Personel Alımı

İş Fırsatlarını Kaçırmayın

9k=

Kamu personel alımı mayıs ayından itibaren başlamış durumda, her türlü duyuruyu takip etmeniz de büyük yarar var. Kamusalhaberler sitesinde aradığınız memur alımı polis akademisi ve öğretmen atamaları haberlerini bulabilirsiniz.

Polis Akademisi Girişleri
Polis akademisi başvurularını merak edenler için, 22. dönem polis akademisi polis alım başvuruları 12 mart-23 mart 2018 tarihleri arasında kendi sitesinden yaptığı duyurular ile açıklanmıştır. Sınav takvimleri, mülakat tarihleri açıklanmış, başvuran adaylar sırasıyla sınavları girmiş elenenlerin yerine de yenileri alınmıştır. Önümüzde ki zaman içerisinde başvurmak isteyenler POMEM resmi hesabından başvuruları takip edebilirler. Polis Akademisi alımı için aranan belli şartlar şunlardır.

  1. Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmak
  2. Ön lisans veya Lisans mezunu olmak
  3. Lisans mezunları için 60 KPSS puanı ön lisans mezunları için 70 KPSS puanı sahibi olmak
  4. 30 yaşında olmamak
  5. Hüküm giymiş olmamak
  6. Erkekler için 167 Kadınlar için 1.62 boylarından kısa olmamak
  7. Kendisinin ve evliyse eşinin fuhuşla alakası olmamak
  8. Güvenlik soruşturmasını geçmek
  9. Alkol uyuşturucu tedavisi görmüyor olmak
  10. Askerlikle ilişiği bulunmamak gibi genel şartları bulunmaktadır.

Sözleşmeli Memur Alımı

Kamu personeli seçme sınavı puanınız, olsun veya olmasın mayıs-haziran haziran-temmuz ayları arasında sözleşmeli memur alımı ilanlarını devlet personel başkanlığının resmi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Bazı memur alımlarında bitirdiğiniz orta öğretim kurumu önem kazanıyor: Örneğin ‘teknik meslek lisesi elektrik bölümü, ağaç işleri veya kimya bölümü mezunu iseniz’ vb. gibi kriterlerle orta öğretim 2016 yılı KPSS puanınız baraj olarak genelde 70 istenmektedir. Ülkenin taşra belediyelerinde örnek olarak son dönemde açılan ‘Yozgat Boğazlıyan ilçesi memur alımı KPSS 50 puanla yapmaktadır. Bu gibi fırsatları devlet personel başkanlığı, İŞKUR gibi siteler üzerinden takip edebilirsiniz. Güncel bir alım ilanı ise İŞKUR’unsözleşmeli memur alımı olarak yayınlanmıştır. Başvurular 24 Haziran-4 Temmuz aralığındadır. Seçmek istediğiniz mesleğin iş ilanlarını güncel olarak takip etmeli, aralıksız her gün memur alımı ilan yayınlarını kontrol etmelisiniz. Daha yeni kapanan bir ilan ise adli tıp kurumunun açmış olduğu genel olarak orta öğretim mezunlarını kapsayan memur alımıdır. Bir diğer başvuru süresi geçen iş KPSS şartı olmadan PTT alım ilanıdır, Lisans ve orta öğretim mezunu olmanız yeterli kriterler arasındadır.

Öğretmen Atamaları

Bir diğer merak edilen konu öğretmen atamaları,… Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamaya göre 580 bin öğretmen atandı. 2018 yılı içinde 20 bin öğretmen daha atanacaktır. Bir haber kanalına konuşan sayın Cumhurbaşkanının konuşmasını detaylı dinleyebilirsiniz. Peki bu 20 bin öğretmen kadrolu mu sözleşmeli mi atanacaktır? Henüz bilinmiyor önümüzde ki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde ilanlar açılacak ve bu konuyla ilgili detaylı bilgi yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir