Manşet, Öğretmen

MEB İl Dışı Atama

lazy

Öğretmenlerin 2016 Yılı İller Arası Yer Değiştirme Kılavuzu İndirmek için tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan öğretmen 2016 il dışı atama işlemleri Haziran ayı içerisinde yapılacak.

İl Dışı Tayin Başvurusu Ne Zaman

MEB il dışı atama başvuruları 16 Haziran’da başlayacak ve 22 Haziran’a kadar yapılabilecek. İl dışı atama okul listesi 16 Haziran Perşembe günü belli olacaktır. İl dışı atama boş kadrolar belli olduktan sonra öğretmenler 40 tercih yapabilecek. Yine öğretmenler isteğe bağlı olarak il dışı ataması 41. tercih (41.tercih hakkında bilgi için tıklayınız) seçeneğini açarak seçtikleri bir ildeki boş kontenjanlara kurayla yerleşebilecek.

İl Dışı Atama Sonucu Ne Zaman Açıklanacak

27 Haziran’da MEB il dışı atama sonucu açıklanacak. 28 Haziran’da ise atama kararnameleri İl/İlçe MEM’lere gönderilecek. (Aynı gün içerisinde yetişmesi zor ancak yine de ihtimal var) Atama kararnamesi geldikten sonra öğretmenler bulundukları kurumdan ilişiklerini kesebilecekler. İlişik kesildikten sonraki 15 gün içerisinde ise öğretmenlerin atandıkları kurumda göreve başlamaları gerekmektedir.

İl dışı nakil başvurusunda bulunacak öğretmenlerin en az 3 yıllık çalışma sürelerinin bulunması gerekiyor. 30 Eylül itibariyle çalışma süresi olarak 3 yılı dolduramayan öğretmenler yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaklardır.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir