesi) Hemşirelik
Ebelik
FTR
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat
İşletme
Siyaset Bil. Kamu Yön.
Ekonometri
Uluslararası İlişkiler
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi- Devlet Konservatuarı Müzik
Resim
Seramik
İletişim Fakültesi
Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği
Gıda Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Ziraat Fakültesi

NOTLAR:

 • Pedagojik Formasyon Sertifika Programının 1. dönemi 7 haftalık sıkıştırılmış program, 2. dönemi ise 2016-2017 Güz yarıyılında 14 haftalık program şeklinde uygulanacaktır.
 • Bölümlere ayrılan kontenjan, başvuru yoğunluğu ve istihdam durumu da dikkate alınarak belirlenecektir.
 • On-Line kayıt işlemleri esnasında girilen bilgilerin gerçek dışı olması halinde ilgili öğrencinin başvurusu iptal edilecek olup daha sonraki dönemlerde başvurusu kabul edilmeyecektir.
 • İLİTAM öğrencisi olmasına rağmen, İlahiyat Fakültesi öğrencisi olarak başvuru yapanlar sıralamaya girse dahi kesin kayıtları yapılmayacaktır.
 • Son sınıf öğrencisi olmamasına rağmen başvuru yapan öğrenciler, sıralamaya girse dahi kesin kayıtları yapılmayacaktır. Yanlış beyan veren öğrencilerin daha sonraki dönemde açılacak Pedagojik Formasyon Sertifika Programlarına kayıtları yapılmayacaktır.
 • YÖK’ün Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına ilişkin Usul ve Esasların 4. bölümünün 10. maddesi 3. fıkrası gereğince hiç bir şekilde para iadesi yapılmayacaktır (ders muafiyeti, kayıt sildirme, program sildirme vb.)
 • Ders muafiyetlerine ilişkin başvuru dilekçeleri programın başladığı hafta alınacak olup, başvurular programın başladığı ilk hafta ile sınırlı olacaktır. Dilekçeler Yüksekögretim Kurulu tarafından yayınlanan “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslar” doğrultusunda değerlendirilecektir.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ ONLİNE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook Güncel Formasyon İlanları Sayfamızı Beğenmek İçin Tıklayınız

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin Tıklayınız Facebook-icon

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. İyi Gunler
  Ben sosyoloji mezunuyum basvurdugu bolum kismina sosyoloji mi felsefemi yazmam gerekiyo acaba simdiden tesekurler

 2. Bütün üniversiteler Aof 4. Sınıf öğrencilerine kontenjan açıyor da Bu inönü üniversitesi neden sadece kendi öğrencilerine kontenjan açar! Nerde adalet!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor