Emekli, Manşet

Memur Emeklilerinin İkramiyeleri Bu Ay Sonuna Kadar Verilecek

9k=

 

Hükümet, 30 seneden fazla kamuda çalışarak emekli olan 252 bin 476 kişiye, 1 milyar 110 milyon lira ödenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, senet ile tedavi, hastaların rehin kalması ve sonsuz kuyruklardan bugünlere gelindiğini, artık sosyal güvenliğin 81 milyon vatandaşını kucakladığını söyleyerek, bundan sonra atılacak adımlar hakkında bilgi verdi.

 

  • 2017 yılında asgari ücret desteğinden 1 milyon 600 bin işletme, 10 milyon sigortalı kişi faydalandı.
  • 2016 yılında 500, 2017 yılında ise 660 tane ilacı geri ödeme listesine aldık. Böylece toplamda 8 bin 200 adet ilaç geri ödeme listesinde yer almaktadır.
  • 2017 Nisan ayı öncesi tahsilatı yapılmayan GSS yani Genel Sağlık Sigortası primleri 53 TL üzerinden güncellenerek, faizleri de silindi. Böylece devlet 6,5 milyon vatandaşının 8,5 milyar TL’lik borcunu bir kalemde sildi.
  • Dürüst yani işleri iyiyken ödemelerini aksatmayan mükelleflere, vergi tahsilatı konusunda nasıl destekleniyorsa şimdi de SGK primleri konusunda destek sağlanacak. Son 3 sene içerisinde primlerini aksatmadan yatıran ve bu konularla alakalı herhangi bir cezası olmayan mükellefler, sıkıntıda olduklarını talep etmeleri durumunda SGK’dan taksitlendirme ya da erteleme isteyebilecek.
  • Ev içi hizmetler için sigortalı çalıştıran işverenlere sağlanan kolaylıklar, bina görevlileri içinde sağlanacak.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir