Manşet, Personel Alımı

Memur Alımı Başvuruları Başladı

Z

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan memur eksikliği için farklı bölgelerden memur alımı yapacağını belirtmişti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine toplamda 13 kişilik boş kadro ile alım yapacak olup, adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı da arayacaktır. Buna göre adaylar 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak zorundadırlar ve adayların KPSS puan sırasına göre kadro sayısının 3 katı kadar giriş sınavına tabii tutulacaktır.

Adaylar başvurularına bugün itibari ile başlayacak olup, başvuru şartlarını taşıyan her aday başvuru yapabilir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine 13 kişilik boş kadro ile Avukat alacak olup alımlar, Ağrı 1, Bartın 1, Bitlis 1 ,Bursa 1, Düzce 1 ,Elazığ 1, Erzurum 1, Karabük 1, Kırıkkale 1, Manisa 1, Niğde 1, Osmaniye 1 ve Zonguldak 1 illerinde yapılacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Adaylar başvurularına bugün ( 15 Kasım 2017 ) itiari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 24 Kasım 2017 tarihine kadar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının resmi internet sayfası olan www.aile.gov.tr da yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukat Sınavı Başvuru ekranından elektronik ortamda son başvuru gününe kadar yapmaları gereklidir.

GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukatlık sınavına başvuru yapacak adaylar, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Başvuru son tarihi itibari ile Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Hukuk fakültelerinin veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yükseköğretim kurumlarından meuzn olmuk, ÖSYM tarafından 2016 yılında Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantı yardımı ile ilanın tam metnine ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirler.

İlanın Tam Metni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir