MEB: Okullar 19 Eylül 2016 Tarihinde Açılacak

MEB: Okullar 19 Eylül 2016 Tarihinde Açılacak

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edin Son günler zaten yoğun olan MEB gündemiyle ilgili birçok haber sitesi popülist davranıp okulların 3 Ekim’de açılacağını iddia etmişti. Söz konusu haberi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın konuşmalarına dayandıran haberlerin yayılması üzerine MEB resmi sitesinden bir açıklama yaptı. […]

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edinGooglePlay

Son günler zaten yoğun olan MEB gündemiyle ilgili birçok haber sitesi popülist davranıp okulların 3 Ekim’de açılacağını iddia etmişti. Söz konusu haberi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın konuşmalarına dayandıran haberlerin yayılması üzerine MEB resmi sitesinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada bu haberlerin spekülatif olduğunu ve okulların 19 eylül 2016 tarihinde açılacağı bildirildi. MEB’in okulların açılması ile ilgili açıklaması şu şekilde:

MEB’in Okulların Açılma Tarihiyle İlgili Açıklaması

“Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor