Formasyon, Manşet

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin Formasyon Başvurusu

9k=

2018 bahar dönemi için formasyon programı duyurusu İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından duyurulmuştur.

başvuru tarihini 6 Kasım 2017 ile 17 Kasım 2017 olarak açıklayan İstanbul Medeniyet üniversitesinin pedagojik formasyon eğitim programı için kontenjanı 120 kişilik olarak belirlendi. Başvurular online olarak yapılabilmektedir.

Formasyon Eğitimi Programına Başvurabilme Koşulları;

1- İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde lisans öğrencilerinden 2. sınıfı tamamlamış olanlar ve başvuru tarihi döneminde başarısız olduğu ders sayısı en çok 2 olanlar ve akademik ortalama notu en az 2,00 olan öğrenciler.

2-   İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde lisans programını tamamlamış öğrencilerden  akademik not ortalaması 2,00 olan kişiler.

3-  Başka bir üniversitenin Edebiyat, Fen, Fen – Edebiyat Fakültelerinin Matematik, Psikoloji, İngilizce, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji bölümleri ve İlahiyat Fakültesi bölümlerinden mezun olan kişiler ile yine aynı bölümlerin 2, sınıfını tamamlamış ve en fazla 2 dersten başarısız olan öğrenciler ile akademik not ortalaması 2,00 olan öğrenciler.

Pedagojik formasyon eğitim programı için kesin kayıt hakkı kazanan kişilere ait listenin ilan tarihi 22 Kasım 2017 olarak duyuruldu. kesin kayıt tarikleri ise 23 Kasım 2017 ile 1 Aralık 2017 olarak belirlendi. Yedek kayıt tarihleri ise 04-08 Aralık 2017 olarak belirlenmiştir.

Eğitim örgün eğitim şeklinde olacaktır. iki dönem verilecek olan pedagojik formasyon eğitiminin dersleri hafta sonları 08:30 ile 18:30 saatleri arasında olacaktır. Derslerde devam zorunluluğu şartı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir