Formasyon

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

☞ Kilis 7 Aralık Üniversitesi Formasyon Sonuçları İçin TIKLAYINIZ

 Üniversitemizde 668 öğrenci kontenjanı ile Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılmasına karar verilmiştir. Başvuru ile ilgili süreç aşağıda açıklanmıştır. İlgililere duyurulur.

Başvuru Yapılması

Başvurular 26-28 Eylül 2016 tarihleri arasında Üniversitemiz M. R. Eğitim Fakültesi Bölüm Sekreterliğine yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Posta/kargo yoluyla başvuru alınmayacaktır.

İletişim Telefon: 0 348 814 2662

Kimler Başvuru Yapabilir

Aşağıda tabloda açıklanan kontenjanlara Üniversitemiz ve diğer üniversitelerin ilgili alanlardaki son sınıf öğrencileri ve mezunları başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgeler başvuru formunda açıklanmıştır.

Başvuru Değerlendirme Kriterleri

Başvurular öğrencilerin genel not ortalamaları dikkate alınarak sıralama yapılır ve kayıt hakkı kazananlar kontenjanlara göre belirlenerek ilan edilir. Sıralamada 4’lük not sistemi esas alınır. 100’lük not sistemiyle mezun veya mezun durumunda olan öğrencilerin notlarının 4’lük sistemdeki karşılığının hesaplanmasında Yükseköğretim Kurulu’nun not dönüşüm tablosu esas alınır. Genel not ortalamasında eşitlik olması durumunda üniversite giriş notu yüksek olanlara öncelik verilir.

Sonuçların Açıklanması

Başvurular yukarıda açıklanan kriterlere göre değerlendirildikten sonra kayıt için hak kazananlar 05 Ekim 2016 tarihinde Üniversitemiz internet sayfasında asil ve yedek olarak duyurulacaktır. Herhangi bir başvuru alanında ilan edilen kontenjandan daha az başvuru olması durumunda ilgili alandaki kontenjanlar uygun görülen diğer alanlara aktarılabilir.

Kesin Kayıtlar

Kesin kayıtlar 06-10 Ekim 2016 tarihleri arasında Üniversitemiz M. R. Eğitim Fakültesi Bölüm Sekreterliğinde yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak kayıt başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. İlgili tarihler arasında kayıt yaptırmayan adayların yerine sayısı kadar yedek adaylar arasından kayıt yapılacaktır. Yedek adaylardan kazananların isimleri 12 Ekim 2016 tarihinde üniversitemiz internet sayfasında duyurulacaktır. 13-14 Ekim 2016 tarihleri arasında ise yedek adaylardan kazananların kayıtları yapılacaktır.

Kesin Kayıtta İstenecek Belgeler

Kesin kayıt için öğrenciler sadece “Birinci Dönem öğrenim ücretinin 1027 TL banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu” getireceklerdir. Kesin kayıt tarihleri içerisinde M. R. Eğitim Fakültesi Bölüm Sekreterliğine teslim edilmelidir. Belge teslim edildikten sonra otomasyon üzerinden kayıtlarınız gerçekleştirilecektir. Öğrenim ücretini bankaya yatırırken açıklama kısmına “PFESP I. Dönem Kayıt Ücreti, TC Kimlik Numarasını ve Adını Soyadını” belirten ibareyi yazdırmalıdır.

Kayıt Ücreti : 2.054 TL dir.

1.Taksit 1.027TL (Kesin kayıt sırasında ödenecektir.)

2.Taksit 1.027TL (İkinci Yarıyıl Ders Kayıt döneminde ödenecektir.)

Banka Adı : T.C. Vakıflar Bankası Kilis şubesi

IBAN NO : TR67 0001 5001 5800 7304 0760 38

Not: Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan aday derslere katılmadan kaydını sildirse dahi yatırdığı ücret hiçbir koşulda adaya iade edilmeyecektir.

Ders Muafiyetleri

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına kayıt yapan öğrenciler, yaz döneminde başka üniversitelerden aldıkları derslerle, uzaktan ve açık öğretim yoluyla aldıkları derslerden muaf olmak için, Üniversitemiz Pedagojik Formasyon Birimi’ne transkriptlerini ibraz ederek, her dönemin ilk haftası içinde o döneme ait dersler için başvuru yapabilirler. Muaf olunan dersler için öğrencilere ayrıca ücret iadesi yapılmaz.

Ders Tekrarı

Ders tekrarında alınacak ücretler, tekrar edilecek derslerin kredilerinin toplam kredi içindeki payına göre hesaplanır. Buna göre başarısız olunan derslerden tekrar edecek öğrenciler kredi başına toplam ücretin toplam krediye bölünmesi sonucu elde edilen miktarı öğrenim ücreti yatırılacak banka hesabına yatıracaklardır. Ders kredileri formasyon.kilis.edu.tr adresinde bulunan “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslar”ın ekinde görülebilmektedir.

Duyurular: Güncel duyuruları formasyon.kilis.edu.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ

Facebook Güncel Formasyon İlanları Sayfamızı Beğenmek İçin Tıklayınız

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin Tıklayınız Facebook-icon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir