Manşet, Memurlar

KPDK Toplantısı Yapıldı Ekonomide Yüzde 7,4 Büyüme

9k=

 

Türkiye ekonomisinin geçen sene yüzde 7,4 gibi büyük bir büyüme gerçekleştirmesi ile ilgili olarak ‘’Geçen sene olarak yakaladığımız bu büyük oran gerçekten memnuniyet verici ve yapılan çalışmaların, başarılı olduğunun da bir kanıtıdır. OECD, G20 ve AB ülkelerine baktığımız zaman, ekonomik büyümede açık ara birinci durumdayız. Hükümetimizin uyguladığı istikrarlı, kararlı ve kapsayıcı uygulamalarının meyvelerini topluyoruz.’’ diye belirtti.

Bakan Jülide Sarıeroğlu, bakanlık bünyesindeki Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda düzenlenecek KPDK toplantısı öncesi Ali Yalçın (Memur-Sen Genel Başkanı) ve Önder Kahveci (Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri) ile beraber basın mensuplarına bazı önemli açıklamalarda bulundu. Kamu Personeli Dayanışma Kurulu’nun sosyal diyalog sisteminde çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Sarıeroğlu, burada kamu personeli ile alakalı olarak her türlü problemin konuşulduğu ve bunlara yönelik çözüm odaklı çalışmalarda bulunulduğunu vurguladı.

Kamu-Sen Genel Sekreteri Önder Kahveci, sosyal diyaloğun devam etmesi bakımından Kamu Personeli Dayanışma Kurulu’nun (KPDK) öneminin altını çizerek, kamu personellerinin talep ve şikayetlerinin, toplu sözleşme masasının haricinde de konuşulması gayet memnuniyet verici olduğunu söyledi. Kamudaki 4/A ile 4/B statüsünde çalışanlar arasında izin farkları bulunduğunu ve bunun çalışma barışını olumsuz bir şekilde etkilediğini söyleyen Kahveci, bir an önce bu soruna çözüm bulunulması gerektiğini açıkladı.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir