Burslar, Manşet

KYK Burs Başvurusu

Z

Öğrencilerin karşılıksız olarak burs alabilmeleri için, KYK burs başvurusu işlemlerini KYK resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Her yıl binlerce öğrenciye burs veren ve geri ödemesiz olarak eğitim hayatları boyunca destek veren KYK, öğrencilere her ay 400 TL burs vermektedir. http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresi üzerinden adayın TC kimlik numarası ile başvurabileceği burslar 2017 – 2018 Öğrenim Yılı için henüz başlamamıştır.

Her yıl Ocak ayında başlayan ve her ayın yedinci günü düzenli olarak ödenen bu ücretler, öğrencinin eğitim yükünü maddi olarak biraz azaltmak için destek sağlamaktadır.

KYK Burs Ödemeleri Geri Ödeniyor Mu?

Karşılıksız olarak verilen bursların, geri ödemesi yoktur. Bu nedenle başarı bursu ya da özel öncelik koşulları nedeniyle verilen burslar herkese verilmemektedir.

Belirli şartlar dahilinde burs almaya hak kazanan öğrenci, okul bitene kadar bu ücretleri alır ve okul bittikten sonra geri ödemesine gerek kalmaz. KYK burs ödemeleri Ziraat Bankası şubelerine yapılır ve öğrencinin adına düzenlenmiş olan burs bedeli her ay düzenli olarak hesaba yatırılır.

KYK Burs Başvuru Sonuçları

KYK burs başvuru sonucu da http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanmaktadır. Öğrencinin TC kimlik  numarası ile sorgulanabilen burs başvurusunun onaylanıp onaylanmadığı ekranda görülebilmektedir.

Burs başvurusu onaylanan öğrencilerin adına hesap açılarak, bankamatik kartları verilmekte ve her ay ödemelerini düzenli olarak bu sistem üzerinden alma imkanı bulunabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir