Öğretmen

İsteğe Bağlı İkinci İl Dışı ve İl İçi Yer Değiştirme Kontenjanları

2Q==

Milli Eğitim Bakanlığı Haziran ayında isteğe bağlı il içi ve il dışı atamaları gerçekleştirmişti. Ancak MEB’e gelen yoğun talep üzerine bayram öncesi bakanlık ikinci il dışı ve il içi yer değiştirme başvurusu alacağını duyurmuştu.

Eylül ayı ikinci il dışı ve il içi yer değiştirme başvuruları 08-12 Eylül 2017  tarihleri arasında gerçekleşecek ve sonuçlar da 14 Eylül tarihinde ilan edilecek. 15 Eylül itibariyle de kararnameler gönderilecek. Atamalar için ilgili kılavuza aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

[haber id=8779]

İkinci İl Dışı Atama Kontenjanları

Öğretmenlerin merakla beklediği konuların başında “ikinci dışı kontenjanları, ikinci il içi kontenjanları” ne zaman açıklanacak sorusu gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları öncesinde boş kontenjanları açıklamıştı. Bu hafta başvuruların alınacağı ikinci yer değiştirme işlemleri öncesinde de boş kontenjanların yayımlanması bekleniyor. Yer değiştirme kontenjanları açıklanır açıklanmaz sayfamızdan paylaşım yapılacaktır. Haberdar olmak için aşağıda yer alan hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

TWİTTER ÖĞRETMEN

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir