Gündem, Manşet, Memurlar, Öğretmen

Memurlar 2017’de Enflasyon Zammı Alacak

2Q==

Türkiye İstatistik Kurumu 2017 Şubat ayının enflasyon rakamlarını açıklaması sonrası memurların 2017 yılının ilk 6 ayı için enflasyon zammı alması kesinleşti. Peki memurların 2017 yılının ilk 6 ayı için alacağı enflasyon zammı ne kadar olacak? Memurlara enflasyon zammının daha da artması mümkün mü?

TÜİK Şubat ayı enflasyon rakamının 0.81 artması ile birlikte yıllık enflasyon rakamı 10,13 olarak açıkladı. 2017 yılının ilk iki ayında oluşan enflasyon oranı ise 3.29 oldu. Memurlar böylelikle şimdiden 0,29’luk bir zammı almayı garantiledi. Bilindiği gibi 2017 yılında memurlara verilecek zam oranı 3+4 olarak belirlenmişti. İlave olarak da enflasyon rakamlarının zammı geçmesi halinde oluşacak farkın zam olarak yansıtılması kararlaştırılmıştı.

Enflasyon Şimdiden 2017 Zammını Geçti

Memurlara 2017’nin ilk yarısı için verilecek zam miktarını enflasyon rakamları daha ilk iki ayda geçmiş oldu. Önümüzdeki 4 ay içerisinde enflasyon rakamlarının artması halinde oluşacak tüm fark zam olarak memurlara yansıtılacak. Enflasyon farkı zammının önümüzdeki aylarda daha artması muhtemel olarak görülüyor.

Memur ve öğretmenlerin 2017 Maaş ve Ek Ders Ücretleri haberini de okuyabilirsiniz.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      Kamudanses App Store

Memurlar 2017’de Enflasyon Zammı Alacak” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Şerif dedi ki:

    Bu haberi yapan bir memur olmamalı.gülelim mi ağlayalım mı?Dalga mı geçiyorsunuz?

    1. admin dedi ki:

      Biz ancak bilgileri size aktarırız. Haberin içeriğiyle ilgili sıkıntınız varsa bunun muhatabının biz olmadığı aşikar. Bizden beklentinizi belirtirseniz size nasıl yardımcı olabileceğimizin cevabını verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir