Gündem, Manşet

Konya’daki Sapık Şeyhin İğrenç Ayrıntıları

9k=

Sohbetlerinde bulunan bir kişi bu sahte şeyh S.I.’yi Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikayet etmişti. ve açıklamasında sapık şeyhin kendini sohbetlerinde sözde halife olarak tanıttığını söylemişti. Bu kişinin açıklamaları doğrultusunda sapık şeyh S.I. 2008-2017 yılları arasında 17 ile 22 yaşlarında olan beş erkeğe cinsel istismarda bulunmuştur. Bu iddialar üzerine tutuklanan S.I.’nin davası  Konya Birinci Ağır Ceza Mahkemesinde görülmüştür. Davanın 4. duruşmasında savcı mütaalası şu şekilde olmuştur; S.I. kendisini yüce biri olarak tanıtmıştır ve sohbetlerden çıkmak isteyen kişilerin başlarına çeşitli müsibetler ve fenalıklar gelip helak olacaklarını anlatıp, mağdurları korkutmuş ve bu şekilde kişilerin sohbette kalmasını sağlamaya çalışmıştır.

İslamiyet’i Çirkin Emelleri İçin Kullanmış

İnsanları kandırmak amacı ile safsata hikayeler uydururmuş ve ‘Bu ilim aktarma şeklidir, bu rahmani bir durumdur. Bana itaat ettiğin zaman manevi olarak rütbe alıp ilerleyeceksin’ diyip mağdurları dudaklarından öpmüş ve cinsel istismar ve saldırılarda bulunmuştur.Dini bilgisi zayıf kişileri kendine kurban olarak seçip onlara dinen ve ahlaken yapılmaması gereken şeyleri dini görevlermiş gibi anlatarak dini kendi sapık emellerine alet etmiştir.

Sözüm Ona Öğrenciye Yardım Edecekmiş

2014 senesinde okumak amacı ile Konya’ya bağlı bir ilçeden Konya merkeze gelen bir öğrenciye sözüm ona yardımcı olmak için evinin bodrum katında kalacak yer ayarlamış. S. I.’nın geceleri bu öğrencinin yanına giderek ‘Şeriatta haram olan tarikatta helaldir’ diyip soyunmasını söyleyip cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. Üstelik istismarda bulunduğu kişilerin de kendi aralarında cinsel ilişkiye girmeleri için zorlamada bulunduğu öğrenilmiştir.

Meyve Veren Ağacı Taşlarlar

Mütalaalara göre S.I. sohbet esnasında ‘Meyve veren ağaç taşlanır’, ‘Yüksek dağlarda karlar erken yağar’, ‘Bana daha önce iftira atıp gidenler helak oldular’  gibi yalanlarla kendini kurbanları gözünde yüceltmeye çalışmıştır. Bu şekilde kurbanlarından tam itaat elde ettikten sonra bunu fırsat bilerek kurbanlarını dudaklarından ve boynundan öptüğü öğrenilmiştir.

Bilgisayarındaki Görüntüler Şok Etti

Konya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri S.I.’nın bilgisayarında yaptığı incelemede gördüklerine inanamadılar. Bilgisayarında hayvanların ve insanların bir arada olduğu müstehcen videolar bulunmuştur.

68 Sene Hapis Cezası

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında S.I.’nın, 5 erkeğe farklı zamanlarda birden fazla cinsel istismar ve saldırıda bulunduğu ve bilgisayarındaki müstehcen videolar ele geçirildiği için 68 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, S.I.’nın tutukluluk halinin devamına karar verirken, dava ileriki bir tarihe ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.